הסיפור המושלם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הסיפור המושלם היא סדרת ספרי ילדים מזאנר הפנטסיה שכתב הסופר אלדד אילני ואייר המאייר יניב שמעוני. מדובר בספרי הרפתקאות משעשעים, שיצאו לאור בהוצאת כנרת ובעריכת מיכל פז-קלפ. ספרי הסדרה מתרחשים בממלכות עתיקות ובמחוזות קסומים כדוגמת ממלכת בולגריה של לפני אלף שנים. הסיפורים מסופרים על ידי האב אלדד לבנו יובל, אולם סקרנותו הטבעית של הילד תורמת רבות לעלילת ספרי הסדרה ויוצרת סיפור דמיוני קסום בתוך סיפור המסגרת. גיבורי הסיפור המושלם הם המלך כריסטיאנו, המלכה בריגיטה, הנסיך ג'וניור והנסיכה פאצ'י ואצ'י, החיים ממלכה קסומה בעולם מקביל ולו חוקים משלו. עד כה התפרסמו בסדרה שמונה ספרים: 1. הסיפור המושלם (התפרסם בשנת 2009), 2. הסיפור המושלם – המזימה הרומנית (2010), 3. הסיפור המושלם – מסע בכדור פורח (2011), 4. הסיפור המושלם – הנבואה המונגולית (2011), 5. הסיפור המושלם – אויבים מבית (2013), 6. הסיפור המושלם - ארבעת השלדים (2014), 7. הסיפור המושלם - משחקי רפאים (2016), 8. הסיפור המושלם - ועידת השלום (2018). ספרי הסדרה היו לרבי מכר וזכו להיבחר ברשימת ספרי הקריאה המומלצים על ידי משרד החינוך. בשנת 2013 זכה הסיפור המושלם ב"ספר זהב" מטעם התאחדות הוצאות הספרים של ישראל. בשנת 2017 הספר הראשון בסדרה זכה ב"ספר הפלטינה" והספר השני זכה באותה שנה בפרס "ספר הזהב". הספר הראשון בסדרה תורגם להונגרית ויצא לאור בהונגריה. שלושת הספרים הראשונים בסדרה תורגמו לצרפתית ויצאו לאור בצרפת בהוצאת Bayard.

ספרי הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסיפור המושלם 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

האב איש ההיטק חוזר הביתה מיום עבודה עמוס ומספר במטבח, תוך כדי הכנת הבלינצ'ס לבנו יובל, סיפור הרפתקאות דמיוני. העלילה, אותה בונים האב אלדד והבן יובל מתמקדת בנסיך הצעיר כריסטיאנו בוליגרוב, בנם של המלך קונסטנטין הרביעי והמלכה הנריטה מממלכת בולגריה הקדומה. הנסיך כריסטיאנו פוגש ברוזנת הצעירה והמקסימה, בריגיטה סטויצ'קוב. בספר זה, הכתוב בהומור שנון, קיימת ביקורת על האופן המושלם שבו נתפסים גיבורי ספרות הילדים הקלאסית.

הסיפור המושלם 2 – המזימה הרומנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

זהו ספר הרפתקאות שמסופר על ידי האב אלדד לבנו יובל ולילדה רותי שבאה לשחק עם יובל. כריסטיאנו ובריגיטה חיים להם באושר ובנחת בארמונם היפה שבבולגריה יחד עם בנם, הנסיך ג'וניור. אולם, מעבר לנהר מסתתר אויב אכזר המסכן את שלום הממלכה. הסיפור מתחיל במלחמה בין בולגרייה ורומניה הקדומות של לפני אלף שנים וממשיך בסיפור חטיפתו של הנסיך ג'וניור ממלכת בולגריה.

הסיפור המושלם 3 – מסע בכדור פורח[עריכת קוד מקור | עריכה]

האב אלדד, איש ההייטק, חוזר הביתה מיום עבודה, ומספר ליובל בנו ולדניאל חברו של יובל העסוקים בנגינה בגיטרות חשמליות, את סיפורם של ארבעה זרים מוזרים המופיעים בממלכת בולגריה הקדומה ומבקשים עזרה לשוב לארצם. הנסיך ג'וניור האמיץ מתנדב למשימה ויוצא למסע הרפתקאות בכדור פורח.

הסיפור המושלם 4 – הנבואה המונגולית[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלדד מספר ליובל, רותי ודניאל את עלילות הנסיך ג'וניור, היוצא עם חבריו למסע בסין לאחר שנמלטו מאומבריו המרושע כשמטרתם למנוע את הגשמתה של הנבואה השחורה.

הסיפור המושלם 5 – אויבים מבית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסופר אלדד אילני לוקח את הקורא להרפתקה קסומה לכבוד יום הולדתו של סבא שמעון. העלילה עוסקת במלך ג'וניור והמלכה פאצ'י ואצ'יו ממלכת בולגריה הקדומה. הזוג המלכותי חי לו באושר ועושר בארמון המלכותי עם הורי המלך ושתי הנסיכות הקטנות. אולם, יש מי שזומם להפר את שלוותם של בני משפחת המלוכה ולהשתלט על הממלכה.

הסיפור המושלם 6 – ארבעת השלדים [עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'וניורינה מוצאת ארבעה שלדים בנקיק חבוי ובעוד היא מנסה להבין את פשרם מגיעה חבורה קולנית של ספרדים לארמון אלבורגיניו.

הסיפור המושלם 7 – משחקי רפאים [עריכת קוד מקור | עריכה]

החוקים פרח וזרח מחפשים עתיקות ותוך כדי חפירות ארכאולוגיות פולשים לעולמם של פאצ'י ואצ'י, פאצ'ינה, ג'וניורינה, ג'וניור, כריסטיאנו, ובריגיטה, במהלכו של משחק טאקי מלכותי. בעקבות המפגש חוזרים גיבורי שושלת בוליגרוב לעולמנו הנוכחי כרוחות רפאים והעלילה מסתבכת כארבעה פושעים מסוכנים, ירוסלב מהיר החמה, מירוסלב חד הסכין, המנהיג צ'סלב עוקר הלבבות וסגניתו צ'סלבה מבתרת המעיים, מנסים לגנוב את האוצר המלכותי של המשפחת בוליגרוב.

הסיפור המושלם 8 – ועידת השלום[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנסיכה הנועזת ג'לסומינה, נינת נינתה של ג'וניורינה, נשלחת ליצג את ארצה בוועידת השלום הגדולה. אולם, תאונה קטלנית מסיטה את ג'לסומינה ואת שאר נציגי הוועידה הצעירים מדרכם אל טירה אפלה ומסתורית של השליט האכזר זאמפאנו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]