מדליית הניצחון במלחמת העולם השנייה (ארצות הברית)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
תרשים של מדליית הניצחון במלחמת העולם השנייה

מדליית הניצחון במלחמת העולם השנייה היא מדליה של צבא ארצות הברית, שהוענקה ללוחמים שלקחו חלק במערכות ארצות הברית במלחמת העולם השנייה. ההחלטה על חלוקת המדליה אושרה בקונגרס האמריקאי ב-6 ביולי 1945 (חוק ציבורי 135, הקונגרס ה-79).

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדליית הניצחון במלחמת העולם השנייה הונפקה בהתחלה כשרוך צבאי שנקרא "שרוך הניצחון". עד לשנת 1946 נוצרה מדליה שנקראה מדליית ניצחון במלחמת העולם השנייה. המדליה מנציחה שירות צבאי במהלך מלחמת העולם השנייה והיא הוענקה לכל חייל בצבא האמריקאי, שהיה חלק מהצבא הסדיר, או מצבא המילואים, בין ה-7 בדצמבר 1941 (יום המתקפה על פרל האברור) - 31 בדצמבר 1946.

העיטור המקביל בצבא ארצות הברית למלחמת העולם הראשונה הוא מדליית הניצחון במלחמת העולם הראשונה.

ב-8 באוגוסט 1946 הונפקה מדליה נפרדת לחיילי צי הסוחר של ארצות הברית ששירתו במהלך מלחמת העולם השנייה, "מדליית הניצחון של צי הסוחר במלחמה העולם השנייה".

קריטריונים[עריכת קוד מקור | עריכה]

המדליה מוענקת בגין שירות בצבא האמריקאי בין התאריכים 7 בדצמבר 1941 עד ה-31 בדצמבר 1946, ללא חובה של שירות בגין כל התקופה. היו דיווחים על חיילים שקיבלו את המדליה בגין שירות של ימים ספורים בתקופה זו. מאחר שמלחמת העולם השנייה הסתיימה רשמית ב-2 בספטמבר 1945 עם כניעתה של יפן, ישנם חיילים שהתגייסו לצבא רק בשנת 1946 וקיבלו את המדליה מבלי שבכלל לקחו חלק במערכה כלשהי של מלחמת העולם השנייה. הסיבה שהמדליה הוענקה למי ששירת עד ליום האחרון של שנת 1946, היא שהנשיא הארי טרומן לא הצהיר על הורדת הכוננות המבצעית עד ליום זה.

מראה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המדליה עשויה מברונזה, והיא ברוחב של 1 ו-3/8 אינצ'ים. על חלקה הקדמה מוטבע סמל החירות כאשר ראשה מוטה ימינה והיא דורכת על קסדת אל המלחמה. בידיה חרב שבורה ומתחתיה מופיע הכיתוב "מלחמת העולם השנייה". על חלקה האחורי של המדליה הוטבעו המשפטים: "חופש מפחד וממחוסר" ו-"חופש הדיבור והדת" בתוך מעגל שסביבו נחרטו המילים "ארצות הברית של אמריקה 1941-1945". רוחבו של סרט התלייה שמחובר למדליה הוא כרוחב המדליה, באמצעו הוא צבוע באדום ומשני צדדיו הוא צבוע בצבעי הקשת, בהתבסס על סרט התלייה של מדלית הניצחון במלחמת העולם הראשונה.

תמונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]