ליסינג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

שכר מכר או ליסינגאנגלית: Leasing) היא שיטת מימון לרכישת ציוד. השיטה מוכרת בציבור בזכות השימוש בה למתן רכב צמוד לעובדים, אך משמשת גם לרכישת ציוד אחר. בהקשר זה קיימים גם תחומים של ליסינג תפעולי, מימוני וליסינג לפרטיים.

בדומה לשיטות מימון אחרות, שיטת הליסינג באה לאפשר לעסק לרכוש ציוד הדרוש לפעולתו, בלי שיצטרך לגייס הון לשם כך. חברת הליסינג רוכשת, באמצעות הון שהיא מגייסת, את הציוד הדרוש, והעסק משלם לה תמורת הציוד בתשלומים חודשיים, הנובעים מההכנסה השוטפת שמייצר ציוד זה. בנוסף לשיקולי המימון, בהתקשרות עם חברת הליסינג ישנם גם שיקולי מס, משום שהיא ממירה הוצאה הונית בהוצאה פירותית.

הסכם הליסינג נעשה לתקופה של מספר שנים קבוע מראש. בחלוף תקופה זו יכול הלקוח להחליט אם ברצונו לרכוש את הציוד, במחיר שנקבע בראשית תקופת הליסינג, או להחזיר את הציוד לחברת הליסינג ולסיים את ההתקשרות.

בארץ, 5 חברות הליסינג הגדולות מחזיקות למעלה מ- 200 אלף מכוניות כאשר שלמה Sixt, אלדן תחבורה ואלבר הן שלוש החברות הגדולות והשולטות בתחום חברות ליסינג והשכרת רכב. שלמה סיקסט רשמה בשנת 2013 הכנסות של מעל 7 מיליארד שקל והעסיקה כ-1,300 עובדים. בשנה זו החברה החזיקה בכ-77 אלף כלי רכב. אחריה בדירוג נמצאת אלדן, שרשמה הכנסות של כמעט 3 מיליארד שקל, העסיקה 744 עובדים והחזיקה בכ-34 אלף כלי רכב. אלבר, המדורגת במקום השלישי, הרוויחה כ-

3 מיליארד שקל, העסיקה כ-1,100 עובדים והחזיקה ב-2013 כ-36 אלף כלי רכב.

הליסינג נחלק לשני סוגים עיקריים:

  • ליסינג מימוני – נקרא היום ליסינג פרטי היא שיטת מימון קנייה לרכב שלא באמצעות הלוואה מהבנק אלא דרך חברת ליסינג אבל עם התחייבות קנייה, היות שחברת הליסינג כבר קנתה את הרכב ומחכה להשלמת הסכום.
    הליסינג מיועד לאנשים שרוצים לקנות רכב לשימושם היומיומי אבל אין להם האמצעים המתאימים לכך.

השיטה הינה חדשנית ונוחה לקניית רכב בשני חלקים : בחלקו הראשון הלקוח משלם סכום ראשוני לקנייה ובחלקו השני הוא משלם את יתרת החוב בתשלומים. או להיפך הלקוח יכול להתחיל מתשלומים ולבחור בסוף איך לשלם את היתרה.

בסיום כל התשלומים הלקוח יכול לבחור האם אתה מעביר את הרכב על שמו או פונה לחברת הליסינג להמיר את העסקה לרכב אחר חדשני ונח יותר.

כיוון שהרכב אצל הלקוח הוא זה שאחראי על כל הנושא התפעולי של הרכב כולל טסט, ביטוח תיקונים ועוד.

ליסינג פרטי מתאים לאדם שרוצה להרגיש בעלות על הרכב בהוצאה נמוכה יחסית כל חודש ויודע להתמודד עם טיפולים ברכב.

מחירי הליסינג הפרטי נעים בהתאם להיצע ולביקוש אך גם פרמטרים כגון גיל הנהג, וותק הנהג על הכביש, מספר המשתמשים היעודי משפיעים גם הם על המחיר

  • ליסינג תפעולי – משמש בדרך כלל על מנת לתאר עסקה של ליסינג דרך מקום העבודה. כאשר העובד מקבל רכב ליסינג כחלק מתנאי ההעסקה במקום העבודה, הוא יידרש לבחור רכב מסוים, בדרך כלל

מתוך מבחר מצומצם של מכוניות מקטגוריה אחת או שתיים. לאחר ההזמנה, יקבל העובד את המכונית מיד וללא תשלומי מקדמה. בסוף תקופת החכירה - על פי רוב, 36 חודשים - מוחזרת המכונית לחברת הליסינג ווהעובד זכאי לחזור

על התהליך מחדש או לא לחדשו כלל.

במהלך תקופת החכירה, בעלות המכונית - כפי שהיא מוגדרת ברישיון הרכב- היא של חברת הליסינג, והמכונית למעשה מושכרת לכל דבר. עסקת הליסינג התפעולי כוללת גם חבילת תחזוקה הכוללת טיפולים שוטפים, טיפול בתקלות שונות שצצות בתקופת החכירה, תשלומי ביטוחים, אגרות וטיפול בטסט השנתי ולרוב (אם כי לא תמיד) מגלמת בתוכה אף את עלויות הדלק.

מדובר בפתרון נוח עבור נהגים שמחפשים לפטור את עצמם מהטרחה שבהחזקת רכב. זאת ועוד, ההחזר החודשי פירושו שאין הוצאות לא צפויות, וכי ניתן לדעת את העלות המדויקת עבור הרכב. אסור לשכוח כי עלות התשלום החודשי מגלמת בתוכה את כל אותן ההוצאות שהנהג פטור מהן, ועל כן ייתכן שתהיה גבוהה יחסית. כמו כן, בתום תקופת הליסינג חוזר הרכב לבעלות חברת הליסינג, ועל כן מדובר בפתרון זמני בלבד ולא בקניית רכב.

ליסינג תפעולי פופולארי בעיקר בקרב חברות המחזיקות בציי רכבים גדולים עבור עובדיהם

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]