ג'ון טאקר מה זה גמור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ג'ון טאקר מה זה גמור
John Tucker Must Die
בימוי בטי תומאס עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי בוב קופר
מייקל בירנבאום
תסריט ג'ף לואל עריכת הנתון בוויקינתונים
עריכה מאט פרידמן
שחקנים ראשיים ג'סי מטקאלף
בריטני סנואו
אשנטי
סופיה בוש
אריאל קבל
פן בדג'לי
ג'ני מקארתי
מוזיקה ריצ'רד גיבס עריכת הנתון בוויקינתונים
צילום אנטוני ב' ריצ'מונד עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ארצות הברית, קנדה
חברת הפקה פוקס המאה ה-20, Regency Enterprises עריכת הנתון בוויקינתונים
חברה מפיצה פוקס המאה ה-20
שיטת הפצה וידאו על פי דרישה עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה ארצות הבריתארצות הברית28 ביולי 2006
משך הקרנה 86 דק' עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת הסרט אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה קומדיית נעורים רומנטית
תקציב $18,000,000
הכנסות $68,824,526
הכנסות באתר מוג'ו johntuckermustdie
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

ג'ון טאקר מה זה גמוראנגלית: John Tucker Must Die) הוא סרט אמריקאי מסוגת קומדיית נעורים רומנטית שיצא לאקרנים בשנת 2006, בכיכובם של ג'סי מטקאלף, בריטני סנואו, אריאל קבל, אשנטי וסופיה בוש. הסרט עוסק סביב הנקמה של שלוש נערות מתבגרות (קבל, אשנטי ובוש) בשחקן נבחרת הכדורסל של בית הספר ג'ון טאקר (מטקאלף), אליה הן מגייסות את הנערה התמימה של בית הספר (סנואו), זאת לאחר שחשפו את פרצופו האמיתי של טאקר - רודף שמלות; הוא נהג לצאת בסתר עם שלושתן בו זמנית ודאג להבטיח לכל אחת מהן שהיא "האחת".

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קייט ספנסר (בריטני סנואו) מתעמתת עם אמה לורי (ג'ני מקארתי) לגבי סדרת מערכות היחסים הגרועות שלה, שמאלצות את השתיים לעבור לעיר אחרת כל פעם שאחת כזו משתבשת. כרגע הן גרות בפורטלנד שבאורגון, וקייט פותחת את חייה החדשים שם לראשונה כאשר היא מתחילה לעבוד כמלצרית. במהלך אחת המשמרות שלה, קייט מבחינה בבחור המקומי הפופולרי ג'ון טאקר (ג'סי מטקאלף) בעודו נפגש לדייט עם שלוש בנות שונות: קרי שפר (אריאל קבל), תחרותית כרונית שרודפת אחר הישגיות והצלחה; הת'ר סטרם (אשנטי), מנהיגת נבחרת המעודדות הבית ספרית; ובת' מקנטייר (סופיה בוש), טבעונית פעילה ובעלת התנהגות של מופקרת. קייט מגלה דרך חברה לעבודה שטאקר יוצא עם בנות מקליקות שונות בבית הספר כדי להבטיח שהן לעולם לא ידברו אחת עם השנייה, ושהוא אף שכנע את כולן לשמור על יחסיהם בסוד.

יום אחד במהלך שיעור ספורט בבית הספר, הת'ר קרי ובת' מצטוותות יחד לשם משחק כדורעף. בזמן המשחק מתרברבת קרי בבן הזוג שלה ג'ון טאקר, ועד מהרה פורצת מריבה בינה לבין הת'ר ובת' לאחר שהן שומעות על כך, מאחר שכולן מאמינות שהאחרות משקרות. קייט מנסה להפריד ביניהן, אמנם לבסוף נשלחת יחד איתן לריתוק. בינתיים, קייט מתיידדת עם אחיו של ג'ון, סקוט טאקר (פן בדג'לי), שידוע כ"הטאקר האחר" בשל היותו הרבה פחות פופולרי מאחיו. בשעת הריתוק משכנעת קייט את הבנות לנקום בטאקר, והן משכנעות אותה להתגייס למשימה. הניסיונות ההתחלתיים של הבנות במסגרת תוכנית הנקמה נעשו במטרה לבטל את מעמדו הגבוה של טאקר בבית הספר; הם כללו ניסיון לגרום לאנשים להאמין שיש לו הרפס גניטלי, וניסיון לערער את ביטחונו באמצעות תחבולה שגרמה לו לצרוך אסטרוגן שלא במודע. אולם ניסיונות אלו כשלו מאחר שטאקר הצליח להפוך אותם ליתרון. בהמשך טאקר מחליט להיפרד מקרי הת'ר ובת' באותה הנשימה, מה שגורם להן להגיע למסקנה שהנקמה האידיאלית היא שברון לב, וקייט נבחרת כשוברת הלבבות.

קייט מצטרפת אל נבחרת המעודדות כחלק מהמהפך התדמיתי שתכננו הבנות עבורה, זאת בתקווה למשוך את תשומת לבו של ג'ון טאקר עם בגדי המעודדת שמהווים סמל לפופולריות בבית הספר, והת'ר בת' וקרי מדריכות אותה מה לעשות ואיך להתנהג בקרבתו עקב היותה חסרת ניסיון. תוך זמן קצר מצליחה קייט לעורר את סקרנותו של ג'ון, שלוחץ עליה לצאת איתו לדייט, אם כי הוא נענה בסירוב, ומאותו רגע נחוש ג'ון פגוע האגו להשיג את קייט. היא לבסוף נענית לו והם יוצאים למספר פגישות, אחריהן מרגלות הבנות באמצעות ציוד מעקב. כעת נראה כי התוכנית עומדת להצליח, אולם בת' חושבת אחרת כאשר היא מבחינה בעובדה שקייט נשבתה בקסמיו של ג'ון. קרי הוגה רעיון כדי להניא אותה מכך, ומחליטה להקליט את ג'ון בחדר המלתחות של הבנים, שם הוא מתרברב בקייט ומצהיר כי הוא "לא הולך לקלוע רק סלים במשחק החוץ". קייט צופה בקלטת ומתעשתת חזרה.

במלון בו שוהות נבחרת הכדורסל ונבחרת המעודדות במסגרת משחק החוץ, הבנות זוממות תוכנית חדשה שנועדה להשפיל את ג'ון טאקר; קייט מנסה לפתות את ג'ון דרך וידאו צ'ט, ומצליחה לתמרן אותו להגיע לחדר שלה בלבוש תחתון חוטיני נשי, אלא שהיא הטעתה אותו והוא מוצא עצמו בחדרה של המורה לספורט. בעקבות המקרה הופך ג'ון לבדיחה של בית הספר, וכולם מסמנים אותו כמטרה ללעג, אך הוא שוב מצליח להפוך את הקערה על פיה ולהשתמש בזה לטובתו. במקביל, לורי וסקוט מגלים שניהם על תוכנית הנקמה בג'ון טאקר וכואבים על השינוי בהתנהגותה של קייט. בהמשך קייט מטיחה בפני ג'ון את הדברים שאמר עליה בחדר המלתחות, והוא מצדו שואל אותה אם תרצה להיות החברה שלו, לא לפני שהוא נותן לה את השעון שלו כדי לכפר על דבריו ולהוכיח לה שהיא האחת בשבילו. קייט מספרת על כך לקרי, הת'ר ובת', שתוך זמן קצר מתחילות לקנא ולריב אחת עם השנייה. קייט מגיעה למסקנה שלא משנה אם הבנות יוצאות איתו או זוממות להרוס אותו, הכל אצלן מתחיל ונגמר בג'ון טאקר, ולפיכך היא מודיעה להן שהיא פורשת מהתוכנית.

קייט הופכת מבולבלת ואינה יודעת מי היא או מיהם חבריה האמיתיים, ולאחר שיחה עם אמה מבינה שהפתרון טמון בלהיות אמיתית עם עצמה. עם ההארה הזאת נוסעת קייט אל מסיבת יום ההולדת של ג'ון, כשבינתיים קרי, הת'ר ובת' מחליטות להמשיך לבדן בתוכנית הנקמה ומצליחות לגרום לטומי, חבר של ג'ון, להקרין קלטת ובה הודאה של קייט במזימה שתכננו הבנות. קייט עוצרת את הקלטת וחושפת את כל הסיפור כאשר היא מגלה לג'ון על הנקמה שתכננה עבורו יחד עם שאר הבנות. הקהל בתגובה מתעצבן מכך שקייט הרסה את המסיבה ושופך עליה משקאות, אולם בת' קרי והת'ר עולות אל הבמה ומחליטות להגן עליה, מה שגורר תגובה דומה כלפיהן. ג'ון בתגובה נראה תחילה מפקפק בחוסר אמון בתוכנית ולכאורה פגוע נוכח החשיפה, אולם עקב דבריהן של הבנות הוא מבין שטעה ומחליט להסביר לקהל שהן צודקות, אם כי לבסוף מכניע אותו האגו שלו ותוך זמן מתפתחת מלחמת עוגות ביוזמתה של קייט. כעבור מספר ימים, קייט וג'ון נפגשים בכניסה לבית הספר ומסכימים לסלוח אחד לשנייה ולהישאר חברים, כאשר ג'ון מבטיח להיות כנה מעכשיו והלאה, וסצנה לאחר מכן נראה מציג את החברה החדשה שלו בפני החברה האחרת. סקוט, שנכח במסיבה ושמח לראות שקייט אמיתית שוב עם עצמה, פוגש בקייט ומראה לה שהוא מעוניין בחברתה מחדש (ואף נרמז שהם מתכוונים להפוך לזוג), וקרי הת'ר ובת' הן כעת חברותיה הטובות.

שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביקורת[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט זכה לביקורות שליליות וביקורות מעורבות; אתר הביקורות Rotten Tomatoes נתן ציון של 26% מתוך 100% בהסתמך על 93 מבקרים ואמר כי "קומדיית הנעורים הזו הלכה על הקטע החמוד בעוד שיכלה לעקוץ קצת יותר"[1]. אתר הביקורות Metacritic העניק ממוצע משוקלל של 41 מתוך 100 בהסתמך על 27 מבקרים והגיע למעמד של 'סרט עם ביקורות מעורבות' באתר[2]. כתב מגזין TV Guide נתן לסרט ציון של 3 כוכבים מתוך 5 והציג עמדות בעד ונגד כאחד[3].

מועמדויות ופרסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שנה טקס קטגוריה מועמדות הערות
2006 פרסי בחירת הנוער בחירת הקולנוע: סרט הקומדיה של הקיץ ג'ון טאקר מה זה גמור מועמדות
2007 בחירת הקולנוע: שחקנית בסרט קומדיה סופיה בוש זכייה
בחירת הקולנוע: פריצת השנה - שחקנית זכייה
פרס ראזי שחקנית המשנה הגרועה ביותר ג'ני מקארתי מועמדות

מדיה ביתית[עריכת קוד מקור | עריכה]

גרסת ה-DVD יצאה לחנויות ב-14 בנובמבר 2006[4], ובישראל גרסה כזו יצאה כשנה לאחר מכן (הסרט לא יצא אל מסכי הקולנוע).

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]