אליפות אירופה בשחייה 2014

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אליפות אירופה בשחייה נערכה בפעם השנייה בברלין, גרמניה בין ה-13 באוגוסט ל-24 באוגוסט 2014.

בריכת השחייה
Regattastrecke Berlin-Gruenau.jpg

טבלת המדליות כללי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקום מדינה  זהב   כסף ארד סך הכל  
1 בריטניהבריטניה  בריטניה 11 8 8 27
2 רוסיהרוסיה  רוסיה 9 7 3 19
3 איטליהאיטליה  איטליה 8 3 12 23
4 גרמניהגרמניה  גרמניה (מארחת) 6 8 8 22
5 דנמרקדנמרק  דנמרק 6 1 2 9
6 הונגריההונגריה  הונגריה 5 6 6 17
7 צרפתצרפת  צרפת 5 4 3 12
8 שוודיהשוודיה  שוודיה 3 6 1 10
9 ספרדספרד  ספרד 3 5 5 13
10 הולנדהולנד  הולנד 3 5 2 10
11 פוליןפולין  פולין 2 1 1 4
12 סרביהסרביה  סרביה 2 0 0 2
13 אוקראינהאוקראינה  אוקראינה 1 3 7 11
14 ליטאליטא  ליטא 1 1 2 4
15 בלארוסבלארוס  בלארוס 1 1 1 3
16 איי פארואיי פארו  איי פארו 0 2 0 2
17 יווןיוון  יוון 0 1 0 1
18 סלובניהסלובניה  סלובניה 0 0 1 1
פינלנדפינלנד  פינלנד 0 0 1 1
בלגיהבלגיה  בלגיה 0 0 1 1
אוסטריהאוסטריה  אוסטריה 0 0 1 1
סך הכל 66 62 65 193

שחייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שיא עולם[עריכת קוד מקור | עריכה]

שיא אירופה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • גרגוריו פלטריניירי (איטליהאיטליה  איטליה) קבע במשחה ל-1500 מטר חופשי שיא אירופה חדש של 14:39.93 דקות.
  • רביעיית השליחות מדנמרק (דנמרקדנמרק) קבעה במשחה 4x100 מטר מעורב שיא אירופה חדש של 3:55.62 דקות.

שחייניות מצטיינות[עריכת קוד מקור | עריכה]

4 שחייניות זכו ב-3 מדליות זהב:

שחיינים מצטיינים[עריכת קוד מקור | עריכה]

2 שחיינים זכו ב-4 מדליות זהב:

נשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות

Gouden medaille.svg
Zilveren medaille.svg
Bronzen medaille.svg
50 מטר חופשי פרנצ'סקה הלסול
בריטניהבריטניה  בריטניה
24.32 שניות שרה שסטרם
שוודיהשוודיה  שוודיה
24.37 שניות יאנט אוטסן
דנמרקדנמרק  דנמרק
24.53 שניות
100 מטר חופשי שרה שסטרם
שוודיהשוודיה  שוודיה
52.67 שניות
שיא אליפות
פמקה המסקרק
הולנדהולנד  הולנד
53.64 שניות מישל קולמן
שוודיהשוודיה  שוודיה
53.75 שניות
200 מטר חופשי פדריקה פלגריני
איטליהאיטליה  איטליה
1:56.01 דקות קטינקה הוסו
הונגריההונגריה  הונגריה
1:56.69 דקות פמקה המסקרק
הולנדהולנד  הולנד
1:56.81 דקות
400 מטר חופשי ג'סמין קרלין
בריטניהבריטניה  בריטניה
4:03.24 דקות שרון ון רוונדאל
הולנדהולנד  הולנד
4:03.76 דקות מיריה בלמונטה
ספרדספרד  ספרד
4:04.01 דקות
800 מטר חופשי ג'סמין קרלין
בריטניהבריטניה  בריטניה
8:15.54 דקות
שיא אליפות
מיריה בלמונטה
ספרדספרד  ספרד
8:21.22 דקות בוגלרקה קפש
הונגריההונגריה  הונגריה
8:22.06 דקות
1500 מטר חופשי מיריה בלמונטה
ספרדספרד  ספרד
15:57.29 דקות
שיא אליפות
בוגלרקה קפש
הונגריההונגריה  הונגריה
16:03.04 דקות מרטינה קרמיונולי
איטליהאיטליה  איטליה
16:05.98 דקות
50 מטר גב פרנצ'סקה הלסול
בריטניהבריטניה  בריטניה
27.81 שניות ג'ורג'יה דייוויס
בריטניהבריטניה  בריטניה
27.82 שניות מיה נילסן
דנמרקדנמרק  דנמרק
27.98 שניות
100 מטר גב מיה נילסן
דנמרקדנמרק  דנמרק
קטינקה הוסו
הונגריההונגריה  הונגריה
59.63 שניות לא חולק ג'ורג'יה דייוויס
בריטניהבריטניה  בריטניה
59.74 שניות
200 מטר גב דואן דה רוצ'ה
ספרדספרד  ספרד
2:09.37 דקות אליזבת סימונדס
בריטניהבריטניה  בריטניה
2:09.66 דקות דריה אוטסינובה
רוסיהרוסיה  רוסיה
2.09.79 דקות
50 מטר חזה רותה מיילוטיטה
ליטאליטא  ליטא
29.89 שניות יני יוהנסון
שוודיהשוודיה  שוודיה
30.52 שניות מוניק ניהאוז
הולנדהולנד  הולנד
30.64 שניות
100 מטר חזה ריקה מילר פדרסן
דנמרקדנמרק  דנמרק
1:06.23 דקות
שיא אליפות
יני יוהנסון
שוודיהשוודיה  שוודיה
1:07.04 דקות אריאנה קסטיליוני
איטליהאיטליה  איטליה
1:07.36 דקות
200 מטר חזה ריקה מילר פדרסן
דנמרקדנמרק  דנמרק
2:19.84 דקות
שיא אליפות
מולי ריינשו
בריטניהבריטניה  בריטניה
2:23.82 דקות ג'סיקה ול מונטרו
ספרדספרד  ספרד
2:24.08 דקות
50 מטר פרפר שרה שסטרם
שוודיהשוודיה  שוודיה
24.98 שניות יאנט אוטסן
דנמרקדנמרק  דנמרק
25.34 שניות פרנצ'סקה הלסול
בריטניהבריטניה  בריטניה
25.39 שניות
100 מטר פרפר יאנט אוטסן
דנמרקדנמרק  דנמרק
56.51 שניות
שיא אליפות
שרה שסטרם
שוודיהשוודיה  שוודיה
56.52 שניות אילריה ביאנקי
איטליהאיטליה  איטליה
57.71 שניות
200 מטר פרפר מיריה בלמונטה
ספרדספרד  ספרד
2:04.79 דקות
שיא אליפות
ג'ודית איגנסיו סוריבס
ספרדספרד  ספרד
2:06.66 דקות קטינקה הוסו
הונגריההונגריה  הונגריה
2:07.28 דקות
200 מטר מעורב אישי קטינקה הוסו
הונגריההונגריה  הונגריה
2:08.11 דקות
שיא אליפות
איימי וילמוט
בריטניהבריטניה  בריטניה
2:11.44 דקות ליזה זייסר
אוסטריהאוסטריה  אוסטריה
2:12.17 דקות
400 מטר מעורב אישי קטינקה הוסו
הונגריההונגריה  הונגריה
4:31.03 דקות
שיא אליפות
מיריה בלמונטה
ספרדספרד  ספרד
4:33.13 דקות איימי וילמוט
בריטניהבריטניה  בריטניה
4:34.69 דקות
4x100 מטר חופשי שוודיהשוודיה  שוודיה
מישל קולמן
מגדלנה קורס
לואיז הנסון
שרה שסטרם
3:35.82 דקות הולנדהולנד  הולנד
אינגה דקר
מוד ון דר מיר
אסמי ורמולן
פמקה המסקרק
3:36.26 דקות איטליהאיטליה  איטליה
אליצ'ה מיצאו
אריקה פראיולי
ג'יאדה גליצי
פדריקה פלגריני
3:37.63 דקות
4x200 מטר חופשי איטליהאיטליה  איטליה
אליצ'ה מיצאו
סטפניה פירוצי
קיארה מזיני לוצ'טי
פדריקה פלגריני
7:50.53 דקות
שיא אליפות
שוודיהשוודיה  שוודיה
מישל קולמן
לואיז הנסון
שרה שסטרם
סטינה גרדל
7:51.03 דקות הונגריההונגריה  הונגריה
ז'וז'נה יקבוש
אוולין ורסטו
בוגלרקה קפש
קטינקה הוסו
7:54.23 דקות
4x100 מטר מעורב דנמרקדנמרק  דנמרק
מיה נילסן
ריקה מילר פדרסן
יאנט אוטסן
פרניל בלום
3:55.62 דקות
שיא אירופה
שוודיהשוודיה  שוודיה
אידה לינדבורג
יני יוהנסון
שרה שסטרם
מישל קולמן
3:56.04 דקות בריטניהבריטניה  בריטניה
ג'ורג'יה דייוויס
סופי טיילור
ג'מה לאווה
פרנצ'סקה הלסול
3:57.97 דקות

גברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות

Gouden medaille.svg
Zilveren medaille.svg
Bronzen medaille.svg
50 מטר חופשי פלורן מנודו
צרפתצרפת  צרפת
21.32 שניות
שיא אליפות
קונרד צ'רניאק
פוליןפולין  פולין
21.88 שניות ארי-פקה ליוקונן
פינלנדפינלנד  פינלנד
21.93 שניות
100 מטר חופשי פלורן מנודו
צרפתצרפת  צרפת
47.98 שניות פביאן ז'ילו
צרפתצרפת  צרפת
48.36 שניות לוקה לאונרדי
איטליהאיטליה  איטליה
48.38 שניות
200 מטר חופשי ולימיר סטיפנוביץ'
סרביהסרביה  סרביה
1:45.78 דקות פאול בידרמן
גרמניהגרמניה  גרמניה
1:45.80 דקות יאניק אנייל
צרפתצרפת  צרפת
1:46.65 דקות
400 מטר חופשי ולימיר סטיפנוביץ'
סרביהסרביה  סרביה
3:45.66 דקות אנדראה ד'אריגו
איטליהאיטליה  איטליה
3:46.91 דקות ג'יי ליליוט
בריטניהבריטניה  בריטניה
3:47.50 דקות
800 מטר חופשי גרגוריו פלטריניירי
איטליהאיטליה  איטליה
7:44.98 דקות
שיא אליפות
פול יואנסן
איי פארואיי פארו  איי פארו
7:48.49 דקות גבריאלה דטי
איטליהאיטליה  איטליה
7:49.35 דקות
1500 מטר חופשי גרגוריו פלטריניירי
איטליהאיטליה  איטליה
14:39.93 דקות
שיא אירופה
פול יואנסן
איי פארואיי פארו  איי פארו
14:50.59 דקות גבריאלה דטי
איטליהאיטליה  איטליה
14:52.53 דקות
50 מטר גב ולדימיר מורוזוב
רוסיהרוסיה  רוסיה
24.64 שניות ג'רמי סטרויו
צרפתצרפת  צרפת
24.84 שניות כריס ווקר-הבורן
בריטניהבריטניה  בריטניה
25.00 שניות
100 מטר גב כריס ווקר-הבורן
בריטניהבריטניה  בריטניה
53.32 שניות ג'רמי סטרויו
צרפתצרפת  צרפת
53.64 שניות יאן-פיליפ גלניה
גרמניהגרמניה  גרמניה
54.15 שניות
200 מטר גב רדוסלב קבנצקי
פוליןפולין  פולין
1:56.02 דקות כריסטיאן גליינר
גרמניהגרמניה  גרמניה
1:57.16 דקות גאבור בלוג
הונגריההונגריה  הונגריה
1:57.42 דקות
50 מטר חזה אדם פיטי
בריטניהבריטניה  בריטניה
27.0 שניות גיאדריוס טיטניס
ליטאליטא  ליטא
27.34 שניות דמיר דוגוניץ'
סלובניהסלובניה  סלובניה
27.48 שניות
100 מטר חזה אדם פיטי
בריטניהבריטניה  בריטניה
58.96 שניות רוס מורדוך
בריטניהבריטניה  בריטניה
59.43 שניות גיאדריוס טיטניס
ליטאליטא  ליטא
59.61 שניות
200 מטר חזה מרקו קוך
גרמניהגרמניה  גרמניה
2:07.47 דקות
שיא אליפות
רוס מורדוך
בריטניהבריטניה  בריטניה
2:07.77 דקות גיאדריוס טיטניס
ליטאליטא  ליטא
2:08.93 דקות
50 מטר פרפר פלורן מנודו
צרפתצרפת  צרפת
יוהאן טסורקין
בלארוסבלארוס  בלארוס
23.00 שניות לא חולק אנדריי הובורוב
אוקראינהאוקראינה  אוקראינה
בן פראוד
בריטניהבריטניה  בריטניה
23.21 שניות
100 מטר פרפר קונרד צ'רניאק
פוליןפולין  פולין
51.38 שניות
שיא אליפות
לאסלו צ'ה
הונגריההונגריה  הונגריה
51.89 שניות פבל סנקוביץ'
בלארוסבלארוס  בלארוס
51.92 שניות
200 מטר פרפר ויקטור ברומר
דנמרקדנמרק  דנמרק
1:55.29 דקות בנץ ביצזו
הונגריההונגריה  הונגריה
1:55.62 דקות פבל קורז'ניובסקי
פוליןפולין  פולין
1:55.74 דקות
200 מטר מעורב אישי לאסלו צ'ה
הונגריההונגריה  הונגריה
1:58.10 דקות פיליפ היינץ
גרמניהגרמניה  גרמניה
1:58.17 דקות רוברטו פבוני
בריטניהבריטניה  בריטניה
1:58.22 דקות
400 מטר מעורב אישי דוד וראסטו
הונגריההונגריה  הונגריה
4:11.89 דקות רוברטו פבוני
בריטניהבריטניה  בריטניה
4:13.75 דקות פדריקו טוריני
איטליהאיטליה  איטליה
4:14.15 דקות
4x100 מטר חופשי צרפתצרפת  צרפת
מהדי מטלה
פביאן ז'ילו
פלורן מנודו
ג'רמי סטרויו
3:11.64 דקות
שיא אליפות
רוסיהרוסיה  רוסיה
אנדריי גרצ'ין
ניקטה לובינצב
אלכסנדר סוכורוקוב
ולדימיר מורוזוב
3:12.67 דקות איטליהאיטליה  איטליה
לוקה דוטו
מרקו אורסי
לוקה לאונרדי
פיליפו מאניני
3:12.78 דקות
4x200 מטר חופשי גרמניהגרמניה  גרמניה
רובין בקהאוס
יאניק לבהרץ
קלמנס ראפ
פאול בידרמן
7:09.00 דקות רוסיהרוסיה  רוסיה
ארטם לובוזוב
דמיטרי ארמקוב
אלכסנדר קרסניך
אלכסנדר סוכורוקוב
7:10.29 דקות בלגיהבלגיה  בלגיה
לואיס קרונן
גלן סורג'לוס
עמנואל ונלוכנה
פיטר טימרס
7:10.39 דקות
4x100 מטר מעורב בריטניהבריטניה  בריטניה
כריס ווקר-הבורן
אדם פיטי
אדם בארט
בן פראוד
3:31.73 דקות צרפתצרפת  צרפת
ג'רמי סטרויו
ג'יאכומו פרז-דוטונה
מהדי מטלה
פביאן ז'ילו
3:32.47 דקות הונגריההונגריה  הונגריה
לאסלו צ'ה
דניאל גיורטה
בנצה פולאי
דומיניק קוזמה
3:33.11 דקות

קבוצתי (2 שחייניות ו-2 שחיינים)[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות

Gouden medaille.svg
Zilveren medaille.svg
Bronzen medaille.svg
4x100 מטר חופשי איטליהאיטליה  איטליה
לוקה דוטו
לוקה לאונרדי
אריקה פראיולי
ג'יאדה גליצי
3:25.02 דקות
שיא אירופה
רוסיהרוסיה  רוסיה
אנדריי גרצ'ין
ולדימיר מורוזוב
ורוניקה פופובה
מרגריטה נצרובה
3:25.60 דקות צרפתצרפת  צרפת
קלמנט מיניון
גרגורי מאלה
אנה סנטמנס
קורלי בלמי
3:27.02 דקות
4x100 מטר מעורב בריטניהבריטניה  בריטניה
כריס ווקר-הבורן
אדם פיטי
ג'מה לאווה
פרנצ'סקה הלסול
3:44.02 דקות
שיא עולם
הולנדהולנד  הולנד
בסטיאן לייסן
ברם דקר
אינגה דקר
פמקה המסקרק
3:45.93 דקות רוסיהרוסיה  רוסיה
ולדימיר מורוזוב
ויטלינה סימונובה
ויאצ'סלב פרודניקוב
ורוניקה פופובה
3:47.34 דקות

טבלת מדליות בשחייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקום מדינה  זהב   כסף ארד סך הכל  
1 בריטניהבריטניה  בריטניה 9 7 8 24
2 דנמרקדנמרק  דנמרק 6 1 2 9
3 הונגריההונגריה  הונגריה 5 4 5 14
4 איטליהאיטליה  איטליה 5 1 9 15
5 צרפתצרפת  צרפת 4 4 2 10
6 שוודיהשוודיה  שוודיה 3 6 1 10
7 גרמניהגרמניה  גרמניה 2 3 1 6
8 ספרדספרד  ספרד 3 3 2 8
9 פוליןפולין  פולין 2 1 1 4
10 סרביהסרביה  סרביה 2 0 0 2
11 רוסיהרוסיה  רוסיה 1 3 2 6
12 בלארוסבלארוס  בלארוס 1 0 1 2
13 הולנדהולנד  הולנד 0 3 2 5
14 איי פארואיי פארו  איי פארו 0 2 0 2
15 ליטאליטא  ליטא 0 1 2 3
16 אוסטריהאוסטריה  אוסטריה 0 0 1 1
16 בלגיהבלגיה  בלגיה 0 0 1 1
16 סלובניהסלובניה  סלובניה 0 0 1 1
16 אוקראינהאוקראינה  אוקראינה 0 0 1 1
16 פינלנדפינלנד  פינלנד 0 0 1 1
סך הכל 43 39 43 125

קפיצה למים[עריכת קוד מקור | עריכה]

נשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות

Gouden medaille.svg
Zilveren medaille.svg
Bronzen medaille.svg
מקפצה גמישה ממטר אחד טניה קניוטו
איטליהאיטליה  איטליה
289.30 נקודות כריסטינה איליניך
רוסיהרוסיה  רוסיה
288.55 נקודות טינה פונצל
גרמניהגרמניה  גרמניה
286.70 נקודות
מקפצה גמישה מ-3 מטר נדייז'דה בז'ינה
רוסיהרוסיה  רוסיה
322.80 נקודות טניה קניוטו
איטליהאיטליה  איטליה
318.25 נקודות נורה סבשינסקי
גרמניהגרמניה  גרמניה
317.90 נקודות
קפיצה סינכרונית ממקפצה גמישה מ-3 מטר טניה קניוטו
פרנצ'סקה דלפה
איטליהאיטליה  איטליה
328.50 נקודות טינה פונצל
נורה סבשינסקי
גרמניהגרמניה  גרמניה
313.50 נקודות אולנה פדורובה
האנה פיזמנסקה
אוקראינהאוקראינה  אוקראינה
307.20 נקודות
פלטפורמה קשיחה מ-10 מטר שרה בארו
בריטניהבריטניה  בריטניה
363.70 נקודות נועמי בטקי
איטליהאיטליה  איטליה
346.40 נקודות יוליה פרוקופצ'וק
אוקראינהאוקראינה  אוקראינה
341.35 נקודות
קפיצה סינכרונית מפלטפורמה קשיחה מ-10 מטר יקטרינה פטוחובה
יוליה טימושינינה
רוסיהרוסיה  רוסיה
314.70 נקודות מריה קוריו
מאי פאן
גרמניהגרמניה  גרמניה
290.01 נקודות וילו קורמוש
ז'ופיה רייזינגר
הונגריההונגריה  הונגריה
279.48 נקודות

גברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות

Gouden medaille.svg
Zilveren medaille.svg
Bronzen medaille.svg
מקפצה גמישה ממטר אחד פטריק האוזדינג
גרמניהגרמניה  גרמניה
428.65 נקודות יבגני קוזניצוב
רוסיהרוסיה  רוסיה
422.40 נקודות מטיו רוסה
צרפתצרפת  צרפת
420.10 נקודות
מקפצה גמישה מ-3 מטר פטריק האוזדינג
גרמניהגרמניה  גרמניה
487.85 נקודות איליה זכרוב
רוסיהרוסיה  רוסיה
483.20 נקודות איליה קוואשה
אוקראינהאוקראינה  אוקראינה
477.20 נקודות
קפיצה סינכרונית ממקפצה גמישה מ-3 מטר איליה זכרוב
יבגני קוזניצוב
רוסיהרוסיה  רוסיה
464.64 נקודות פטריק האוזדינג
שטפן פק
גרמניהגרמניה  גרמניה
435.18 נקודות אלכסנדר גורשקוזובוז
איליה קוואשה
אוקראינהאוקראינה  אוקראינה
433.98 נקודות
פלטפורמה קשיחה מ-10 מטר ויקטור מיניבייב
רוסיהרוסיה  רוסיה
586.10 נקודות טום דיילי
בריטניהבריטניה  בריטניה
535.45 נקודות סשה קליין
גרמניהגרמניה  גרמניה
530.90 נקודות
קפיצה סינכרונית מפלטפורמה קשיחה מ-10 מטר פטריק האוזדינג
סשה קליין
גרמניהגרמניה  גרמניה
461.46 נקודות ודים קפטור
יוהני קרליו
בלארוסבלארוס  בלארוס
421.80 נקודות אלכסנדר בונדר
מקסים דולגוב
אוקראינהאוקראינה  אוקראינה
415.17 נקודות

קבוצתי (קופצת וקופץ למים)[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות

Gouden medaille.svg
Zilveren medaille.svg
Bronzen medaille.svg
תחרות קבוצתית נדייז'דה בז'ינה
ויקטור מיניבייב
רוסיהרוסיה  רוסיה
416.90 נקודות יוליה פרוקופצ'וק
אלכסנדר בונדר
אוקראינהאוקראינה  אוקראינה
409.75 נקודות טינה פונצל
סשה קליין
גרמניהגרמניה  גרמניה
390.95 נקודות

טבלת מדליות בקפיצות למים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקום מדינה  זהב   כסף ארד סך הכל  
1 רוסיהרוסיה  רוסיה 5 3 0 8
2 גרמניהגרמניה  גרמניה 3 3 4 10
3 איטליהאיטליה  איטליה 2 2 0 4
4 בריטניהבריטניה  בריטניה 1 1 0 2
5 אוקראינהאוקראינה  אוקראינה 0 1 5 6
6 בלארוסבלארוס  בלארוס 0 1 0 1
7 צרפתצרפת  צרפת 0 0 1 1
הונגריההונגריה  הונגריה 0 0 1 1
סך הכל 11 11 11 33

שחייה במים פתוחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • שרון ון רוונדאל (הולנדהולנד  הולנד) היא השחיינית המצטיינת בשחייה במים פתוחים לאחר שזכתה ב-3 מדליות, מהן 2 מדליות זהב.
  • פרי וירטמן (הולנדהולנד  הולנד) הוא השחיין המצטיין בשחייה במים פתוחים לאחר שזכה ב-2 מדליות זהב.

נשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות

Gouden medaille.svg
Zilveren medaille.svg
Bronzen medaille.svg
5 ק"מ איזבל הרלה
גרמניהגרמניה  גרמניה
57:55.7 דקות שרון ון רוונדאל
הולנדהולנד  הולנד
58:29.9 דקות מיריה בלמונטה
ספרדספרד  ספרד
58:41.4 דקות
10 ק"מ שרון ון רוונדאל
הולנדהולנד  הולנד
1:56:06.9 שעות אווה ריסטוב
הונגריההונגריה  הונגריה
1:56:08.0 שעות אורורה פונסלה
איטליהאיטליה  איטליה
1:56:08.5 שעות
25 ק"מ מרטינה גרימלדי
איטליהאיטליה  איטליה
5:19:14.1 שעות אנה אולס
הונגריההונגריה  הונגריה
5:19:21.0 שעות אנגלה מאורר
גרמניהגרמניה  גרמניה
5:19:21.4 שעות

גברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות

Gouden medaille.svg
Zilveren medaille.svg
Bronzen medaille.svg
5 ק"מ דניאל פוג
בריטניהבריטניה  בריטניה
53:41.4 דקות רוב מופלס
גרמניהגרמניה  גרמניה
54:01.8 דקות תומאס לורץ
גרמניהגרמניה  גרמניה
54:02.6 דקות
10 ק"מ פרי וירטמן
הולנדהולנד  הולנד
1:49:56.2 שעות תומאס לורץ
גרמניהגרמניה  גרמניה
1:49:59.0 שעות יבגני דרצב
רוסיהרוסיה  רוסיה
1:50:00.6 שעות
25 ק"מ אקסל ריימונד
צרפתצרפת  צרפת
4:59:18.8 שעות יבגני דרצב
רוסיהרוסיה  רוסיה
4:59:31.2 שעות אדוארדו סטוקינו
איטליהאיטליה  איטליה
5:08:51.0 שעות

קבוצתי (שחיינית ו-2 שחיינים)[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות

Gouden medaille.svg
Zilveren medaille.svg
Bronzen medaille.svg
תחרות קבוצתית הולנדהולנד  הולנד
שרון ון רוונדאל
פרי וירטמן
מרסל סחאוטן
55:47.8 דקות יווןיוון  יוון
קליופי אראוזו
ספירידון יאניוטיס
אנטוניוס פוקאידיס
56:05.5 דקות גרמניהגרמניה  גרמניה
איזבל הרלה
רוב מופלס
תומאס לורץ
56:14.8 דקות

טבלת מדליות בשחייה במים פתוחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקום מדינה  זהב   כסף ארד סך הכל  
1 הולנדהולנד  הולנד 3 1 0 4
2 גרמניהגרמניה  גרמניה (מארחת) 1 2 3 6
3 איטליהאיטליה  איטליה 1 0 2 3
4 צרפתצרפת  צרפת 1 0 0 1
בריטניהבריטניה  בריטניה 1 0 0 1
6 הונגריההונגריה  הונגריה 0 2 0 2
7 רוסיהרוסיה  רוסיה 0 1 1 2
8 יווןיוון  יוון 0 1 0 1
9 ספרדספרד  ספרד 0 0 1 1
סך הכל 7 7 7 21

שחייה צורנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות

Gouden medaille.svg
Zilveren medaille.svg
Bronzen medaille.svg
יחידה סבטלנה רומשינה
רוסיהרוסיה  רוסיה
95.8333 נק' אונה קרבונל
ספרדספרד  ספרד
93.7000 נק' אנה וולושינה
אוקראינהאוקראינה  אוקראינה
92.3333 נק'
דואט דריה קורובובה
סבטלנה קולסניצ'נקו
רוסיהרוסיה  רוסיה
96.1000 נק' לוליטה אננסובה
אנה וולושינה
אוקראינהאוקראינה  אוקראינה
92.9000 נק' אונה קרבונל
פאולה קלמבורג
ספרדספרד  ספרד
92.1667 נק'
קבוצתי רוסיהרוסיה  רוסיה 96.8333 נק' אוקראינהאוקראינה  אוקראינה 94.0667 נק' ספרדספרד  ספרד 92.4667 נק'
קבוצתי קומבינציה אוקראינהאוקראינה  אוקראינה 94.4333 נק' ספרדספרד  ספרד 93.0333 נק' איטליהאיטליה  איטליה 90.3333 נק'

טבלת מדליות בשחייה צורנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקום מדינה  זהב   כסף ארד סך הכל  
1 רוסיהרוסיה  רוסיה 3 0 0 3
2 אוקראינהאוקראינה  אוקראינה 1 2 1 4
3 ספרדספרד  ספרד 0 2 2 4
4 איטליהאיטליה  איטליה 0 0 1 1
סך הכל 4 4 4 12

ישראלישראל ישראל באליפות אירופה בשחייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נבחרת ישראל כללה 15 שחיינים, 3 שחייניות ו-12 שחיינים.

שחייני הנבחרת קבעו 7 שיאים ישראלים, מהם 5 שיאים לנשים, 4 מהם קבעה עמית עברי ו-2 שיאים לגברים, פעמיים במשחה שליחים 4x100 מטר חופשי.

שחייני ישראל השתתפו בשלושה משחי גמר ולא זכו באף מדליה. גיא ברנע סיים במקום חמישי במשחה ל-50 מטר גב, רביעיית השליחים סיימה במקום שישי במשחה 4x100 מטר חופשי ודוד גמבורג סיים במקום שמיני במשחה ל-100 מטר גב.

נשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם השחיינית משחה שלב בתחרות תוצאה מיקום
קרן זיבנר 50 מטר פרפר מוקדמות 27.60 שניות 28
100 מטר פרפר מוקדמות 1:00.08 דקות 21
200 מטר פרפר מוקדמות 2:12.19 דקות, שיא ישראלי 13
חצי גמר 2:14.74 דקות 16
100 מטר חופשי מוקדמות 56.95 שניות 31
עמית עברי 50 מטר פרפר מוקדמות 26.54 שניות 11
חצי גמר 26.39 שניות 9
Swim-Off‏ 26.13 שניות, שיא ישראלי 1
100 מטר פרפר מוקדמות 59.24 שניות 13
חצי גמר 58.70 שניות 9
50 מטר חזה מוקדמות 31.50 שניות, שיא ישראלי 12
חצי גמר 31.42 שניות, שיא ישראלי 10
100 מטר חזה מוקדמות 1:08.55 דקות 9
חצי גמר 1:07.89 דקות, שיא ישראלי 9
200 מטר מעורב אישי מוקדמות 2:15.94 דקות 16
חצי גמר 2:14.75 דקות 14
נסטיה קורוטקוב 50 מטר חזה מוקדמות 33.73 שניות 44
100 מטר חזה מוקדמות 1:11.00 דקות 34
200 מטר חזה מוקדמות 2:32.05 דקות 22

גברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם השחיין משחה שלב בתחרות תוצאה מיקום
אלמוג אולשטיין 50 מטר פרפר מוקדמות 24.42 שניות 30
50 מטר חופשי מוקדמות 22.99 שניות 28
100 מטר חופשי מוקדמות 51.40 שניות 62
גיא ברנע 50 מטר גב מוקדמות 24.99 שניות 1
חצי גמר 24.99 שניות 2
גמר 25.05 שניות 5
100 מטר גב מוקדמות 55.59 שניות 17
איתי גורביץ' 50 מטר פרפר מוקדמות 25.40 שניות 55
100 מטר פרפר מוקדמות 55.55 שניות 50
200 מטר פרפר מוקדמות 2:03.10 דקות 32
200 מטר מעורב אישי מוקדמות 2:04.74 דקות 29
400 מטר מעורב אישי מוקדמות נפסל
דוד גמבורג 50 מטר גב מוקדמות 26.05 שניות 18
100 מטר גב מוקדמות 55.53 שניות 16
חצי גמר 54.76 שניות 6
גמר 54.87 שניות 8
200 מטר גב מוקדמות 2:03.50 דקות 21
100 מטר חופשי מוקדמות 50.92 שניות 52
יעקב טומרקין 50 מטר גב מוקדמת 26.07 שניות 20
100 מטר גב מוקדמות 55.61 שניות 19
200 מטר גב מוקדמות 1:59.94 דקות 6
חצי גמר 1:58.83 דקות 9
200 מטר מעורב אישי מוקדמות 2:00.32 דקות 6
חצי גמר 2:00.90 דקות 11
גל נבו 100 מטר חזה מוקדמות 1:02.82 דקות 41
200 מטר חזה מוקדמות 2:16.89 דקות 32
200 מטר מעורב אישי מוקדמות 2:00.83 דקות 8
חצי גמר 2:01.03 דקות 12
400 מטר מעורב אישי מוקדמות 4:20.23 דקות 10
לירן קונובלוב 100 מטר חופשי מוקדמות 50.34 שניות 36
200 מטר חופשי מוקדמות 1:50.21 דקות 34
יונתן קופלב 50 מטר גב מוקדמות 25.45 שניות 12
חצי גמר 25.37 שניות 11
100 מטר גב מוקדמות 56.04 שניות 21
50 מטר חופשי מוקדמות 24.12 שניות 56
תום קרמר 50 מטר פרפר מוקדמות 24.54 שניות 35
100 מטר פרפר מוקדמות 54.05 שניות 35
200 מטר פרפר מוקדמות 2:01.07 דקות 25
200 מטר חופשי מוקדמות 1:49.46 דקות 22
ירון שגלוב 50 מטר חזה מוקדמות 27.85 שניות 11
חצי גמר 27.83 שניות 10
100 מטר חזה מוקדמות 1:02.07 דקות 26
יהב שחף 50 מטר חופשי מוקדמות 22.97 שניות 24
50 מטר חזה מוקדמות 28.96 דקות 34
נמרוד שפירא בר אור 100 מטר פרפר מוקדמות 54.33 שניות 38
50 מטר חופשי מוקדמות לא השתתף -
100 מטר חופשי מוקדמות לא השתתף -
שליחים
דוד גמבורג
תום קרמר
נמרוד שפירא בר אור
לירן קונובלוב
4X100 מטר חופשי מוקדמות 3:19.95 דקות, שיא ישראלי
50.32 שניות
49.41 שניות
49.72 שניות
49.50 שניות
7
גמר 3:18.43 דקות, שיא ישראלי
50.16 שניות
49.16 שניות
49.66 שניות
49.45 שניות
6
שליחים
דוד גמבורג
ירון שגלוב
תום קרמר
לירן קונובלוב
4X100 מטר מעורב מוקדמות 3:40.72 דקות
55.28 שניות
1:01.76 דקות
53.61 שניות
50.07 שניות
11

שחייה במים פתוחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

גברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם השחיין משחה תוצאה מיקום
יובל ספרא 10 ק"מ 1:53:51.8 שעות 33
25 ק"מ 5:10:09.6 שעות 7
שחר רסמן 10 ק"מ 1:52:16.0 שעות 30
25 ק"מ 5:14:14.7 שעות 11

שחייה צורנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם השחיינית שלב תוצאה מיקום
אנסטסיה גלושקוב טכני 83.4595 נקודות 6
חופשי 86.6000 נקודות 5
גמר 89.0667 נקודות 5
דואט
אנסטסיה גלושקוב
יבגניה טטלבאום
טכני 77.4981 נקודות 8
חופשי 76.8667 נקודות 12
גמר 77.2667 נקודות 12

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]