גן של צללים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
גן של צללים
Garden of Shadows
מאת ו. ס. אנדרוז
שפת המקור אנגלית
סוגה רומן
הוצאה
שנת הוצאה 1987
תרגום לעברית לא תורגם
סדרת ספרים סדרת הפרחים
ספר קודם פרחים נבלו קמלו
קישורים חיצוניים
OCLC 28578527

"גן של צללים" הוא הרומן החמישי בסדרת הפרחים (הידועה גם בשם סדרת דולנגיינג'ר) פרי עטה של הסופרת האמריקאית ו. ס. אנדרוז, אשר פורסם לראשונה ב-1987, שנה לאחר מותה של הסופרת. מכיוון שאנדרוז הלכה לעולמה ב-1986, עדיין אין זה ברור אם היא השלימה את כתיבת הרומן או שסופר הצללים אנדרו ניידרמן הוא זה שכתב אותו לפי רשומותיה. הספר נכתב בהשראת ארבעת הרומנים שקדמו לו- פרחים בעליית הגג, עלי כותרת עפים ברוח, פרחים הצמיחו קוצים ופרחים נבלו קמלו, ואף על פי שהוא האחרון שיצא לאור בסדרה זו, הוא משמש כקדימון, מאחר שעלילתו מתרחשת טרם עלילת הספר הראשון בסדרה, "פרחים בעליית הגג".

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עלילת "גן של צללים" מתמקדת בסיפורה של אוליביה ווינפילד פוקסוורת', הסבתא מ"פרחים בעליית הגג", ומביאה את סיפור חייה החל מנערותה כצעירה אמידה ועד זקנותה. הספר מציג את סיפור פגישתה עם מלקולם פוקסוורת', נישואיהם והחיים לצידו, ומגלה מהם הגורמים להפיכתה לאותה אישה אכזרית וקרת רוח המצטיירת בשאר הרומנים. אותם גורמים- בגידותיו התכופות של מלקולם, ואכזריותו כלפיה, הם אלה שהכריחו אותה לגדל את בתו של מלקולם מחוץ לנישואין, קורין, שנולדה כתוצאה מיחסיו עם אליסה, אשתו הצעירה של אביו. עובדה זו- שקורין בעצם אינה בתה הביולוגית של אוליביה- מתגלה רק בספר זה, ומאירה את מעשיה של אוליביה ב"פרחים בעליית הגג" באור שונה לגמרי. למרות שהספר מציג את אוליביה באור חיובי מה, ומעורר הזדהות עם דמותה בקרב הקוראים, הספר מסתיים כאשר אוליביה הזקנה כולאת את ארבעת נכדיה, ילדיה של קורין מאחיה למחצה, כריסטופר.

ספרים נוספים בסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]