אוסטרלאווס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קריאת טבלת מיוןאוסטרלאווס
בז מצוי
בז מצוי

Pinicola enucleator

Pinicola enucleator
מיון מדעי
ממלכה: בעלי חיים
מערכה: מיתרניים
על־מחלקה: בעלי ארבע רגליים
מחלקה: עופות
תת־מחלקה: עופות בתראים
קבוצה: אינופינאווס
קבוצה: אוסטרלאווס
שם מדעי
Wikispecies-logo.svg Australavis
‏2012
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

אוסטרלאווס (שם מדעי: Australaves) הוא ענף של עופות בתראים, אשר הוגדר ב-2012. קבוצה זו כוללת את סדרות העופות המקורבים לציפורי השיר ודומיהם. הוא קרוב לענף אפרואווס, בתוכו דורסי היום והלילה והכחלאים, והוא הענף השני המצוי בקבוצה אינופינאווס, יחד עם סדרת ההואצינאים.

הקרבה בין סדרות הענף נתונה במחלוקת מדעית, כאשר מספר חוקרים מטילים בספק את הקרבה של הבזאים לציפורי השיר והתוכים. סדרה זו הופרדה מדורסי היום לאחרונה עקב בדיקות גנטיות ומולקולריות שמצביעות על הבדלים בין שאר העופות הדורסים. הקריאמאים (שבהם עופות האימה הנכחדים) נחשבו בעבר למינים של עגוראים, אך אבותיהם אולי דמו לעורבים כמו גם אבות הבזים, מה שמרמז על קרבה לציפורי השיר.

האב הקדמון המשותף של הקבוצה היה עוף אוכל בשר, בהתבסס על מבנה מקורו וכך הבזים והקריאמות החיות כיום והמינים הנכחדים בהם, אם כי הסוג סטריגוגיפס היה אולי צמחוני. הקבוצה Psittacopasserans התפתחה לכיוון של אוכלי כל, ציידי חרקים ואף למינים צמחונים הניזונים מזרעים, אגוזים, פירות, פרחים, צוף ועוד.

מיון[עריכת קוד מקור | עריכה]

תרשים הסדרות הקיימות:

אוסטרלאווס (Australaves)

קריאמיים (Cariamiformes) Sireima 2 REFON.JPG


Eufalconimorphae

בזאים (Falconiformes) Birds florida vierawetlands (17734505302).jpg


Psittacopasserae

תוכאים (Psittaciformes) Primolius couloni -captive-8a.jpgציפורי שיר (Passeriformes) Golden-crowned Flycatcher (32898124797).jpg