ארז ויגודמן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

ארז ויגודמן (נולד ב-27 בספטמבר 1959) הוא מנהל ישראלי. לשעבר מנכ"ל חברת עלית תעשיות, נשיא ומנכ"ל שטראוס גרופ, מנכ"ל מכתשים אגן תעשיות ונשיא ומנכ"ל חברת טבע תעשיות פרמצבטיות.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויגודמן גדל בגבעתיים, ולמד במגמה המתמטית-פיזיקלית בבית הספר להנדסאים שליד אוניברסיטת תל אביב. המשיך בבית הספר בלימודי הנדסאי מכונות במסגרת עתודה טכנולוגית. הוא בוגר תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב ובוגר התוכנית לפיתוח מנהלים של בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת הרווארד.

ב-1987 הצטרף לחברת רואי החשבון סומך-חייקין והפך לשותף ב-1991. בינואר 1997 מונה למשנה למנכ"ל וסמנכ"ל כספים בחברת עלית תעשיות. באפריל 1998 מונה למנכ"ל עלית במקומו של עמיקם כהן. הוא כיהן בתפקיד במהלך מיזוג החברה עם חברת שטראוס וכיהן כמנכ"ל ונשיא החברה הממוזגת[1] עד יוני 2009. במהלך כהונתו הוביל את התרחבות החברה לאחת מחברות הקפה הגדולות בעולם, בין השאר במהלכים של רכישת חברות קפה בברזיל והכנסת קרן ההשקעות הבינלאומית TPG כשותפה בפעילות. כמו כן הוביל את גידול פעילות החברה בשוק הסלטים האמריקאי לאחר רכישת 50% מחברת סברה. בשנת 2007 זכה בפרס התעשייה.

בינואר 2010 החל לכהן כמנכ"ל מכתשים אגן תעשיות. תחילת כהונתו התאפיינה בביצוע תוכנית הבראה והתייעלות מקיפה שכללה פיטורי 15% מכוח מהעובדים וסגירת פעילויות. הוא הוביל את כניסת החברה לפעילות בסין, וב-2011 נמכרה השליטה בחברה לחברת כמצ'יינה הסינית.

משנת 2009 ועד 2017 כיהן כדירקטור בחברת טבע תעשיות פרמצבטיות. ב-11 בפברואר 2014 החל לכהן כנשיא ומנכ"ל החברה.[2] בשנת 2015, נבחר על יד "גלובס" ל"איש השנה". באותה עת היה ויגודמן גם שיאן השכר במשק הישראלי, כשעלות העסקתו השנתית עמדה על 22 מיליון ש"ח.

ב-6 בפברואר 2017 הודיע על עזיבתו את "טבע" על רקע מספר כישלונות שהחברה חוותה בחודשים שקדמו לפרישה. אלה גרמו, בין היתר, לירידה של כ-80% בערכה של מניית החברה.[3]

ביולי 2017 מונה לחבר בוועדת ההשקעות של קבוצת אלייד ודירקטוריון צ'מפיון מוטורס.[4]

חברויות ציבוריות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]