התזמורת הסימפונית אשדוד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
התזמורת הסימפונית אשדוד
התזמורת הסימפונית אשדוד צילום: מארק ז'לקובסקי cinemark
התזמורת הסימפונית אשדוד
צילום: מארק ז'לקובסקי cinemark
תאריך ייסוד 1992
מדינה ישראלישראל  ישראל
מיקום אשדוד, ישראל
אולם קונצרטים המשכן לאמנויות הבמה (אשדוד)
מנצח ואג פפיאן
http://ashdodsymph.co.il

התזמורת הסימפונית אשדוד (בעבר, "התזמורת הקאמרית אשדוד") נוסדה בשנת 1992 כתזמורת קאמרית ביוזמה ובתמיכת עיריית אשדוד, המרכז לקליטת אמנים עולים ומשרד החינוך והתרבות. התזמורת גייסה נגנים מצטיינים, רובם תושבי אשדוד, ובראשם הכנרת בלה פורטנוב המשמשת עד היום ככנרת ראשית של התזמורת. מנכ"ל התזמורת כיום הוא האדריכל חזי בליישטיין.

למנהל המוזיקלי והמנצח הראשון מונה המוזיקאי שמעון כהן ובהמשך, החזיקו בתפקיד לואיס גורליק, ריקרדו פוטורנסקי, חן צימבליסטה ורני קלדרון. משנת 2006 ועד היום מנהלה המוזיקלי של התזמורת הוא הפסנתרן והמנצח ואג פפיאן.

במהלך השנים ניצחו על התזמורת גיל שוחט, אביב רון, ארנסט לב, סיוון אלבו בן חור, מארק וולך, טליה אילן, שמואל אלבז, עידית שכטמן ועמוס טלמון.

בשנת 2007 בעקבות ההצלחה הרבה של התזמורת הקאמרית, היא גדלה והורחבה לתזמורת סימפונית. באמצע העשור השני של שנות האלפיים, התזמורת כוללת 30 נגנים.

פעילותה של התזמורת באה לידי ביטוי בקונצרטים קלאסיים גדולים שהם ליבת המוזיקה הקלאסית בסדרת קונצרטים מוסברים ומונגשים לקהל ובקונצרטים המשלבים קלאסיקה, אופרה ושירה ווקאלית. החל מהסדרה הקלאסית הגדולה בה נוטלים חלק גם מספר תזמורות מהמובילות בארץ, וכלה בסדרות נוספות הנוגעות למוזיקת ג'אז, מוזיקת עמים, אופרות וקלאסיפופ. ובמקביל מגוון מופעים המשלבים עיבודים סימפוניים עם שירה ישראלית, מוזיקת ג'אז ורוק.

בכוחה של התזמורת לנגן מוזיקה קלאסית ברמה גבוהה ביותר ולתת ביטוי ליצירתיות של מלחינים. יחד עם התזמורת, מופיעים לעיתים תכופות גם מנצחים וסולנים בעלי שם מהארץ ומהעולם.

התזמורת מופיעה בדרך קבע במשכן לאמנויות הבמה הפיס אשדוד.

קישורים חיצוניים