בני לוריאן - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ניסוח.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

זוהי רשימת הדמויות, החפצים, היצורים וחלק מהמורשות שמופיעים בסדרת ספרי המדע בדיוני, פעולה, עתידני לנוער "בני לוריאן" מאת פיטקוס לור (שם העט של ג'יימס פריי(James Frey)).

מושגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • לורים - לורים, ביחיד "לורי" הם תושבי הכוכב "לוריאן".
 • מוגדוריאנים - גזע חייזרי אשר פלש ללוריאן ולכדור הארץ.
 • מוגים - כינוי למוגדוריאנים.
 • כימרות - יצורים לוריים בעלי היכולת לשנות את צורתם לצורת חיות אחרות.

הגארד[עריכת קוד מקור | עריכה]

כמו שמתואר בספר אני מספר ארבע, הגארד הם המגנים של לוריאן, ואלה שבשנות הנעורים שלהם, מפתחים מורשות - כוחות על-אנושיים שעוזרים להם להגן על עצמם ועל לוריאן. כשלוריאן הותקפה על ידי מוגדוריאנים, תשעה ילדים גארדים נשלחו הרחק מכוכב הלכת שלהם לכדור הארץ,(בהמשך התגלה שנשלחה עוד אחת בחשאי). לפני שהתשעה נפרדים מוטל עליהם כשף שיגן עליהם מפני המוגדוריאנים, על ידי כך שניתן יהיה להרוג אותם רק על פי הסדר, אחד עד תשע, כל עוד הם לא מתאחדים. בספר "כוחה של מספר שש" נחשף כי הם נבחרו על לוריאן בעצמו ללכת בעקבות תשעת זקני השבט של לוריאן. בנספח של הספר "אני מספר ארבע" ("המסמכים האבודים: מורשות הנופלים"), אדם מחשב כמה מהגארד היו בנים וכמה בנות, אבל מספר אחת מוצאת אותו כרוח רפאים, והוא לעולם לא חושף את מה שחישב. סביר להניח שיש חמישה בנים וחמש בנות.

אם הטבע יעשה את שלו ללא הפרעה, עשרת הגארד יפתחו מורשות שיעלו בכוחן על המורשות של זקני השבט המקוריים.

מספר אחת[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר אחת על פי הכריכה האחורית של הרומן "אני מספר ארבע", היא נערה בת 14, נהרגה במלזיה, כשמספר ארבע היה בן תשע. בסרט, מספר אחת הוזכרה, אך לא נכתב כיצד היא מתה. ההיסטוריה שלה נחשפת ב"מורשות הנופלים". אחת התגלתה על ידי המוגדוריאנים על ידי תמונה שלה ושל הצלקת על קרסולה שהמשטרה צילמה, לאחר שניסתה לגנוב מחנות על מנת להרשים בחור. על פי דבריה של הילד, היא הייתה נערה מרדנית. המוגים עקבו אחריה למלזיה, שם היא מצאה את מותה. היא פיתחה את המורשת הראשונה שלה, אך היא הייתה חלשה מדי, הטלקינזיס שלה לא עבד ורעידות האדמה שיצרה היו חלשות מדי, מכיוון שבילתה זמן עם ווייד במקום להתאמן, וכשהיא לא ציפתה לזה, מוג בא מאחוריה ודקר אותה עם חרב. הגופה שלה נלקחה על ידי המוגים, על מנת לחדור לזיכרונותיה ולמצוא מידע. המסתנן היה מוגדוריאני צעיר, אדאמוס, בנו של גנרל מוגדוריאני. היא מופיעה כרוח רפאים במהלך החדירה, ושולטת על אילו זיכרונות אדאמוס רואה. לאחר התרדמת בת שלוש השנים של אדאמוס, אחת עדיין מופיעה כרוח בתודעתו. היא מעבירה אליו את כוחותיה. היא משכנעת את אדם לעבור לצדם של הלורים ומנסה לעזור למספר שתיים ומספר שלוש, אך שני הניסיונות נכשלים. היה לה עור שזוף ושיער בלונדיני ארוך, פרטים אליהם אדם שם לב כאשר הוא "בוחן" אותה.

המורשות שלה:

 • הגברה - כל הגארד יורשים כוח פיזי, מהירות, רפלקסים, סיבולת ויציבות מוגברים.
 • טלקינזיס - כל הגארד מפתחים מורשת זו, כמעט מיד לאחר המורשת הראשונה שלהם.
 • רעידות אדמה - בנספח של הספר הראשון, היא יצרה רעידות סיסמיות בזמן המלחמה במוגדוריאנים.

מספר שתיים / מגי הויל[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר שתיים, או מגי הויל, ילדה לורית בת 12 בעלת משקפיים, נמשים ושיער חום-אדמדם, יצרה חשבון אינטרנטי בניסיון למצוא את האחרים, כנראה מתוך ייאוש לאחר שהספאן שלה נהרג בתאונת דרכים. עקב כך, המוגדוריאנים מצאו אותה והרגו אותה באנגליה. היא הייתה צעירה מכדי לפתח מורשות. בספר "כוחה של מספר שש", מספר ארבע, שש וחברם סאם מדברים על הודעה שפרסמה מספר שתיים. בהודעה נכתב "תשעה, עכשיו שמונה. ואתם, כל השאר, נמצאים שם?". שש אומרת שהיא והספאן שלה, קטרינה, כתבו בתשובה "אנחנו פה". הספאן של מספר ארבע הנרי ראה את ההודעה וניסה לפרוץ למחשב על מנת להציל את שתיים, אבל לא הספיק. לאחר מכן, ההודעה נמחקה מיד אחרי ששתיים נהרגה על ידי איווניק, והם משערים שהמוגדוריאנים מחקו אותה. אולם ב"מורשות הנופלים", מתברר שהיה זה אדמוס סוטק, נער מוגי צעיר שניסה לעזור ללורים, שמחק את ההודעה בבלוג. הוא עשה זאת, גם לאחר שמספר שתיים מתה, על מנת להציל את הלורי שהגיב, אבל זה לא עזר משום ששש, שהגיבה, נתפסה. אדמוס מנסה לעזור לשתיים על ידי העמדת פנים שהוא לורי, אך זה לא עבד משום ששתיים ידעה שהוא מוג, אבל אחד טוב. אולם אז איוון מוצא את שתיים ואת אדם, ומשסף את גרונה של שתיים בחרבו. גם שבע כמעט הגיבה להודעה, אך החליטה שעדיף שלא תעשה זאת, החלטה שהתגלתה כנבונה מאוד.

מספר שלוש / האנו[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר שלוש, או האנו, נער לורי בן 14, מופיע בתחילת הספר הראשון כאשר הוא ניצוד על ידי המוגדוריאנים בקניה ונרצח במהרה לאחר מותו של הספאן שלו. ב"מורשות הנופלים", האנו מקבל את פניהם של אדם ואיוון בכפר אפריקני, ואומר שהוא גר בקניה כל חייו, ובכך מתכוון לכך שהוא והספאן שלו נשארו בקניה גם לאחר שמספרים אחת ושתיים מתו. אדמוס מנסה לעזור להאנו לאחר שהוא שם לב שהאנו לובש גרביים גבוהים בעודו משחק כדורסל, ובכך מגלה שהאנו לורי. בעקבות כך הוא מנסה ללכת להגיד להאנו שהמוגים באים, אך איווניק עוקב אחריו וכך האנו פוגש במותו. באני מספר ארבע, ג'ון אומר ששלוש היה חשוף לחלוטין כשהמוגים מצאו אותו. מסופר שהוא נמצא לאחר שמישהו ראה את הצלקות על קרסוליו, מה שהוביל את המוגים ישירות אליו. בסרט, משחק אותו גרג טאונלי.

המורשות שלו:

 • הגברה - כל הגארד יורשים כוח פיזי, מהירות, רפלקסים, סיבולת ויציבות מוגברים. בספר, שלוש השתמש בזה על מנת לקפוץ מעל עמק.
 • טלקינזיס - כל הגארד מפתחים מורשת זו, כמעט מיד לאחר המורשת הראשונה שלהם.

לא ידוע אילו עוד מורשות היו לשלוש, או האם הוא בכלל הספיק לפתח מורשות נוספות.

מספר ארבע / ג'ון סמית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'ון סמית (לשעבר דניאל ג'ונס) בן 16. ג'ון הוא אחד הפרוטגוניסטים וחלקים מכל ספר מסופרים מנקודת מבטו. ג'ון הוא מספר ארבע בכשף המגן על תשעת הילדים הגארדים מלוריאן שגרים ומתחבאים על כדור הארץ. הוא מתואר כבחור צעיר, בכושר טוב ובעל שיער בלונדיני. יש לו ארבע צלקות מעגליות על קרסולו הימני, אשר מסמלות את שלושת הילדים הלורים המתים ואת מספר שמונה (שמת ב"מפלה של מספר חמש"), וצלקת הדומה לתליון שכל הילדים הלורים עונדים, המסמלת את הכשף שמגן עליהם. ג'ון מתאהב בשרה הארט, תלמידת כיתה י"א בתיכון בעדן, אוהיו, בו הוא לומד, בספר הראשון. ב"כוחה של מספר שש" הוא מפתח רגשות גם כלפי מספר שש, אך בוחר באהבתו לשרה, על אף שהדילמה והמשיכה לשש מטרידות אותו לאורך כל הסדרה. לג'ון יש חבר מהתיכון בשם סאם גוד. לספאן שלו קראו הנרי. בסוף הספר השני, ארבע ותשע יוצאים לחפש את מספר שש ולחבור לשאר חברי הגארד. בספר השישי בסדרה, "גורלה של מספר 10", מגלים כי ארבע הוא היורש של פיטקוס לור, מה שמקנה לו את מורשת ה"קסימיקס", היכולת להחזיק בכל מורשת בה צפה בעבר. בספר "נלחמים כאחד", הוא מתאבל על שרה, לומד תעופה מחמש וטלפתיה (ככל הנראה מאלה) ומחליש מאוד את סטרקוס רא עד ששש הורגת אותו לבסוף.

באפילוג שנה לאחר מכן, מסופר שהוא גר בהימאליה וסידר את ההר אותו מצא שמונה כך שישמש כמפקדה למקרים בהם יצטרך העולם להגן על עצמו שוב, אך בניגוד ללוריאן - אין דווקא תשעה כיסאות, אלא מקום נרחב לכמה שירצו להשתתף. המשפט האחרון של הספר, שהוא מחשבה של ג'ון, הוא "אני עם מספרים סיימתי" - כלומר, הם כבר לא עשרה (ובעצם, שישה) חברי גארד אלא חיים כל אחד את חייו. הוא יוצר קשר עם כל הלורים, וכן עם דמויות בולטות אחרות, כולל אדאם סוטק וקרן ווקר, ומעניק להם תליונות כדי שיועלו להתאחד בקלות.

המורשות שלו:

 • טלקינזיס - כל הגארד מפתחים מורשת זו, כמעט מיד לאחר המורשת הראשונה שלהם.
 • לומן - היכולת לייצר אור וחום מיידי ונותן חסינות מאש ומכוויות. לסבו של ג'ון הייתה מורשת זו. זו המורשת הראשונה שג'ון מודע לה.
 • טלפתיה עם חיות - היכולת לתקשר עם בעלי חיים. הוא מגלה את המורשת הזאת אחרונה, כמעט בסוף הספר, למרות היותה המורשת הראשונה שלו, אשר מופיעה לפני הזמן שמתואר בספר.
 • הגברה - כל הגארד יורשים כוח פיזי, מהירות, רפלקסים, סיבולת ויציבות מוגברים.
 • קסימיק - לג'ון יש את היכולת לחקות כל מורשת שראה. הוא גילה שחלק מהמורשות שלו מועתקות מגארד אחרים. ייתכן שהוא יכול להשתמש ב'ידיעה מראש' לחיקוי מורשות, מפני שבספר השלישי הוא ראה את עצמו (בחלום) משתמש ב'פיירוקינסיס' (שליטה באש) תת-מורשת של לומן, ובהמשך, הוא אכן השתמש בה. מורשות מועתקות:
 • פיירוקינסיס- היכולת לשלוט וליצור אש. הועתק מעצמו/פותח ללא חיקוי.
 • ריפוי - יכולת לרפא צמחים, חיות ואנשים. כשג'ון מרפא, הוא מרגיש תחושה חמימה עוברת באצבעותיו. הועתק ממרינה/ מספר שבע.
 • טלפתיה - היכולת לתקשר עם גארד אחרים ועם בני אדם בעזרת המחשבה. הועתק מאלה.
 • אי נראות - לג'ון, כמו לשש, יש את היכולת להעלים את עצמו, וכל מה שנוגע בו תוך כדי הופך גם הוא לבלתי נראה. הועתק משש.
 • איבון - היכולת להפוך כל דבר לאבן, באמצעות מבט. הועתק מדניאלה מוראלס, אחת מחברי הגארד האנושיים החדשים.
 • ידיעה מראש - היכולת לראות את העתיד. הועתק ככל הנראה מאלה.
 • תעופה - היכולת לעוף. הועתק מחמש.

מספר חמש[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר חמש נתפס אחרי שישה חודשים מיום נחיתתם על כדור הארץ. הספאן שלו מת ממחלה ארצית. המוגדוריאנים שטפו לו את המוח ושינו את דעתו לגבי המשימה של הגארד. הם מאמנים אותו. בספר "המפלה של מספר חמש" הוא מצטרף לחברי הגארד בתור נער חלש, ומעמיד פנים שאין לו יכולות מיוחדות, אבל לבסוף הוא בוגד בהם, פוגע בשש ובתשע, ומנסה לשכנע את שבע ושמונה שיצטרפו אליו. הוא מנסה להרוג את תשע, ובטעות הורג במקום את שמונה. מרינה (שבע) מוציאה לו עין בעזרת מורשת קרח, ומאיימת בנקמה. הוא בורח, אך מסייע לחברי הגארד לקראת סוף הסדרה, נכנס להסגר, ומלמד את ג'ון תעופה.

באפילוג, מסופר שמרינה איתרה את חמש ששרד וחי באי בודד הרחק מכולם.

המורשות שלו:

 • טלקינזיס - כל הגארד מפתחים מורשת זו, כמעט מיד לאחר המורשת הראשונה שלהם.
 • הגברה - כל הגארד יורשים כוח פיזי, מהירות, רפלקסים, סיבולת ויציבות מוגברים.
 • תעופה - הוא יכול לעוף ולפי הכישורים שלו רחוק או גבוה או עם משקל.
 • אקסטרנה - הוא יכול לספוג את החומר שהוא נוגע בו ולהפוך אליו.

מספר שש / מארן אליזבת[עריכת קוד מקור | עריכה]

מארן אליזבת (לשעבר שיילה, קיילי, וורוניקה) שנקראת בפשטות שש, או מספר שש, בת 17. ב"אני מספר ארבע: המסמכים האבודים: המורשות של שש", הספאן שלה קטרינה קוראת לשש לוחמת. היא כנראה הכי מפותחת בטכניקות קרב ובאסטרטגיות צבאיות מבין כל הגארד שפגשנו עד כה, בעקבות הצורך להגן על עצמה במהלך שלוש השנים לפני שפגשה את ג'ון. היא הגארד השנייה שמופיעה בסדרה, בסוף הספר הראשון "אני מספר ארבע".

שש מתוארת כיפה להפליא, עם שיער ארוך, שחור כפחם, עור בצבע זית, עיני לוז, עצמות לחיים גבוהות, פה רחב, ונמוכה בכחמישה סנטימטרים ממספר ארבע. בחשיפה הראשונית ל"עלייתו של מספר תשע" היא צובעת את שערה לבלונד. הספאן שלה, קטרינה, מתה שלוש שנים לפני תחילת הסדרה. מאוחר יותר נחשף שבעבר שמה היה מארן אליזבת, אולם ג'ון וסאם עדיין קוראים לה שש, וכך היא מתייחסת לעצמה. שני הבנים מחבבים אותה, אולם לא ידוע את מי היא מעדיפה. החל מאמצע הסדרה ג'ון מתאחד עם שרה, וקצת מאוחר יותר שש וסאם מתחברים. בסוף הספר השביעי היא הורגת את סטרקוס רא לאחר שג'ון החליש אותו, ומצילה את ג'ון על אף שהביא את עצמו לסף מוות במטרה להרוג את סטרקוס רא. באפילוג מסופר שהיא וסאם יצאו לחופשה ביחד, והם זוג לכל דבר.

המורשות שלה:

 • חוסר נראות - המורשת הראשונה שלה, שהתפתחה בצינוק מוגדוריאני, בה השתמשה כדי לברוח. ב"אני מספר ארבע", היא משתמשת בה כדי למצוא את ג'ון בבית הספר על ידי התגנבות מעבר למוגדוריאנים. כמו כן ניתן להשתמש בה על מנת להפוך אנשים אחרים לבלתי נראים על ידי מגע. לסבו של ג'ון הייתה מורשת זו.
 • טלקינזיס - כל הגארד מפתחים מורשת זו, כמעט מיד לאחר המורשת הראשונה שלהם.
 • שליטה במזג האוויר - שש יכולה ליצור סופות, ברקים ודברים אחרים הקשורים למזג האוויר. לאביו של ג'ון הייתה מורשת זו.
 • הגברה - כל הגארד יורשים כוח פיזי, מהירות, רפלקסים, סיבולת ויציבות מוגברים.
 • שליטה באיתני הטבע - שש יכולה לשלוט בכל איתני הטבע - מים, אדמה, אש, ואוויר.

בסרט אני מספר ארבע, משחקת אותה טרסה פאלמר.

מספר שבע / מרינה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מרינה, או מספר שבע, כמעט בת 18, מתוארת כגבוהה וצנומה, בעלת שיער חום בתספורת קרה היא הגארד השלישית שמופיעה בסדרה, מיד בתחילת הספר השני. היא ואדלינה, הספאן שלה, הפסיקו לנסוע ממקום למקום ללא הפסקה, שלא כמו שאר זוגות הספאן-גארד. הן גרו במנזר סנטה תרזה בספרד במשך 10 השנים עד לתחילת הסיפור. היא הופכת לחברה טובה של אלה בת השבע ב"כוחה של מספר שש", כשאלה מגיעה למנזר. מתברר שהמוגדוריאנים איתרו אותה לפני זמן רב, אבל בגלל סדר המספרים, הם לא יכלו להתקיפה עד שהכשף נשבר, והחליטו לעקוב אחריה מבחוץ. כשנפגשו, מרינה התאהבה במספר שמונה. לאחר שמספר שמונה נרצח בידי מספר חמש, הוציאה מרינה את עינו של חמש ממקומה. ב"נלחמים כאחד" היא עוזרת בלחימה ועוזרת לגארד להביס את סטרקוס רא. באפילוג מסופר שהיא התרחקה, התאבלה, ודיברה רק עם אלה. היא איתרה את חמש וכשג'ון מגיע כדי לתת לה את התליון החדש היא מנשקת אותו וגרה איתו בהרי ההימאליה.

המורשות שלה:

 • טלקינזיס - כל הגארד מפתחים מורשת זו, כמעט מיד לאחר המורשת הראשונה שלהם. מרינה מציגה שליטה חזקה להפליא בטלקינזיס כאשר היא מצליחה לגרום לה ולסובבים אותה לרחף באוויר.
 • ריפוי - היא יכולה להשפיע על בני אדם, צמחים ולורים, כולל על עצמה אף על פי שזה מאוד מעייף אותה. היא מרפאת את אמו של הקטור ממחלה ניוונית חשוכת מרפא. בנוסף, כשהיא משתמשת במורשת זו, תחושה קרה כקרח עוברת באצבעותיה ובגופה.
 • ראיית לילה - יש לה את הכוח לראות בחשיכה. מורשת זו לא נקראה בשם רשמי עד סוף הספר השני.
 • נשימה מתחת למים - מרינה גילתה שהיא יכולה לנשום במים כאשר כמעט טבעה באגם.
 • הגברה - כל הגארד יורשים כוח פיזי, מהירות, רפלקסים, סיבולת ויציבות מוגברים.
 • שליטה בקרח - .לשבע יש את היכולת לשלוט וליצור קרח.

מספר שמונה / נווין[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר שמונה, בן 19, הוא הנער מהודו. הוא מתואר כגבוה, רזה ושרירי, בעל שיער שחור מדובלל ועיניים ירוקות כהות. המקומיים חושבים שהוא גלגולו של האל ההודי וישנו, משום שהוא יכול להשתנות לבהמות ולבעלי חיים אחרים. ישנה נבואה שנמצאת על קירות של מקדש לורי לפיה שמונה ימות מחרב שתפגע בחזו. קרייטון מציין בתחילה שהוא יכול להיות הנבחר שיהרוג את סטרקוס רא, משום שייתכן שהוא היורש של פיטקוס לור, אך שמונה מת בקרב מול חמש בניסיון להגן על תשע כשחמש ניסה להרוג אותו כחלק מהבגידה. בהמשך, הוא חוזר לחיים לכמה רגעים לאחר שהעירו את לוריאן ומנהל שיחה אחרונה עם מספר שבע.

המורשות שלו:

 • הגברה - כל הגארד יורשים כוח פיזי, מהירות, רפלקסים, סיבולת ויציבות מוגברים.
 • טלקינזיס - כמו הגארד האחרים, הוא יכול להזיז חפצים על ידי מחשבותיו.
 • שינוי צורה - שמונה יכול להפוך לבעלי חיים אחרים, מה שגורם להודים המקומיים להאמין בכך שהוא גלגולו של האל ההודי וישנו.
 • טלפורטציה - שמונה יכול לשגר את עצמו למרחק עד למרחק של כ-70 מטרים, אך במקום שבו יש אבן לורלייט גדולה הוא יכול לשגר את עצמו למקום אחר בעולם בו יש עוד אבן לורלייט.
 • הליכה על מים - שמונה יכול ללכת על המים כאילו היו קרקע מוצקה.
 • חיזיון עבר - לשמונה יש את היכולת לראות מאורעות שהתרחשו בעבר.
 • ידיעה מראש - היכולת לראות את העתיד.

מספר תשע / סטנלי וורת'ינגטון[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר תשע בן כ-16, בערך בגילו של מספר ארבע. תשע ניצל על ידי ארבע ב"כוחה של מספר שש" לאחר שהוחזק בשבי במשך כשנה, בבסיס מוגדוריאני, במערה בווירג'יניה המערבית. תשע מתואר כגבוה מארבע ושרירי, עם שיער שחור ארוך. הוא אינו מכיר דבר מהירושה המצויה בשידה שלו, מלבד שני פריטים. הוא מציג רמזים של אופי תוקפני, יחד עם צמא לנקמה במוגדוריאנים. מספר תשע הוא בין הגארדים החזקים ביותר, הוא פועל בפראות שארבע לא ראה מעולם בלורי, ולעיתים בחוסר מחשבה, אך בהדרגה ארבע מבין שבתשע יש צד אחר. תשע וארבע מתכוונים לנסוע לספרד ולמצוא את שש ואת שאר חברי הגארד. ב"המסמכים האבודים: המורשות של תשע" נחשף שכאשר תשע והספאן שלו בשם סנדור, רק הגיעו לכדור הארץ, הם ניסו לנסוע ממקום למקום כל הזמן וללון במוטלים, אך המוגדוריאנים כל הזמן איתרו אותם. עקב כך סנדור החליט להשתמש בעושר העצום שיש להם מהתכשיטים שהביאו מלוריאן ולקנות פנטהאוז בשיקגו, בראש מרכז ג'ון הנקוק. בסוויטה שלהם, תשע מתאמן ללא הפסקה, משום שהוא לא הולך לבית הספר, ומתחרה בשש על התואר "הגארד הכי חזק". בקרבות הסופיים מול המוגדוריאנים הוא מאבד את ידו תוך כדי לחימה בסטרקוס רא אבל שורד.

באפילוג מסופר שהתחיל לאמן אנמ"ים (אנשים נגועי מורשת) באקדמיה שנועדה לזה וכעת הוא מכונה פרופסור תשע. הוא מקבל את התליון מג'ון ומבטיח לבוא לעזור אם יצטרך.

המורשות שלו:

 • טלקינזיס - כמו כל הגארד, תשע יכול להזיז חפצים על ידי מחשבותיו.
 • הגברה - כל הגארד יורשים כוח פיזי, מהירות, רפלקסים, סיבולת ויציבות מוגברים.
 • אנטי-גרביטציה - תשע יכול ללכת על כל המשטחים, כולל קירות ותקרות, בעודו זקוף.
 • טלפתיה עם חיות - היכולת לתקשר עם חיות. הוא מגלה אותה בסוף כוחה של מספר שש, כאשר ברני קוסאר / הדלי אומר לו היכן נמצאת מכוניתו של ארבע.
 • שמיעת-על - תשע יכול לשמוע רעשים מקילומטרים.
 • העברת כוחות - תשע יכול להעביר מורשות וכוחות לזמן מוגבל ללורים אחרים באמצעות מגע.
 • חוזק על - תשע חזק יותר מכל גארד ממוצע
 • מהירות על - תשע מהיר יותר מגארד ממוצע.

מספר עשר / אלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר עשר, או אלה, בת 12. הלורית הצעירה ביותר. על אף גילה הצעיר, היא כבר מציגה סימנים של הגברה, בהיותה קלת-תנועה, מהירה ואתלטית באופן יוצא מן הכלל. אלה, שש, שבע וקרייטון מתכוונים למצוא את שאר חברי הגארד ואת הכימרות שלהם.

אלה מוצגת ב"כוחה של מספר שש" כזקנת השבט העשירית, אטרנוס, לורית בעלת היכולת לשנות את גילה (אך רק לגילים צעירים יותר, שכבר עברה). בספר "המפלה של מספר חמש" היא מגלה שהיא לא באמת זקנת השבט העשירית, ולא נבחרה על ידי זקני השבט הלורים המקוריים, אלא נשלחה לכדור הארץ על ידי אביה העשיר כדי להציל את חייה. סטרקוס רא מכנה אותה נכדתו, אך שלמעשה היא הנינה שלו. ב"גורלה של מספר 10" היא מקריבה את עצמה, נקשרת לכח שהם מכנים לוריאן ושולחת את כל הגארדים החדשים לשיחה עם ג'ון. ב"נלחמים כאחד" היא מספרת לג'ון שידעה ששרה תמות, אבל ידעה גם שאזהרה לא תועיל ושהיא הייתה מתה לבסוף בכל מקרה. באפילוג מסופר שאיתרה את ג'ון ואירחה לו חברה בחודשים בהם עבד על עיצוב חדר המפגשים של המועצה החדשה ועזרה לו לאתר את חברי הגארד.

המורשות שלה:

 • טלפתיה - היכולת לדבר עם אנשים במחשבה.
 • יכולת שינוי גיל (אטרנוס), להחליף את גילה לגיל מוקדם יותר.
 • טלקינזיס - כמו כל הגארד, אלה יכולה להזיז דברים בכח המחשבה.
 • הגברה חלקית - יש סימנים כבר להגברה שכנראה תתפתח בהמשך.
 • דריינן - אלה יכולה לבטל מרשות של אחרים על ידי נגיעה בהם או טעינה של חפצים בדריינן ולפגוע באחרים וככה לבטל את המורשות שלהם. מורשת בה מחזיק גם סבה.
 • אורקל - היכולת לראות תוצאות שונות במונח של איך העתיד יתפתח.

הסֵפַאנִים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הספאנים(ביחיד: סֵפַאן) הם תושבים לשעבר של לוריאן, חסרי מורשות, הדומים לבני אדם רגילים. לכל גארד יש ספאן שאחראי על ההתחבאות, ההגנה והאימון של הגארד המותאם לו, כמו גם על העברת הידע על לוריאן והמורשות.

הילד[עריכת קוד מקור | עריכה]

הילד היא הספאן של מספר אחת. היא הייתה אישה מבוגרת, בשנות החמישים שלה, ותמיד הייתה מעל אחת. הן נאלצו לעבור ממקום למקום פעמים רבות עקב אופייה המרדני של אחת, מה שהוביל בלש מקליפורניה לתצפת ולצלם את סמל הטבעת שיש לאחת על קרסולה, מה שהוביל את המוגים למציאתה, אף על פי שלא ידוע אם הבלש היה מוג או לא. הילד החליטה לעזוב את אמריקה, והן עברו למלזיה, היכן שהמוגים עלו על עקבותיה. אבל אז, בוקר אחד, היא העירה את אחת כדי להגיד לה שהמוגים הגיעו. היא ידעה כמה תנועות טובות באמנויות לחימה שונות, אך הוכרעה במהרה ונורתה בחזה מתוך תותחן של מוג. אחת צרחה מה שיצר רעידת אדמה שהרגה את אותם המוגים. מילותיה האחרונות של הילד היו לברוח ולשרוד. אחת תיארה את הילד כאמא בשבילה, וגופה של הילד נשאר להירקב במלזיה.

קונרד הויל[עריכת קוד מקור | עריכה]

קונרד הוא הספאן של מספר שתיים. הוא והגארד שלו גרו באירלנד, אך נאלצו לעזוב במהרה עקב סיבות לא ידועות. הגנרל והמוגים מצאו אותם לאחר שקונרד הרג יחידת מוגים גששים שנשלחה בעקבותיו על ידי הגנרל, ושרפו את ביתם בהיילנדס הסקוטיים. הוא נסע ללונדון, אנגליה, למקום מבטחים, בו היה אמור להיפגש עם שתיים / מגי הויל, שכבר הייתה שם. המוגים מצאו את האוטובוס שלו והתחילו לתקוף, אבל לקונרד היו שני תת-מקלעים, והוא הרג את החוליה, אך נהרג בתאונת דרכים, מה שהוביל לפרסום ההודעה של שתיים ולמותה.

הנרי / ברנדון[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנרי הוא הספאן של ג'ון סמית, או מספר ארבע. היו לו אישה וילד בלוריאן, אבל הוא עזב אותם על מנת להגן על ג'ון כשלוריאן הושמד. הוא המשגיח של ג'ון והוא גם מאמן ומלמד אותו כשהמורשות שלו מתפתחות. שמו על לוריאן היה ברנדון. הנרי הוא כמו אב לג'ון משום שגם הוא נאלץ לעזוב את משפחתו בלוריאן. הנרי מת בסוף הספר הראשון, בניסיון להגן על ג'ון מהמוגדוריאנים, והאפר שלו היה שמור בשידה של ארבע, עד ששש, מרינה ואדם זרקו אותו ללוריאן.

קטרינה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קטרינה היא הספאן של מספר שש. היא הייתה יותר קרת-רוח משש וניסתה לרכך את מטענה ההפכפך. על פי שש, קטרינה הייתה מאוד יסודית עם הזיופים שלה, כמו גם עם אימוניה של שש. כששש הייתה בת 13, הן נתפסו על ידי מוגדוריאנים. המוגדוריאנים הרגו את קטרינה בזמן האירועים ב"המסמכים האבודים: המורשות של שש", לאחר שאיימו לענות אותה במטרה להוציא מידע משש.

אדלינה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אדלינה היא הספאן חומת-השיער של מרינה, מספר שבע. לאחר ששוטטו ללא מטרה ברחי אירופה, היא הגיעה למנזר סנטה תרזה בספרד יחד עם מרינה. אדלינה איבדה תקווה בגאולה של לוריאן, והתרגלה לחיים הקלים במנזר. כתוצאה מכך, היא אומרת למרינה לעיתים קרובות "להפסיק להאמין באגדות" ומתעלמת מכל הסימנים לייחודיות שלה. היא גם מחביאה את השידה של מרינה, מתעלמת מבקשותיה לקבל אותה ולא מאמנת אותה כדי להילחם במוגים. לאחר תקיפה של המוגדוריאנים היא מרגישה חרטה על זה שהכחישה את שורשיה של מרינה ומקריבה את עצמה על מנת לעזור למרינה לברוח, נרצחת על ידי מוגדוריאני בדקירת חרב בספר השני.

סנדור[עריכת קוד מקור | עריכה]

סנדור נחשף לראשונה בסוף הספר כוחה של מספר שש, כשתשע מספר לארבע (ג'ון) שהספאן שלו נהרג. מאוחר יותר הוא נחשף ב"המסמכים האבודים: המורשות של תשע", כשהקוראים מגלים שיש לו כישרון בעבודה עם טכנולוגיה, לאחר שהוא יוצר כמות אינסופית של מזל"טים ומכונות אחרות, בהן תשע נלחם באולם האימונים שלהם, האודיטוריום. בנוסף הוא ממיר iPod Touch למכשיר שתשע קורא לו "iMog". המכשיר מראה נקודה לבנה פשוטה במרכז שמסמנת את מיקומו של תשע, וכל נקודה אדומה שמוצגת על מסך הiMog מסמלת מוגדוריאני. סנדור מחזיק בהמון פרטי טכנולוגיה לוריים שבעזרתם ארבע ותשע מפעילים את הלוח של מלקולם גוד שמראה להם את מיקום החלליות הלוריות והגארדים. לאחר שתשע וסנדור נתפסים ונכלאים, בהישג מדהים של כוח, תשע פורץ דרך שדה הכוח שעוטף את תאו, בדיוק מספיק זמן כדי להרוג את סנדור בחסד, על מנת לגאול אותו מייסורים עתידיים על ידי המוגים. גיבור הקומיקס האהוב עליו הוא באטמן.

קרייטון[עריכת קוד מקור | עריכה]

הספאן ממלא-המקום של אלה. קרייטון הוצמד לאלה משום שהיא הייתה צעירה מדי מכדי לקבל ספאן, אולם השניים נראים קרובים, אלה קוראת לקרייטון 'פאפא', קרייטון עזר להילחם במוגדוריאנים כששבע עזבה את סנטה תרזה עם הקטור, אלה ושש, מצויד בתיק מלא נשק הכולל רימונים, פגיונות ומגוון רחב של רובים המצוידים בכדורים שנטבלו בלוריציד, בטענה ש"אין פה שום מגן שיכול לעצור אותם!". כששבע פוגשת את קרייטון לראשונה, היא טועה לחשוב שהוא מוגדוריאני משום שהוא תמיד צפה בה, והיא הבינה לא נכון את הרמז שלו לגבי ספר שקרא, בעל השם 'פיטקוס' בשמו, ואת העובדה שדיבר עם הקטור. בתחילה הוא ניסה לגשת אל אדלינה, אבל היא זרקה אותו החוצה ברגע שהבינה מי הוא. ב"עלייתו של תשע" הוא החליט שהם הולכים לחפש את הילד מהודו, שמאמינים שהוא גלגולו של האל ההודי וישנו, ואת הכימרות שלהם, לפני שייפגשו עם מספר ארבע. מספר עשר\אלה והספאן שלה קרייטון באה בחללית נפרדת משאר המספרים ולא קיבלה מקום להתחיל בו עם זאת לא ידוע אם היא קיבלה קמע או שידה וגם הראשונה מבין הגארד לפגוש את שבע\מרינה. קרייטון נהרג בהתקפה של המוגדוריאנים בהודו בקריסת המערה הלורית אך לפני מותו השאיר לאלה מכתב. בספר "המפלה של מספר חמש" נודע מהמכתב שקרייטון היה משרת של אביה של אלה והא ניצל בזכות זה.

ספאן אחרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מספר שלוש - הספאן של מספר שלוש נהרג בקניה על ידי חרב שעברה דרך הדלת בבית בו שכן יחד עם מספר שלוש, זמן קצר לפני מספר שלוש בעצמו. בסרט משחק אותו ראובן לנגדון והוא נהרג על ידי פיקן. נאמר שהוא בשנות החמישים לחייו.
 • מספר חמש - בספר ״המפלה של מספר חמש" מספר חמש מספר שהספאן שלו אלברט מת ממחלה אנושית ואף על פי שידע שהוא גוסס התעקש שלא להזעיק עזרה רפואית כדי שאיש לא יגלה דבר עליהם. אלברט מת כחצי שנה לאחר הגעת הלורים לכדור הארץ. חמש מספר שאלברט היה חולה פעמים רבות, כנראה בעקבות המסע לכדור הארץ.
 • מספר שמונה - בספר "עלייתו של מספר תשע", מספר שמונה מספר על הספאן שלו ריינולדס ועל אהובתו האנושית לולה, שהסגירה אותם למוגדוריאנים תמורת כסף, אך נהרגה על ידי מוגדוריאנים. ריינולדס נהרג באותה הפעם על ידי אותה קבוצת מוגדוריאנים.

המוגדוריאנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

המוגדוריאנים הם היריבים העיקריים בסדרה. מוגדוריאנים הם חייזרים מכוכב הלכת מוגדור. הם נשלחו לכבוש את לוריאן אחרי שהכוכב שלהם התחיל למות כתוצאה מזיהום. המוגדוריאנים לומדים מסטרקוס רא, על ידי "הספר הגדול" שלו, שמלמד אלימות וכבוד כלפי החזק. גודלו של מוגדור כפול מגודלו של לוריאן, וכחמישית מגודלו של כדור הארץ. הם צדים את הגארד מתוך פחד. הם מתכננים לכבוש את כדור הארץ לאחר שישמידו את הגארד.

סוגי מוגדוריאנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ילדי החבית[עריכת קוד מקור | עריכה]

חיילים שגודלו על ידי הנדסה גנטית בעזרת המדע של סטרקוס רא. הסיבה שהם מתפוררים היא שהם גודלו לקרב ולא לקבורה. נועדו להיות חזקים יותר ומהירים יותר, אך חכמים פחות, מהמוגדוריאנים המקוריים. הם נוצרו על מנת לעזור עם בעיית האוכלוסין של מוגדור. על פי תיאורים של קטרינה והנרי, לחיילים/גששים מוגדוריאנים יש עור לבן כשל לבקנים, עיניים שחורות, ושיניים מחודדות.

ילדי האמת[עריכת קוד מקור | עריכה]

דומים במראה ללורים ולבני האנוש. ידוע שלרובם אין ילדים, משום שהם עלולים למות, או אם הילד שורד לעיתים קרובות האם מתה, כמו אמו של איוון.

הגנרל אנדראוס סוטק[עריכת קוד מקור | עריכה]

גנרל הכוחות המוגדוריאנים. אדם קפדן ופראי, גם כלפי כוחותיו וגם כלפי משפחתו (אשתו, בנו אדמוס, בתו קיילי ובנו המאומץ איוון). בסיס מבצעיו העיקרי הוא אחוזות אשווד בוושינגטון. הוא זה שהורג את מספר שלוש, ומכריז כי איוון הוא סגנו. באני מספר ארבע הוא נהרג על ידי ג'ון סמית / מספר ארבע בעדן, אוהיו, על ידי שימוש בלומן כדי לחמם את התחמושת שלו. בסרט אני מספר ארבע הוא נקרא המפקד המוגדוריאני, ונראה כמו כל שאר הגששים. משחק אותו קווין דורנד.

איווניק שו-רא (איוון)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבן המאומץ של הגנרל, וחברו הטוב שהפך ליריבו של אדאמוס. הוא היה בנו של לוחם מוגדוריאני פראי שמת בקרב על לוריאן, ואומץ על ידי הגנרל. הוא ואדאמוס למדו והתאמנו ביחד במהלך השנים. במהלך הזמן, איוון הפך לתחרותי כלפי אדאמוס ורצה להוכיח לגנרל שהוא טוב וחזק יותר מאדאמוס. איווניק היה היחיד שהרג את מספר שתיים, במחשבה שלאדאמוס לא היה הכוח לזה. מאוחר יותר, הוא מגלה שאדאמוס מנסה להזהיר את מספר שלוש. הוא ואדאמוס נאבקים עד שאדאמוס מנצח, אבל מאוחר יותר, הוא דוחף את אדאמוס לתוך העמק לאחר מותו של שלוש.

ד"ר אנו[עריכת קוד מקור | עריכה]

ד"ר אנו היה רופא מוגדוריאני שהיה נאמן לגנרל ונחמד מאוד לאדאמוס. הוא יצר את המכונה שאפשרה לאדאמוס לראות את זיכרונותיה של מספר אחת, מה שגרם לו לתרדמת בת שלוש שנים. המכונה עבדה, אולם לאחר שאדאמוס ביקר בכל זיכרונותיה של אחת, משהו משתנה בלבו והוא אומר לגנרל שזה לא עבד. זה גורם לאחת לגאווה, אבל ד"ר אנו נרצח על ידי הגנרל. נאמר שהוא נהרג במהלך התרדמת של אדאם מכיוון שהגנרל כעס על כך. אמו של אדאמוס חושפת מאוחר יותר שהגנרל מעולם לא אהב את אנו ומכיוון שאנו נשבע בחייו שזה יעבוד, הגנרל חשב שאנו היה רציני. אז לאחר שאדאמוס לא התעורר, הגנרל החליט להוציא את אנו להורג.

פירי דאן-רא[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחת המפקדות המוגיות הבודדות. במקור הוצבה בבסיס במערב וירג'יניה, אך סולקה בבושה אחרי שלורים נמלטו משם. ניתנה לה בחירה, מוות או הצבה מחדש. היא בחרה בהצבה מחדש בתקווה לפצות על טעותה. המטרה היחידה שלה בחיים היא להוכיח שהיא המוגית המסורה והנאמנה ביותר של סטרקוס רא. ההצבה מחדש שלה הייתה במקדש הלורי במקסיקו, בניסיון לפרוץ את שדה הכוח שהגן עליו. שם, הקבוצה של אדם, מרינה ושש תקפה אותה ואת שאר החיילים המוגים שהיו שם איתה. מאוחר יותר, האנוביס מגיעה עם סטראקוס רא. לאחר שסטרקוס רא הצטרף לקרב, הוא נפצע נפצע בחזהו פציעה רצינית ונותן הוראה להרוג את הגארד. במהלך היעדרותו פירי שימשה כקולו וכאוזניו. בגלל הפציעות של סטרקוס רא, היא החזירה אותו לבסיס מערב וירג'יניה כדי להחלים, למרות שהיא נאלצה לוותר על המרדף של הגארד. לאחר התאוששותו של רא, רא גמל לה על עזרתה בכך שהפך אותה לראשונה מבין המוגים למוגית עם השיפורים החדשים (המגיעים מה"גארד האנושיים"). הזרוע המשופרת שלה יכולה לפגוע בגארד על מנת לפצוע או להרוג אותם ולנטרל את מורשותיהם. ניטרול המורשות לא מנטרל את גארד לצמיתות ממיורשותיהם, אלא רק משבית אותם באופן זמני.

מוגדוריאנים למחצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סטרקוס רא[עריכת קוד מקור | עריכה]

נמצא באחר מפני שהוא לורי לשעבר(הוא שינה לעצמו את הגנום בצורה כזו שיהיה לו כוח פיזי של מוגדוריאני ומראה מעט מוגדוריאני).

סטרקוס רא הוא מנהיג המוגדוריאנים אף על פי שהוא היה לורי וסבא-רבא של אלה (מספר 10). ארבע רואה אותו בחזיונות, והוא מגיע לכדור הארץ בסוף כוחה של מספר שש. גובהו של סטרקוס הוא כשישה מטרים, הוא שזוף ובעל שיער קצר ולסת חטובה. סביב גרונו ישנן "צלקות סגלגלות" עגולות, אותן קיבל מפיטקוס לור. לסטרקוס רא יש מורשות, הוא מומחה בלחימה ויש לו את מורשת הדריינן (שיש גם לאלה), שמאפשרת לו לנטרל את המורשות של הגארדים האחרים. כששש נלחמת נגדו לבדה היא נכשלת להרוג אותו, אבל יתר הגארדים נלחמים בו ומבריחים אותו. היה לו מוט זהב עם עין בקצהו, שאפשר לו לשנות את צורתו לאדם אחר. מורשות:

 • טלפתיה - סטרקוס רא יכול לתקשר עם בני אדם, לורים ומוגדוריאנים דרך המחשבות שלהם.
 • אטרנוס - כמו אצל אלה, רא יכול לשנות את גילו.
 • ידיעה מראש - לרא יש את היכולת לדעת דברים מראש וגם לדבר עם גארד דרך החלומות שלהם.
 • טלקינזיס - היכולת הבסיסית של כל הלורים.
 • מגנטיות - לרא יש את היכולת לשלוט במתכות.
 • חוזק על - רא הוא לוחם חזק מאוד.
 • מהירות על - רא יכול לרוץ כל כך מהר שהוא הופך לטשטוש.
 • ריפוי עצמי - כמו אצל שבע, רא יכול לרפא כל פגיעה ומשאיר רק צלקת במקום בו נפצע.
 • דריינן - כמו אלה, רא יכול לבטל מורשות של גארד.
 • גדילה - סטרקוס רא יכול לגדול לכל גודל שרוצה
אדאמוס סוטק (אדאם)[עריכת קוד מקור | עריכה]

נמצא באחר מפני שהוא ילד אמת בעל מורשות וזכרונות של לורי. הוכחה חותכת להיותו גארד למחצה נמצאת בספר השישי(גורלה של מספר 10), כאשר שדה האנרגיה הלורי מניח לו לעבור דרכו.

אדאמוס הוא הבן של הגנרל והמספר של "מורשות הנופלים". במקור צמא לדם כמו כל שאר בני מינו, אבל לאחר שהוא חוזה במותה של אחת וחודר למוחה, קורה שינוי בלבו. בזיכרונותיה של אחת, הוא לא רק רואה את עברה, אלא גם חווה ביקורים שלה כרוח רפאים. לאחר תרדמת בת שלוש שנים כתוצאה מהחדירה לזיכרונות, הוא מגלה שהגארד הבא נמצא, ומחליט לנסות לעזור לשתיים, על ידי העמדת פנים שהוא לורי, אולם תוכנית זו נכשלת. עקב כך איוון מוצא אותו בדירה של שתיים והוא הורג אותה בעצמו. לאחר מכן אדאמוס מנסה לעזור לשלוש והופך לחבר שלו. בעודו מנסה להזהיר את שלוש בנוגע למוגים, איוון שוב עוקב אחריו והם נקלעים למאבק בו אדאם מנצח. אולם המוגים מגיעים לתפוס את הגארד, וכשאדמוס צופה את שלוש קופץ מעל העמק, אך עדיין נרצח על ידי הגנרל, איוון מתגנב מאחוריו ודוחף אותו אל העמק. לא ידוע אם אדאמוס מת או שהוא שוב בתרדמת, עד שהוא מתעורר על חוף בקליפורניה. במהלך הספר, למרבה הפלא, הוא מתאהב במספר אחת. בסוף הספר הוא מדמיין שאחת והוא עכשיו זוג. אולם לא ידוע אם הם באמת זוג, אבל זה סביר אחרי עבודת הצוות שלהם בניסיון להילחם במוגים. אבל אז אחת אומרת לו להתעורר, והוא מסרב וממשיך לבהות בה, מה שגורם לביקורות על זה שייתכן שאדאם עדיין חי. כשהוא היה בתוך זיכרונותיה של אחת הוא הבחין בנער פראי למראה עם שיער שחור ארוך ונערה בלונדינית אשר נישאת על ידי הספאן שלה. שני אלה הם מספרים תשע ושש. בעקבות החיבור עם מספר אחת הוא מקבל את הכוחות שלה אך עדיין קשה לו להשתלט עליהם. בספר המפלה של מספר חמש, אדאם עוזר לסאם ולאביו להשתחרר מהכלא של המוגים ובשביל כך הוא מייצר רעידות אדמה. בסוף הספר אדאם וג'ון נפגשים וג'ון מבטיח לעזור לו. מורשות:

 • רעידות אדמה - כמו למספר אחת, לאדאם יש את הכוח ליצור רעידות אדמה.

לורים נוספים[עריכת קוד מקור | עריכה]

זקני השבט[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיטקוס לור[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיטקוס לור(Pittacus Lore) הוא ראש הזקנים בלוריאן, והמחבר לכאורה (שם עט לג'יימס פריי ולג'ובי האגהס) של "בני לוריאן". הוא נמצא על כדור הארץ במשך 12 השנים האחרונות, ומנסה למצוא ולאחד את הגארד. הוא היה זה שגרם לצלקת הסגולה סביב גרונו של סטרקוס רא. בראיון הוא אמר שמצא את מספר חמש. על פי מלקולם גוד פיטקוס הגיע לבייתו פצוע ולאחר מכן מת בבאר. ב"גורלה של מספר 10" גילו שמי שיירש את פיטקוס לור הוא מספר ארבע וזאת מפני שמספר שמונה נרצח בידי מספר חמש. כוחות:

 • לומן - היכולת לייצר אור וחום מיידי ונותן חסינות מאש ומכוויות. לסבו של ג'ון הייתה מורשת זו
 • טלקינזיס - כל הגארד מפתחים מורשת זו, כמעט מיד לאחר המורשת הראשונה שלהם.
 • הגברה - כל הגארד יורשים כוח פיזי, מהירות, רפלקסים, סיבולת ויציבות מוגברים
 • פיירוקינסיס- היכולת לשלוט וליצור אש
 • קסימיק - לפיטקוס יש את היכולת לחקות כל מורשת שראה. הוא גילה שחלק מהמורשות שלו מועתקות מלורים אחרים. מורשות מועתקות:
 • תעופה - היכולה לעוף.
 • העברת כוחות - גם למספר תשע יש מורשת זו
 • דריינן - יכולת לבטל מרשות של אחרים על ידי נגיעה בהם או טעינה של חצים בדריינן ולפגוע באחרים וככה לבטל את המורשות שלהם. הועתק ככל הנראה מסטרקוס רא
 • יכולת שינוי גיל (אטרנוס) - אבל רק את הגילאים שעבר. הועתק ככל הנראה מלורידס
 • שליטה בקרח-כמו לשבע יש לו את היכולת ליצור ולשלוט בקרח

היו לו עוד 75 מורשות שלא ידוע מהן

פריאנדר[עריכת קוד מקור | עריכה]

פריאנדר(Periander) היה זקן השבט החמישי בלוריאן. לא ידוע איזה מורשות היו לו, ככל הנראה היו לו את המורשות של מספר חמש.

ט'אלס/טאלס[עריכת קוד מקור | עריכה]

ט'אלס/טאלס(Thales) היה זקן השבט השישי בלוריאן, על פי אחת הגרסאות. לא ידוע איזה מורשות היו לו, ככל הנראה היו לו את המורשות של מספר שש. כנראה שהפרצוף שמופיע בסופות ששש יוצרת שייך לו.

קליאובולוס[עריכת קוד מקור | עריכה]

קליאובולוס(Cleobulus) היה זקן השבט השישי בלוריאן, על פי גרסה נוספת. לא ידוע איזה מורשות היו לו, ככל הנראה היו לו את המורשות של מספר שש. כנראה שהפרצוף שמופיע בסופות ששש יוצרת שייך לו.

צ'ילון/קילון[עריכת קוד מקור | עריכה]

צ'ילון/קילון(Chilon) היה זקן השבט השביעי בלוריאן. לא ידוע איזה מורשות היו לו, ככל הנראה היו לו את המורשות של מספר שבע.

סולון[עריכת קוד מקור | עריכה]

סולון(Solon) היה זקן השבט השמיני. לא ידוע איזה מורשות היו לו, ככל הנראה היו לו את המורשות של מספר שמונה.

ביאס[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביאס(Bias) היה זקן השבט התשיעי. לא ידוע איזה מורשות היו לו, ככל הנראה היו לו את המורשות של מספר תשע.

לורידס[עריכת קוד מקור | עריכה]

לורידס(Loridas) הוא זקן השבט האחרון שנותר בלוריאן. הוא אטרנוס, כמו אלה, הוא היה מסוגל לעבור בין גילאים שונים, וזו הסיבה שהוא שרד הכי הרבה זמן. מאוחר יותר, כשהמוגדוריאנים פלשו ללוריאן, הוא הקריב את עצמו כדי שאלה תוכל לברוח עם כוחותיו, ולהפוך למספר עשר. היא ברחה על הספינה השנייה. הוא לא מופיע, אבל מוזכר בכוחה של מספר שש על ידי קרייטון למרינה ולמספר שש, לגבי ההיסטוריה שלו. לא ידוע איזה מספר זקן שבט הוא. על פי מספר גרסאות הוא לא באמת היה זקן שבט. גרסאות אחרות גורסות שהוא היה זקן שבט מחליף לסטרקוס רא. המורשות שלו:

 • אטרנוס(שינוי גיל): היכולת לעבור לכל גיל אותו עבר.(לא ידוע אם באמת הייתה לו מורשת זו, או שזה רק עוד אחד מהשקרים של קרייטון כדי לגרום לאלה/מספר עשר להאמין שהיא גארד)

זניף[עריכת קוד מקור | עריכה]

זניף(zaniff) הוא שמו האמיתי של זקן השבט שהיה סטרקוס רא או פיטקוס לור לפני אלו המופיעים בסדרה. הוא מת יחד עם בנשבוס במהלך מבצע על מוגדור. לא ידוע אילו מורשות היו לו, בעיקר בגלל שלא ידוע איזה זקן שבט הוא.

בנשבוס[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנשבוס(benshevus) הוא שמו האמיתי של זקן השבט שהיה סטרקוס רא או פיטקוס לור לפני אלו המופיעים בסדרה. הוא מת יחד עם זניף במהלך מבצע על מוגדור. לא ידוע אילו מורשות היו לו, בעיקר בגלל שלא ידוע איזה זקן שבט הוא.

זקני שבט לשעבר[עריכת קוד מקור | עריכה]

סטרקוס רא[עריכת קוד מקור | עריכה]

סטרקוס רא הוא זקן שבט לשעבר. הוא מנהיג המוגדוריאנים אף על פי שהוא היה לורי וסבא-רבא של אלה (מספר 10). ארבע רואה אותו בחזיונות, והוא מגיע לכדור הארץ בסוף כוחה של מספר שש. גובהו של סטרקוס הוא כשישה מטרים, הוא שזוף ובעל שיער קצר ולסת חטובה. סביב גרונו ישנן "צלקות סגלגלות" עגולות, אותן קיבל מפיטקוס לור. לסטרקוס רא יש יכולות מיוחדות. כמו כן, הוא מומחה בלחימה. כששש נלחמת נגדו לבדה היא נכשלת להרוג אותו, אבל יתר הגארדים נלחמים בו ומבריחים אותו. היה לו מוט זהב עם עין בקצהו, שאפשר לו לשנות את צורתו לאדם אחר.

 • טלפתיה - סטרקוס רא יכול לתקשר עם בני אדם לורים ומוגדוריאנים דרך המחשבות שלהם.
 • אטרנוס - כמו אצל אלה, רא יכול לשנות את גילו.
 • ידיעה מראש - לרא יש את היכולת לדעת דברים מראש וגם לדבר עם גארד דרך החלומות שלהם.
 • טלקינזיס - היכולת הבסיסית של כל הלורים.
 • מגנטיות - לרא יש את היכולת לשלוט במתכות.
 • חוזק על - רא הוא לוחם חזק מאוד.
 • מהירות על - רא יכול לרוץ כל כך מהר שהוא הופך לטשטוש.
 • ריפוי עצמי - כמו אצל שבע, רא יכול לרפא כל פגיעה ומשאיר רק צלקת במקום בו נפצע.
 • דריינן - כמו אלה, רא יכול לבטל מורשות של גארד.
 • גדילה - סטרקוס רא יכול לגדול לכל גודל שרוצה

ג'וליאן[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'וליאן הייתה אשתו של הנרי כשהוא גר בלוריאן. ידוע שגם היא הייתה ספאן, אבל מסיבות כלשהן מניחים שהיא נספתה כשהמוגדוריאנים פלשו ללוריאן.

לארה ולירֶן[עריכת קוד מקור | עריכה]

לארה ולירֶן היו ההורים של מספר ארבע בלוריאן. הם היו חברים טובים של הנרי ושל ההורים של מספר שש, ארון ולין. הם נהרגו כשהמוגדוריאנים פלשו ללוריאן.

ארון ולין[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארון ולין היו ההורים של מספר שש בלוריאן. הם היו חברים טובים של לארה ולירֶן, ההורים של מספר ארבע. הם נהרגו כשהמוגדוריאנים פלשו ללוריאן.

מורשות:

 • יכולת שינוי גיל (אטרנוס) - אבל רק את הגילאים שעבר

לורים מפורסמים בכדור הארץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

על פי הספרים, על כדור הארץ היו מספר לורים שהתפרסמו על כדור הארץ.

בני אדם[עריכת קוד מקור | עריכה]

שרה הארט[עריכת קוד מקור | עריכה]

דיאנה אגרון

שרה הארט היא חברתו של ג'ון בספר הראשון. שרה מתוארת כנערה חכמה ויפה עם שיער בלונדיני חלק הגולש מכתפיה, עור שנהב, עצמות לחיים גבוהות, ועיניים כחולות רכות. במקור היא מעודדת, שיצאה עם מארק, יריבו של ג'ון בבית הספר. לאחר שהוריה הבינו שלמארק יש השפעה רעה עליה, הם שלחו אותה לדודתה לקיץ. כשחזרה, מושפעת ממה שראתה בקיץ, היא פרשה מקבוצת המעודדות ונפרדה ממארק. יש לה תשוקה לצילום ולבעלי חיים. אחרי שג'ון מציל אותה משרפה בביתו של מארק, היא מבינה שג'ון לא אנושי, וכתוצאה מכך ג'ון מוכרח לספר לה את האמת. בסוף אני מספר ארבע הוא עוזב אותה בעל כורחו, בהבטחה שהוא יחזור.

בספר השני, כוחה של מספר שש, שרה מופיעה רק פעם אחת (אבל עדיין מוזכרת פעמים רבות), כי ג'ון לא מסוגל לא לראות אותה כשהוא חוזר לעדן, אך כשג'ון כן מבקר אותה נרמז שהיא הסגירה אותו ל-FBI. דיאנה אגרון משחקת אותה בסרט. בספר השלישי מגלים שהיא נתפסה גם על ידי ה-FBI שמשתף פעולה עם המוגדוריאנים. לאחר מכן שרה מצטרפת לחבורת הגארד. בסופו של הספר השישי בסדרה מתואר מותה של שרה בתום קרב שניהלו היא, מארק, שש, מרינה ואדאם נגד סטרקוס רא במקדש הלורי. שרה נפרדת מג'ון בשיחת טלפון, מודה שאהבה אותו עוד מהרגע הראשון בו נפגשו בתיכון בעדן ומעודדת אותו להמשיך להילחם.

מארק ג'יימס[עריכת קוד מקור | עריכה]

מארק ג'יימס הוא הרכז של קבוצת הפוטבול של בית הספר ובריון. בתחילה הוא ממרר את חייו של ג'ון כשהוא רואה עד כמה שרה מחבבת אותו. לאחר שניסה לפגוע בג'ון ובשרה על רכבת השדים בליל כל הקדושים, ג'ון משתמש בכוחותיו כדי להזהיר את מארק להפסיק להתעסק איתם. מארק מאוים במידה מספקת, והם מסכימים על הפסקת אש. ג'ון עוזר למארק כשביתו נשרף במסיבה שהוא ערך על ידי הצלת כלביו. מארק מגלה מה ג'ון באמת לאחר שהוא רואה סרטון של ג'ון קופץ מחלון הבית הנשרף עם שרה ושני כלביו של מארק בידיו. בסוף הוא נלחם לצידו של ג'ון, ושם את כל תלונות העבר בצד, וג'ון עוזב בהבטחה לגמול למארק על הצלת חייו. בכוחה של מספר שש, אף על פי שיכול היה לשקר, הוא אומר שלג'ון לא היה כל קשר לשריפה שהרסה את ביתו.

בספר השביעי, סטרקוס רא מדבר אליו בחלומו, מבטיח לו שיוכל להחזיר את שרה לחיים, ומערים עליו. המוגים מכריחים אותו להסגיר את מיקום הבסיס הצבאי הסודי, ופירי דאן רא הורגת אותו לאחר מכן.

ג'ייק אייבל משחק אותו בסרט.

הקטור ריקרדו[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקטור ריקרדו היה שיכור הכפר של סנטה תרזה וחברה האנושי היחיד של מרינה. הקטור עוזר לקרייטון להילחם במוגדוריאנים ולהגן על מרינה ואלה. הוא נהרג על ידי פיקן במהלך האירועים בכוחה של מספר שש. הוא היה אסיר תודה למרינה על שריפאה את אמו ממחלה ניוונית חשוכת מרפא, ועזר להם בסוף הספר, עזרה שהסתיימה במותו.

מאדי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאדי הייתה ילדה חדשה ב"המורשות של תשע" כשתשע גר בשיקגו. היא ומספר תשע מיד הפכו לחברים ולאחר מכן לזוג. יש לה שיער שחור ארוך ופוני. היא מתעצבנת על תשע בדייט כשיש מרדף מכוניות בינו לבין כמה מוגים. תשע מאבד אותם אבל מאדי מתעצבנת והולכת. היא אומרת לתשע לפגוש אותה בביתה, שם היא חושפת שאביה הוא מדען ולמד פילוסופיה. אולם בבוקר תשע מתעורר מוקף במוגים, אבל מנצח את כולם חוץ מאחד גדול. הוא לוקח את מאדי ומנסה לברוח, אך היא לא נותנת לו. מאוחר יותר מסתבר שהוריה של מאדי נחטפו על ידי מוגדוריאנים לפני שנתיים, והמוגים ייתנו לה לראות אותם אם תמצא את תשע. היא זוכה לראות את הוריה פעם אחת בווירג'יניה המערבית, אבל המוג לא אמר שהם יוכלו לעזוב, ומאדי ומשפחתה נהרגים על ידי פיקנים המקיפים אותה בחדר. המילים האחרונות שלה לתשע היו תחינה לעזרה.

ווייד[עריכת קוד מקור | עריכה]

ווייד הוא גולש בן כ-16 בו אחת מתאהבת ומפסיקה להתאמן. הוא מרדן כמוה, והם מנסים לגנוב מחנות יחד, אבל נתפסים על ידי המשטרה. הוא אחת מהסיבות העיקריות לכך שאחת מפסיקה להתאמן ונהרגת על ידי המוגים.

מלקולם גוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

מלקולם גוד, אביו של סאם, היה ראש מקבלי הפנים האנושיים שחיכו לשמונה-עשר הלורים שהגיעו ארצה על הספינה. המוגדוריאנים איתרו אותו, וחטפו אותו יום אחד כאשר יצא מביתו באופן שגרתי. אדאם הציל אותו, ולאחר מכן אדאם ומלקולם הצילו יחד את סאם. מלקולם גוד הוא אבא של סאם. לאחר מכן סייע ללורים בדרכים רבות.

גארד אנושיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בספר "גורלה של מספר 10" ובספרים שאחריו מספר בני אדם(כנראה כמה מאות) קיבלו מורשות לאחר שהגארד העירו את לוריאן על כדור הארץ.

סאם גוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

סאם גוד הוא חברו הטוב ביותר של ג'ון/מספר ארבע אשר גילה ראשון את העובדה היותו חייזר ושומר אותה בסוד. אביו נעלם לפני שנים והוא האמין שהמוגדוריאנים חטפו אותו. בסוף הספר הראשון הוא עוזר לג'ון ושש בקרב בבית הספר ולכן הוא בורח ביחד איתם כדי לחפש את אביו וכדי לעזור להם לאחד את שאר הגארד. בסוף הספר השני הוא מגיע עם ג'ון כדי למצוא את השידה שלו ושם הם מצילים את מספר תשע אך סאם נשאר כלוא בבסיס המוגדוריאני מכיוון שחיפש שם את אביו. הוא מעונה על ידי המוגדוריאנים ובתחילת הספר הרביעי הוא ניצל על ידי אביו ואדאם. התאהב בשש ונהיה בן זוגה.

בסוף הספר החמישי נראה כי יש לו את מורשת הטלקינזיס. בספר השישי מגלים שבנוסף לסאם יש עוד בני אדם אשר מתחילים לקבל מורשות וזאת בזכות שבסוף הספר החמישי שש, מרינה ואדאם העירו את לוריאן. בספר השביעי הוא מגלה מורשת חדשה שעוזרת לגארד בהבסת סטרקוס רא.

באפילוג מסופר שהוא ושש יצאו לחופשה והוא מקבל תליון לורלייט מסאם ובסופו של דבר יחזור לעזור אם יצטרך.

מורשות:

 • טלקינזיס - כמו כל חברי הגארד, הוא יכול להזיז דברים בכוח המחשבה.
 • הגברה - כל הגארד יורשים כוח פיזי, מהירות, רפלקסים, סיבולת ויציבות מוגברים.
 • טכנופתיה - סאם יכול לתקשר עם מכונות, כל עוד הוא מכיר את החומרה.

דניאלה מוראלס[עריכת קוד מקור | עריכה]

דניאלה מוראלס היא נערה מניו יורק שחיה בזמן המלחמה בין המוגדוריאנים לגארד הלורים בכדור הארץ, וקיבלה מורשות. בזמן המלחמה, שלושה מוגים פרצו לביתה, כשהיא ואביה החורג נכחו בו. אביה החורג, בני, הגן עליה, ונהרג בגלל זה. דניאלה הצליחה לברוח, אך בזמן מנוסתה נתפסה שוב. באותו זמן גילתה שקיבלה את מורשת הטלקינזיס, שקיבלה מהישות של לוריאן ששכנה עכשיו בכדור הארץ. דניאלה יצאה לחפש את אימה הנעדרת, והשתמשה בכוחה כדי להגן על עצמה ועל אנשים שנתקלה בהם בדרכה. במהלך המסע נתקלה בג'ון סמית', מספר ארבע, אחד מהגארד שבאו מכוכב הלכת לוריאן ונלחמו במוגדוריאנים, ובסאם גוד, נער שקיבל טלקינזיס, וטכנופתיה.

מורשות:

 • טלקינזיס - כמו כל חברי הגארד, היא יכולה להזיז דברים בכוח המחשבה.
 • הגברה - כל הגארד יורשים כוח פיזי, מהירות, רפלקסים, סיבולת ויציבות מוגברים.
 • פטרס/איבון - דניאלה יכולה להפוך כל דבר לאבן באמצעות מבט.

נייג'ל בארנבי[עריכת קוד מקור | עריכה]

נייג'ל בארנבי מתואר כגמלוני בעל מבטא אנגלי כבד. שערו מחומצן ומסודר בתספורת מוהוק. שש מתאר את המראה החיצוני שלו כשל כוכב רוק לשעבר. הוא מאוד בטוח בעצמו. שש אפילו מתארת אותו כ"מהות הביטחון" בסרטון היוטיוב שלה. הוא מחשיב את עצמו לחייל המושלם. אך ברגע שהוא חווה את מותם של חבריו, הוא הופך למופרע מאוד. כמו כל הניצולים בפשנס קריק, נייג'ל קיבלה טיפול תרופתי נגד חרדה. למרות כל זאת, נייג'ל נשבע ששינוי העולם הוא הדבר שתמיד רצה לעשות, אפילו אם יש סכנה שהוא יאבד אנשים חשובים לו. הוא מופיע לראשונה בחיזיון שיצרה אלה בעזרת הישות הלורית, שהפגיש את כל הגארד והגארד האנושיים. נייג'ל היה נסער על כך שהוא צורף למלחמה בין-גלקטית בין שני מיני חייזרים. הוא שואל איך להגיע לאמריקה על מנת להצטרף לקרב של הגארד, לאחר שאלה חושפת את סודם הקצר של אבני הלורלייט הנמצאות סביב כדור הארץ המשגרות מיד גארד מאבן לורלייט אחת לאחרת. הוא קיבל הוראות להשתגר מאבן הלורלייט בסטונהנג' לזו אשר במפלי הניאגרה. בספר "נלחמים כאחד" מוגדוריאנים מנסים ללכוד אותו ואת קבוצתו, אך הם מספיקים להפיל שלושה רפרפנים מוגים לפני שלקסה, סאם גוד, שש ואלה אוספים אותם. הוא מנסה לעשן סיגריה בדרך חזרה. שש מודעות כמה הילדים חרדים ומפוחדים ובכללי לא מוכנים לקרב. כשפירי דן-רא חוטפת את ג'ון סמית' לבסיס המוגי, נייג'ל מנסה להילחם בה. הוא נכשל ונדהם ממותם של ברטרנד ופלר. ראן עוזרת לו לברוח. דניאלה מוראלס מצווה להגן עליו ועל ראן.

המורשות שלו:

 • טלקינזיס - כמו כל חברי הגארד, נייג'ל יכול להזיז דברים בכוח המחשבה.
 • שליטה בצליל - נייג'ל יכול לשלוט, ליצור ולבטל גלי קול, בכוח המחשבה.

פלר[עריכת קוד מקור | עריכה]

פלר מתוארת כבלונדינית ומאוד מושכת. היא קיבלה את המורשות שלה בין הספר "גורלה של מספר 10" ל"נלחמים כאחד". היא הייתה בחיזיון ההמוני שיצרה אלה בעזרת הישות הלורית, וכנראה שהיא ראתה את אותו חיזיון עבר כמו שאר הגארד האנושיים. היא נלחמה נגד כמה רפרפנים מוגים במפלי הניאגרה לפני שנאספה על ידי לקסה, מספר שש, סם גוד ואלה. היא נדקרת על ידי פירי ראן-דא, וזמן קצר לאחר מכן היא נשרפה יחד עם ברטרנד שניסה להציל אותה. מורשות:

 • טלקינזיס - כמו כל חברי הגארד, היא יכולה להזיז דברים בכוח המחשבה.

ברטנרד[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברטנרד מתואר כבעל רעמת שיער חום. בגלל מראהו, שש אמרה שהוא הזכיר לה בובת חיה. הוא ומשפחתו היו כוורנים בגרמניה. מופיע לראשונה בחיזיון ההמוני שאלה יצרה. הוא נהרג על ידי פירי ראן-דא, כשנשרף בחיים תוך הגנה על פלר ב"נלחמים כאחד". מורשות:

 • טלקינזיס - כמו כל חברי הגארד, הוא יכול להזיז דברים בכוח המחשבה.
 • טלפתיה עם חיות - ברטנרד יכול לדבר עם חיות(או רק עם חרקים).

קופאנו אוקקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קופאנו אוקקה הוא גארד אנושי מלגוס, ניגריה, ואחד מהגארד הנחושים ביותר להתאמן באקדמיה האנושית לגארד. הוא המספר הראשי הראשון שהוצג ב-"generation one". הוא אחד הגארדים החזקים ביותר באקדמיה, בתחרות עם ניקולאס למברט. קופנו הוא צעיר שדומה לאביו בגובה, אך שרירי יותר. טיילור קוק מתארת אותו כ"שחור, בנוי כמו שחקן פוטבול, חתיך, עם עיניים רחבות שגורמות לו להיראות סקרן". הוא טוב לב ומאמין שלגארד יש מטרה. הוא מאמין שגורלו נכתב על ידי הישות הלורית. עם זאת, לאחר שעבר שינוי רגשי בגלל איינר, הוא מתחיל לראות את הכיעור של העולם ובספק אם עליהם להיות בעלי מורשת, כשראה את כל הדברים הנוראים שקורים לגארד האנושי. זה לא מוריד את אהבתו או את יחסו המגונן כלפי חבריו. כאשר הם מגיעים לבית של איינר, הוא עושה כל שביכולתו כדי למצוא את טיילור ולהציל את נייג'ל ברנבי מהתאבדות שלא ברצונו. קופאנו וטיילור הופכים לזוג החל מ-"fugitive six". מורשות:

 • טלקינזיס - כמו כל חברי הגארד, הוא יכול להזיז דברים בכוח המחשבה.
 • שינוי צפיפות - קופאנו יכול לשנות את צפיפותו, בעזרת הרחבה או כיווץ של האטומים בגופו.

צמחים לוריים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב: בני לוריאן - חיות וצמחים

במהלך הספרים הופיעו מספר צמחים הגדלים על לוריאן.

וורון[עריכת קוד מקור | עריכה]

עץ נדיר מאוד בצבע סגול. הפציעות הנגרמות ממנו בלתי ניתנות לריפוי על ידי מורשות. בעזרת עץ זה פיטקוס לור היה אמור להוציא להורג את סטרקוס רא.

פרח לורי[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרח סגול. נראה בחיזיון ההמוני שאלה יצרה, כאשר מוצג עברם של פיטקוס לור ושל סטרקוס רא. נראה כאשר פיטקוס לור מצמיח אותו מתוך סלע על לוריאן.

יצורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב: בני לוריאן - חיות וצמחים

במהלך הספרים הוצגו מספר רב של יצורים וסוגי יצורים

המפלצת של חמש[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר חמש יצר מפלצת בגובה 4 מטרים בעלת שלושה ראשים של תנין המתחברים לצוואר עבה ושרירי מכוסה קשקשים, כנפי עטלף ענקיות, ורגליים כמעט אנושיות, בעלות שלוש בהונות, טפרים מעוקלים נשלפים מכל אחת מהבהונות ומהעקב.

יצורים לוריים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כימרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כימרות הן היצורים הכי נפוצים ומוכרים בלוריאן. לכימרות יש את הכוח להפוך לחיות אחרות ולבהמות.

צורה אמיתית[עריכת קוד מקור | עריכה]

צורתן האמיתית נזכר פעם אחת או יותר. צורתן האמיתית מתוארת על ידי ג'ון כדרקון חסר כנפיים בעל קרניים מסולסלות.

ברני קוסאר / הדלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברני קוסאר הוא כימרה מלוריאן. הוא עקב והגן על ג'ון והנרי מאז שהגיעו לכדור הארץ. ג'ון זוכר שבפלורידה תמיד הייתה שממית שהסתכלה עליו בעודו אוכל ארוחת בוקר. בהגיעם בעדן, ברני הפך לכלב ציד. שמו על לוריאן היה הדלי. לג'ון יש כמה חזיונות שלו מהזמן שהם חיו בלוריאן. בסוף הספר הראשון, ג'ון מגלה שברני קוסאר הוא הדלי. בספר "המפלה של מספר חמש" ברני קוסאר מנסה לזמן את הכימרות שבאו על אלה וקרייטון, לא ידוע אם הם הגיעו. בסוף הספר הוא נפרד מסאם ושרה לפני שהלך לעכב את המוגדוריאנים מלהגיע אליהם ואל ג'ון ואלה שהיו בתרדמת, ובספר החמישי מגלים שהוא ניצל, אף על פי שנפצע קשה וג'ון ריפא אותו. צורתו המועדפת היא של כלב מסוג טרייר.

אוליביה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוליביה היא כימרה מלוריאן. היא הייתה עם אלה (עשר) מאז שהיא הגיעה לכדור הארץ, והוצגה בספר השני. אמורים להיות עוד כמוה שהגיעו עם אלה. בסוף "כוחה של מספר שש", לאחר קרב נגד המוגדוריאנים, היא מתה לאחר שדיממה למוות כתוצאה ממאות נשיכות קראולים על גבה. צורתה המועדפת היא יצור מפלצתי בעל ראש לטאה ענקי וצוואר שרירי בגובה 30 קומות.

סטאנלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

סטאנלי הוא אחד משש הכימרות שאדאם סוטק הביא איתו. צורתו המועדפת היא של חתול ג'ינג'י שמנמן.

ביסקוויט[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביסקוויט הוא אחד משש הכימרות שאדאם סוטק הביא איתו. צורתו המועדפת היא של כלב מסוג גולדן רטריוור.

דאסט[עריכת קוד מקור | עריכה]

דאסט הוא אחד משש הכימרות שאדאם סוטק הביא איתו. צורתו המועדפת היא של כלב מסוג האסקי סיבירי בצבע אפור.

גאמרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

גאמרה הוא אחד משש הכימרות שאדאם סוטק הביא איתו. צורתו המועדפת היא של צב ים.

ריגאל[עריכת קוד מקור | עריכה]

ריגאל הוא אחד משש הכימרות שאדאם סוטק הביא איתו. צורתו המועדפת היא של נץ.

בנדיט[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנדיט הוא אחד משש הכימרות שאדאם סוטק הביא איתו. צורתו המועדפת היא של דביבון כחוש.

ביסקו[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביסקו הוא אחד/אחת משתי הכימרות שגרו יחד עם תשע.

יצורים לוריים נוספים[עריכת קוד מקור | עריכה]

האדלי/ברני קוסאר, אוליביה ושאר הכימרות הפכו מספר פעמים במהלך הספרים לחיות שאינן מכדור הארץ.

 • יצור מפלצתי בעל ראש לטאה ענקי וצוואר שרירי בגובה 30 קומות. צורתה המועדפת של אוליביה.
 • טיגריס עם קרניים של ראם. לא ברור אם זו חיה לורית או שילוב של חיות ארציות.
 • יצור פיל-דוב(כפי שמתואר על ידי שש).
 • יצור גדול דמוי כלב.
 • זאב עם רגלי עכביש. לא ברור אם זו חיה לורית או שילוב של חיות ארציות.

יצורים מוגדוריאנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצורים מזוהים[עריכת קוד מקור | עריכה]
פיקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיקנים הם חיות מוגדוריאניות שנראים בקרב בבית הספר באני מספר ארבע, ובסנטה תרזה בכוחה של מספר שש. המוגדוריאנים משתמשים בהם כנשק חי. פיקנים הם יצורים גדולים והרסניים, בגובה של שישה מטרים ובעלי ראש ענקי (מרינה/שבע מתארת אותו כ"ראש בגודל של הטנדר של הקטור") מעוטר בקרניים וגוף בצבע שחור. בספר הראשון, מספר ארבע והספאן שלו קוראים לפיקנים "טורפים" במהלך הספר השני מתברר שמם אצל המוגדוריאנים, "פיקנים".

קראולים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קראולים הם חיות מוגדוריאניות שנראים בקרב בבית הספר באני מספר ארבע, ובסנטה תרזה בכוחה של מספר שש. המוגדוריאנים משתמשים בהם כנשק חי. הקראולים הם יצורים קטנים וקטלניים יותר מהפיקנים, בעלי גוף בצבע שחור, אשר תוקפים בעזרת נשיכות ושריטות. בספר הראשון, מספר ארבע והספאן שלו קוראים לקראולים "חמוסים". במהלך הספר השני מתברר שמם אצל המוגדוריאנים, "קראולים".

יצורים ללא שם/ מוטנטים מוגדוריאניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצורים אשר נצפו במעבדות המוגדוריאניות בעלייתו של מספר תשע

כלבים שטניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כלבים שטניים למראה. בגודל של זאבים, בעלי עיניים צהובות וחסרי שיער.

טרול[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצור שנראה כמו טרול. בעל אף מכוסה יבלות.

גרגויל[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצורים דמויי גרגויל. מכונפים.

מפלצות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מפלצות. בעלי עור אדום ושש זרועות.

זוחל מוטנט[עריכת קוד מקור | עריכה]

מוטנט ממשפחת הזוחלים. בעל קרניים בצורת קלשון.

יצור בעל עור שקוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

מפלצת. בעלת עור שקוף כל כך שרואים את איבריה הפנימיים.

הענקית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ענקית. נראית כמו אדם או גורילה בגובה 15 מטרים. בעלת ידיים ארוכות במיוחד ועיניים לבנות וריקות. שמרה על השידות שעוד לא נפרצו.

כלי נשק[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך הספרים הופיעו מספר כלי נשק.

נשקים מוגדוריאניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

תותח/רובה מוגדוריאני[עריכת קוד מקור | עריכה]

צינור אשר כשמחזיקים בו נדלק במאות אורות. יורה מעין קרן אור. לתותח יש שני מצבים: ירוק: הורג, אדום: משתק.

חרב מוגדוריאנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

חרב בצבע ירוק זרחני. חדה וחזקה הרבה יותר מכל חרב אנושית. חרב כזו הרגה את מספר שמונה.

השוט של סטרקוס רא[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחד מהנשקים של סטרקוס רא. שוט דו ראשי. כאשר מצליפים בו הוא נדלק באש כתומה. אם הוא פוגע בחפץ, החפץ נמס מיד. אם הוא פוגע ביצור חי, במקום הפגיעה במקום דם מופיע חומר שחור קשה, אשר הופך את היצור החי באיטיות למעין אבן, גולם או פחם שחור.

החרב של סטרקוס רא[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחד מהנשקים של סטרקוס רא. חרב כחולה משוננת. חדה וחזקה הרבה יותר מכל חרב מוגדוריאנית רגילה. החרב שכמעט הרגה את שמונה/נבין.

נשקים לוריים[עריכת קוד מקור | עריכה]

נשקים אשר הופיעו בשידות הלוריות.

פגיון היהלום של ג'ון[עריכת קוד מקור | עריכה]

מהירושה של ארבע/ג'ון. פגיון משונן העשוי מחומר דמוי יהלום. הקת נמסה מסביב לידו של המשתמש. חד במיוחד.

הכדור של תשע[עריכת קוד מקור | עריכה]

מהירושה של תשע. כדור צהוב קופצני. כאשר זורקים אותו הוא קופץ ומוציא קוצים. תשע יכול לשלוט רק בצבע שלו. שימש את תשע לפריצת דלת.

מוט ג'וסט[עריכת קוד מקור | עריכה]

מהירושה של תשע. מוט ברזל אשר שני קצותיו בצבע אדום זוהר. חזק במיוחד. הנשק האהוב על תשע.

הקטאר של חמש[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב: קטאר שרוול עור. כאשר לובשים אותו ומקפיצים את שריר הזרוע, להב חלק באורך שלושים ס"מ נשלף ממנו. כדי להכניס בחזרה את הלהב, צריך להקפיץ שוב את שריר הזרוע.

ירושות לוריאן[עריכת קוד מקור | עריכה]

לורלייט[עריכת קוד מקור | עריכה]

לורלייט הוא אבן החי היקרה והנדירה ביותר על לוריאן, שנמצאת רק בליבת הכוכב. השתמשו בה גם כדי ליצור את התליונים של הגארד.

אבן המרפא[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבן המרפא היא אבן מלוריאן שמרפאת פציעות שנגרמו בכוונה לפצוע או להרוג, אבל כשמשתמשים בה היא גורמת לכאב כפול מכאב הפציעה המקורית. אבן המרפא לא תרפה פציעות ישנות או מקריות.

גביש לוריאן[עריכת קוד מקור | עריכה]

גביש לוריאן הוא אבן מלבנית וחלקה לגמרי. על פי דברי הנרי, הוא קשורה למורשות שלהם. גביש הלוריאן של ג'ון נקי מבחוץ ומעונן בתוכו. כשג'ון נוגע בגביש, הוא מפעיל את הלומן שלו. הנרי השתמש בגביש כדי להפיץ את העמידות לחום ולאש בשאר גופו של ג'ון.

סיטאריס[עריכת קוד מקור | עריכה]

סיטאריס היא אבן המיוצרת מחלק מהירח הראשון של לוריאן. היא מאפשרת לגארד להעביר את כוחותיו לגארד אחר לזמן קצר. מסתבר שהיא עובדת למשך כשעה; הזמן המדויק כנראה תלוי במורשת שמועברת.

מקרוקוסמוס[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקרוקוסמוס הוא חפץ כדורי קטן הנמצא בתיבה של כל גארד. כשנוגעים בו הוא מופעל, ומראה את המיקום המדויק של הגארד (כך המוגדוריאנים מצאו את ג'ון, שש וסאם בפלורידה ואת מרינה בסנטה תרזה).

מלח לורי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מלח לורי הוא אבן קטנה שממעיטה ומקהה את ההשפעה של כלי הנשק המוגדוריאנים. בנוסף היא מעניקה פרץ אנרגיה, אבל הוא לא נמשך הרבה זמן ונעלם במהרה אם האדם הוא גארד ומשתמש בכוחותיו.

האבן של תשע[עריכת קוד מקור | עריכה]

האבן של תשע היא אבן סגולה קטנה. כאשר תשע מניח אותה על גב ידו, היא עוברת דרכה. ידו חסרת תחושה עד שהאבן יוצאת ממנה. פועל רק עם לורים. מהשידה של תשע.

הכפפות של מרינה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכפפות של מרינה הן כפפות כהות. כאשר מרינה נוגעת בהן, הן מרצדות.כאשר מוחאים כפיים הם יוצרים בום על קולי. מהשידה של מרינה/שבע.

המצפן של מרינה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המצפן של מרינה הוא מתקן מעוגל דמוי מצפן. מהשידה של מרינה/שבע.

חליל הזכוכית[עריכת קוד מקור | עריכה]

חליל הזכוכית הוא חליל המגולף מזכוכית וולקנית. החליל מוציא למפלצות וליצורים(לא לבני אנוש, לורים או מוגים) את רוח הקרב. מהשידה של חמש.

הפריזמה של חמש[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפירזמה של חמש היא פריזמה העשויה מזכוכית, בדולח או גביש לורי כלשהו. אלברט, הספאן של חמש, השתמש בה כדי להחזיר את עורו של חמש למצבו הרגיל(חמש מספר שכשרק פיתח את מורשת האקסטרנה, הוא לא הצליח להחזיר את עורו למצבו הרגיל).

אבן ראיית רנטגן[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבן ראיית הרנטגן היא אבן אדומה קטנה. אם המשתמש מחזיק אותה בין מפרקי האצבעות, האבן יוצרת קרן אור רחבה, המאפשרת למשתמש לראות דרך דברים(לדוגמה: קירות). מהשידה של תשע.

אבן המזון[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבן המזון היא אבן צהובה מרובעת. כאשר מכניסים את האבן לפה, הפה מתמלא בחומר דמוי מזון. מהשידה של תשע.

מחרוזת גבישים ירוקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מחרוזת הגבישים הירוקים היא מחרוזת של גבישים ירוקים. כאשר משתמשים בה היא שואבת כל דבר שמכוון למשתמש, באופן דומה לאופן שבו חור שחור פועל, ולהחזיר אותו למי שניסה להשתמש בו במקור. מהשידה של תשע.

צמיד מגן[עריכת קוד מקור | עריכה]

צמיד המגן הוא צמיד העשוי מקריסטלים אדומים שנמתח עליו וכאשר הוא חש בסכנה הוא מתרחב למגן בגודל שישה על שישה מטרים חסין כדורים. מהשידה של ג'ון/ארבע.

אבן השתייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבן השתייה היא אבן כחולה מרובעת. כאשר מכניסים אותה לפה, היא ממלאת את הפה במים קרים. מהשידה של ג'ון/ארבע.

משקפי אוראקל[עריכת קוד מקור | עריכה]

משקפי האוראקל נראים כמו משקפי שמש. הם נותנים למשתמש הצצות קצרות לעתיד. מהשידה של מרינה/שבע.

ענף לורי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הענף הלורי הוא ענף קטן ומקולף. הענף שולט על חיי צמחים ושולט עליהם. מהשידה של מרינה/שבע.

מעתיק[עריכת קוד מקור | עריכה]

המעתיק הוא חתיכת זהב דקה באורך העיפרון. כאשר משתמשים בה הוא מתרחב לצדדים, כמו מגילה, ומרחף. זה יכפיל את המשתמש כאשר הוא עומד מאחוריו. מהשידה של שמונה.

קריסטל הרוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

קריסטל הרוח הוא קריסטל ירוק. כאשר מפעילים אותו, הוא מייצר רוח חזקה. מהשידה של שמונה.

אבני הפניקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

לורלייט נוזלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלורלייט הנוזלי הוא נוזל צלול הנמצא במבחנה דקה. כאשר פותחים את המבחנה, הנוזל משנה את צבעו לצבע כחול קובלט(הצבע של אבני הלורלייט) כתגובה רגעית, הנגמרת כעבור מעט מאוד זמן. אם לורי מחזיק את המבחנה, מעט מהנוזל מסביב לאזור המגע מקבל את אותו גוון. במגע ישיר עם לורי, הנוזל מתרחב והופך לגוש לורלייט, בעל מסה גדולה יותר ממסת הנוזל. לא מגיב למגע של בן אנוש. מהשידה של מרינה/שבע.

טוטם הכימרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

טוטם הכימרות הוא טוטם הנראה כמו קרן של צבי קטן. משמש כימרות לזימון ולקריאה לכימרות אחרות. ברני קוסאר השתמש בטוטם זה כדי לזמן את ששת הכירות האחרות, אותן אדם מצא והביא איתו לגארדים. מהשידה של שמונה.

עלים מלוריאן[עריכת קוד מקור | עריכה]

עלים מלוריאן. עלים פריכים למראה, הקשורים בחוט מצהיב. כאשר מחככים אותם, נשמע צליל הרוח כפי שהיא נשמעת על לוריאן. כנראה משמש כתזכורת למה שהם השאירו מאחור, מה שהם נלחמים למענו. מהשידה של ג'ון/ארבע.

אדמה לורית[עריכת קוד מקור | עריכה]

האדמה הלורית נמצאת בתוך פאוץ' עור קטן. האדמהמתוארת כ"אדמה עשירה בעלת צבע חום שוקולד". תשע אומר שסנדור, הספאן שלו, סיפר לו שהם(הגארדים) ישתמשו באדמה זו כדי לגדל דברים. מהשידה של תשע.

שידות לוריות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כל הספאנים קיבלו שידות לוריות מהזקנים של לוריאן בשביל כל אחד מתשעת הגארד, על מנת שישמרו עליהן עד שהילד יגדל ויפתח מורשות. זו גם דרך לאיתור האחרים, אם אחד מהגארד פתח את שלו. אם הגארד מת, השידה שלו והחפצים בתוכה הופכים לחסרי תועלת וכשהגארד מתפורר - גם הם מתפוררים. השידה יכולה להיפתח רק על ידי הספאן והגארד ביחד, אלא אם כן הספאן מת ואז אופשר לגארדים לפתוח אתה לבד.

 • מספר אחת - ב"מורשות הנופלים" נחשף שהמוגים לקחו את השידה של אחת לאחר שהרגו אותה.
 • מספר שתיים ומספר שלוש - לא ידוע מה קרה לשידות של שתיים ושלוש לאחר שהם נהרגו.
 • ג'ון / מספר ארבע - השידה של ארבע נלקחה על ידי המוגדוריאנים, עד שארבע וסאם החזירו אותה. (כוחה של מספר שש)
 • מספר חמש - חמש החביא את השידה בביצת אברגליידס, עד שלקח אותה חזרה (במפלתו של מספר חמש).
 • מספר שש - כשהמוגדוריאנים לכדו את שש וקטרינה, הם לקחו את השידה שלה, ומאז היא אצלם. שש, ארבע וסאם הניחו שהמוגדוריאנים הצליחו לפתוח את השידה של שש.
 • מרינה / מספר שבע - אדלינה החביאה את השידה של מרינה ממנה במשך 10 שנים, ומרינה לא ידעה איפה השידה או מה יש בתוכה. מרינה מצאה את השידה, בעזרתה של אלה, והצליחה לפתוח אותה על ידי סימומה של אדלינה.
 • מספר שמונה- השידה של שמונה אבדה עד שמרינה מצאה אותה בחללית מוגדוריאנית ב"עלייתו של מספר 9".
 • מספר תשע - השידה של תשע הייתה מוחבאת במערה המוגדוריאנית עד שארבע וסאם החזירו אותה יחד עם השידה של ארבע.
 • אלה / מספר עשר - לאלה אין שידה.

תליונים לורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כל גארד מקבל תליון שעליו לענוד שמסמל אותו כחבר גארד. אפשר להוריד את התליונים אבל לא מומלץ כי ככל שאתה יותר זמן בלי התליון אתה מרגיש יותר חולשה ולאט לאט הוא מת.

 • מספרים שמונה ואחד עד שלוש - סטרקוס רא משתמש בתליונים שלהם כדי ליצור חיה שנקראת "הצייד" ויכולה למצוא חברי גארד בכל מקום.
 • מספרים ארבע, חמש, שבע, ותשע- יש להם את התליונים שלהם
 • מספר שש, ועשר - אלה לא קיבלה תליון ושל שש נלקח בידי המוגדוריאנים

תליון לורי נוסף נמצא על ידי ארבע ושש במעבדה של מלקולם גוד, תליון זה היה שייך לפיטקוס לור.

מקורות[עריכת קוד מקור | עריכה]

https://iamnumberfour.fandom.com/wiki/I_Am_Number_Four_Wiki