הכוחות המזוינים של ערב הסעודית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הכוחות המזוינים של ערב הסעודית

Armed Forces of Saudi Arabia Emblem.png

זרועות

הצבא הערבי הסעודי
חיל האוויר המלכותי הסעודי
Naval Bases Flag of the Royal Saudi Navy.svg
חיל הים המלכותי הסעודי
Flag of the Royal Saudi Air Defense Forces.svg
זרוע ההגנה האווירית המלכותית הסעודית
הזרוע האסטרטגית טילים המלוכה הסעודית

עיטורים ומבנה פיקודי

עיטורי הכוחות המזוינים של ערב הסעודית
דרגות הכוחות המזוינים של ערב הסעודית

היסטוריה צבאית

היסטוריה צבאית של ערב הסעודית
היסטוריה של ערב הסעודית

הכוחות המזוינים של ערב הסעודיתערבית: القوات المسلحة السعودية) מורכבים מארבע זרועות מרכזיות: הצבא הערבי הסעודי, חיל האוויר המלכותי הסעודי, חיל הים המלכותי הסעודי, וזרוע ההגנה האווירית המלכותית הסעודית. הרמטכ"ל הסעודי המכהן הוא עבד א-רחמן בן צאלח בן עבד אללה אלבניאן.

הכוחות המזוינים של ערב הסעודית מונים כ- 200,000 חיילים, ותקציב הביטחון של המדינה נאמד ב-88 מיליארד דולר (10% מהתל"ג). תקציב הביטחון של ערב הסעודית הוא הגדול מבין מדינות המזרח התיכון.

עם תום מלחמת המפרץ השקיעה ערב הסעודית סכומי כסף גדולים ברכישת מערכות נשק מתקדמות, אימון מתקדם ושדרוג מערכות קיימות. מרבית מערכות הנשק נרכשו מארצות הברית ומבריטניה אם כי בשלוש השנים האחרונות, בוחנת ערב הסעודית את האפשרות לרכוש מערכות נשק מתקדמות מתוצרת רוסיה כגון טנק T-90, מסוקי מיל Mi-35 ומיל Mi-17.

הרכב הכוחות המזוינים הסעודיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הצבא הערבי הסעודי[עריכת קוד מקור | עריכה]

זרוע היבשה של הכוחות הסעודים נקראת הצבא הערבי הסעודי. זרוע זו היא הגדולה בזרועות הכוחות המזוינים ומונה כ-175,000 חיילים (כ-100,000 מתוכם משתייכים למשמר הלאומי של ערב הסעודית). בראש הזרוע עומד הגנרל סאלח אל-מוחאיה. מבין מערכות הנשק המתקדמות שמפעילה הזרוע היבשתית ניתן למנות את טנק הM1 אברהמס ואת מסוק התקיפה AH-64 אפאצ'י.

מבנה הצבא הערבי הסעודי

חיל האוויר המלכותי הסעודי[עריכת קוד מקור | עריכה]

זרוע האוויר של הכוחות הסעודים נקראת חיל האוויר המלכותי הסעודי. זהו אחד מחילות האוויר הגדולים במזרח התיכון. מטוסי החיל נחשבים למתקדמים מבין חילות האוויר במזרח התיכון וכוללים בין היתר את הF-15 איגל והטורנדו. החיל אמור לקלוט בתקופה הקרובה 72 מטוסי יורופייטר טייפון הנחשבים מבין המתקדמים בעולם.

חיל הים המלכותי הסעודי[עריכת קוד מקור | עריכה]

זרוע הים של הכוחות הסעודים נקראת חיל הים המלכותי הסעודי. החיל מונה כ-12,000 חיילים, מתוכם כ-1,200 נחתים. החיל הוקם ב-1960 ומתפעל 7 פריגטות ו-13 קורבטות.

זרוע ההגנה האווירית המלכותית הסעודית[עריכת קוד מקור | עריכה]

זרוע ההגנה האווירית המלכותית הסעודית היא הזרוע הקטנה מבין ארבע זרועות הכוחות המזוינים הסעודים. נחשבה לחלק מחיל האוויר עד 1981.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]