ויזקום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ויזקום טכנולוגיות בע"מ היא חברה רב לאומית, והמפיקה הגדולה ביותר [דרוש מקור] של מתרגמים ידניים ניידים.

החברה מפיקה מתרגמים ניידים אלקטרוניים בצורת עט עבה המסוגלים לסרוק טקסט מודפס באופן מיידי ולתרגם את הטקסט, מילה במילה, לשפות אחרות, ולהציג את הטקסט המתורגם על מסך ה-LCD של המוצר או לשמור את הטקסט הסרוק בזיכרון על מנת להעביר אותו בהמשך לתוכנת עיבוד תמלילים במחשב כף יד, במחשב שולחני או במחשב נייד.

החברה נוסדה בשנת 1995 בירושלים. במהלך העשור הראשון של המאה ה-21 החברה העבירה את המטה שלה לווסטפורד, מסצ'וסטס שבארצות הברית. ב-21 בפברואר 2012 מונה מפרק זמני לחברה בעקבות קשיים כלכליים קשים שאליהם נקלעה.

מוצרי החברה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • Quicktionary 2 Premium (הידוע גם בשם SuperPen) - מתרגם ידני נייד המסוגל לסרוק טקסט מודפס ולתרגם את הטקסט באופן מיידי, מילה במילה, לשפות אחרות. המוצר כולל מעל ל-40 מילונים בשפות שונות להורדה, בהן שפות אירופיות, כגון צרפתית, ספרדית, פורטוגזית ואיטלקית לצד שפות זרות שונות אשר משתמשות בתווים מיוחדים כגון ערבית, סינית, עברית ורוסית. ניתן לאחסן על גבי המוצר מעל ל-1,000 עמודים של טקסט מודפס, אותם ניתן בהמשך להעביר לתוכנת עיבוד תמלילים במחשב כף יד, במחשב שולחני או במחשב נייד.
  • Quicktionary 3 Lite - הדור השלישי המתרגמים הידניים הניידים של ויזקום אשר הושק בסוף שנת 2007. לעומת המוצרים הקודמים, ניתן לתפעל מוצר זה באמצעות מסך מגע, אשר מסוגל לפשט באופן משמעותי את תהליך האיות של טקסט שאינו קריא.
  • Infoscan - מתרגם ידני נייד אשר רק מסוגל לסרוק טקסט מודפס לצורך אחסון בזיכרון על מנת להעבירו מאוחר יותר לתוכנת עיבוד תמלילים במחשב כף יד, במחשב שולחני או במחשב נייד. מכשיר זה לא מכיל פונקציית תרגום.
  • ReadingPen - מתרגם ידני נייד אשר משמש ככלי עזר עבור אנשים הלומדים שפה שנייה או עבור אנשים עם קשיי קריאה (כגון דיסלקסיה). מוצר זה מאפשר למשתמשים לסרוק טקסט, והמכשיר באופן כיצד משמיע כיצד יש להגות את הטקסט.
  • Quicktionary II Multi - מתרגם ידני נייד שהופק במיוחד עבור השוק הישראלי. המכשיר מכיל חמישה מילונים: מילון אנגלי-עברי, מילון אנגלי-רוסי, מילון אנגלי-ערבי, מילון אנגלי-צרפתי, ומילון צרפתי-אנגלי. בניגוד למכשיר Quicktionary 2 Premium, במכשיר זה לא ניתן להתקין מילונים נוספים או להעביר את הטקסט הסרוק מהמכשיר לתוכנה לעיבוד תמלילים.
  • Quicktionary II Expert - מתרגם ידני נייד אשר הופק במיוחד עבור השוק הגרמני. מכיל שישה מילונים: מילון גרמני-אנגלי, מילון אנגלי-גרמני, מילון צרפתי-גרמני, מילון גרמני-צרפתי, מילון גרמני-ספרדי ומילון ספרדי-גרמני. בניגוד למכשיר Quicktionary 2 Premium, במכשיר זה לא ניתן להתקין מילונים נוספים או להעביר את הטקסט הסרוק מהמכשיר לתוכנה לעיבוד תמלילים.
  • Quicktionary II Genius - מתרגם ידני נייד אשר הופק במיוחד עבור השוק היפני. המכשיר מכיל מילון אנגלי-יפני. בניגוד למכשיר Quicktionary 2 Premium, במכשיר זה לא ניתן להתקין מילונים נוספים או להעביר את הטקסט הסרוק מהמכשיר לתוכנה לעיבוד תמלילים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]