תיכון הנדסאים הרצליה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף בית הספר להנדסאים)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תיכון הנדסאים הישן ברחוב חיים לבנון (רמת אביב, תל אביב-יפו).
תמונה זו מוצגת בוויקיפדיה בשימוש הוגן.
נשמח להחליפה בתמונה חופשית.
תיכון הנדסאים החדש, סמוך לקניון שבעת הכוכבים בהרצליה.

בית הספר להנדסאים, בשמו הרשמי תיכון הנדסאים הרצליה ליד אוניברסיטת ת"א, הוא בית ספר תיכון השוכן בהרצליה, סמוך לקניון שבעת הכוכבים. בבית הספר לומדים תלמידים מכארבעים ערים בישראל. המנהלת הנוכחית של בית הספר היא אורית רוזן.

"תיכון הנדסאים" הוקם בשנת 1962, בעזרת תרומה של בני משפחת מיירהוף מברזיל, בחסות ובסמוך לאוניברסיטת תל אביב. במשך שנים בית הספר להנדסאים הוא בית ספר מוביל בישראל מבחינה מדעית וטכנולוגית שתלמידיו מגיעים להישגים רבים בתחרויות. בית הספר ידוע גם בכך שמספר המתגייסים למסלול העתודה האקדמית שיוצאים ממנו מדי שנה הוא בין הגבוהים בארץ[1][2]. במבנה בית הספר הישן התקיימה גם מסגרת של כיתות מקצועיות י"ג וי"ד לתואר הנדסאי, אך זו בוטלה לאחר המעבר להרצליה.

בשנת 2000 הוחלט לסגור את חטיבת הביניים של בית הספר, ובסוף שנת 2004 החליטה האוניברסיטה לסגור את בית הספר, בנימוק שפעילות בית הספר אינה חלק אורגני מפעילות האוניברסיטה וגורמת לה להפסדים רבים.

בתגובה להכרזה זו התלמידים יצאו למאבק נגד סגירת בית הספר. המאבק הסתיים במכירתו של בית הספר לעיריית הרצליה, שהעבירה אותו למתחם בהרצליה בסמוך לתיכון "חדש" ולחטיבת הביניים יד-גיורא.[3] בית הספר עבר לתחומי הרצליה בשנת הלימודים 20072008, דבר שעורר התנגדות בקרב חלק ממוסדות החינוך בהרצליה, משום שעיריית הרצליה פעלה להעברת תלמידים בעלי יכולות גבוהות לתיכון הזה.

בסמוך לבית הספר נבנה מרכז מדעים בעלות של כ-12 מיליון ש"ח, המרכז הוא מרכז המדעים הגדול ביותר בישראל הנמצא בתוך מתחם בית-ספר תיכוני, והוא משמש בעיקר את תיכון הנדסאים, אך גם את חטיבת הביניים יד גיורא ואת תיכון חדש הרצליה.

ביוני 2014 הושלמה במרכז המדעים בנייתו של לוויין הקיובסאט דוכיפת 1 על ידי תלמידי בית הספר, והוא שוגר לחלל[4].

בשנים 2016-2015 זכתה קבוצת הרובוטיקה של תיכון הנדסאים "Nyan Cats #966" בתחרות הרובוטיקה הארצית של ארגון FIRST[5] וכן טסה לסנט לואיס,ארצות הברית להתמודד על אליפות העולם. בשנת 2016 טסה קבוצת רובוטיקה "Spirit #52" להתמודד בתחרות העולמית בסנט לואיס. בשנת 2017 טסה קבוצת הרובוטיקה הבוגרת של בית ספר לאחר ניצחון בתחרות בארצית.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]