ווגונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ווגונים (Vogon) הם גזע של חייזרים בדיוניים מהכוכב ווגספיר (vogsphere) בסדרה מדריך הטרמפיסט לגלקסיה, אשר נכתבה על ידי דאגלס אדמס. בסדרה, הווגונים אחראים להריסה של כדור הארץ, בשביל לבנות כביש בין-גלקטי. הווגונים הם היומנואידים, אך גדולים יותר ובעלי עור ירוק. הווגונים מתוארים כ" אחד מהיצורים הכי לא נעימים בגלקסיה- לא רעים, אבל גסי רוח, בירוקרטים, ישירים ורשמיים", ו-"גורמים לסקס להראות כמו תאונת דרכים". בנוסף לכך, הם המשוררים של "השירה השלישית הגרוע ביותר ביקום", לדוגמה השיר מהספר המדריך לטרמפיסט בגלקסיה אשר נקרא על ידי הפרוסטטניק ווגון יילטץ:

"אוה מקרטטן מושיקותייך מיקרוביותך לי היא! כגבגשושונריים עלי דבורה מבורחשת. גרופ עותר אני בפניך. פונטיניגי הופכדורמים. ובקפינטנציות תדלגרני עם חובקי אזרדיים פריכים ולא אקרעך במנעצונים עם הצהורובום שלמראשותי, תראה אם לא!

"מדריך הטרמפיסט לגלקסיה", עמוד 46 תרגום: מתי וגנריק ודנה לדרר הוצאת כתר (1985)

ספינותיהם של הווגונים מתוארות כ-"דבר צהוב וגדול בצורה בלתי אפשרית", ש-"נראו יותר כאילו הקרישו מאשר ניבנו" ו-"תלויות באוויר באותה צורה שלבנים הן לא". ספינותיהם ידועות בכך שהם אינם ניתנות לזיהוי על ידי רדאר, ויכולות לנסוע דרך היפר-מרחב. הווגונים הם הבירוקרטים של הגלקסיה.