ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/האנציקלופדיה העברית שלי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מיזם זה פעיל
האנציקלופדיה העברית שלי
האנציקלופדיה העברית שלי

”לקחתי איפוא כמה כרכים עבים של האנציקלופדיה העברית, מאלף עד גימל, ושמתי אותם מתחת לטלפון כדי להרים את רמתו הטכנית. כיוון שכך, עוד שנים רבות לא אשכח אותם צהריים שחונים, כשרגלי נתקלו בדשא החצר בכרך "אפיריון-ברדיצ'בסקי". הבנתי כהרף עין שמכשיר הטלפון יצא למעלה מכלל שימוש...”

אפרים קישון, ספר משפחתי

פרוייקט זה עדיין בחיתוליו, אפשר ובעתיד יהפוך למיזם רשמי. ביסודו עומדת ההנחה כי ערכים הקיימים באנציקלופדיה העברית, חשובים מספיק כדי שייכתב להם ערך גם באחותה הבכירה (על אף גילה הצעיר). המיזם נועד להקל על הרוצים בכך, לכתוב ערכים חסרים, בהפנותו אותם לערכים קיימים, במידת האפשר, בויקיפדיות האחרות, בדרך כלל ויקיפדיה האנגלית.

הצעות, הערות והארות, תתקבלנה (יתקבלו) בברכה, בדף השיחה של דף זה. תודה מראש.

בקשה: בעת כתיבת ערך מרשימה זו, אנא הוסף לתקציר העריכה: נכתב במסגרת מיזם האנציקלופדיה העברית שלי, זה יעזור מאד לקידום המיזם
שלב שני: להיכנס לרשימה ולמחוק את שם הערך באמצעות קו חוצה או לסמן בצורה בולטת בוצע בוצע

שלבי הטיפול בערכים אדומים[עריכת קוד מקור]

  1. שם ערך הצבוע אדום, מורה שעדיין לא נמצא ערך כזה בוויקיפדיה העברית, אך בהחלט יתכן שהוא קיים, בשם שונה. וודאו כי אכן אין ערך כזה.
  2. ליצירת ערך חדש, לחצו על הקישור האדום. ודאו כי גם לדעתכם זהו השם הראוי לערך העברי, וצרו את הערך כמו כל ערך.
  3. מיד אחרי הקישור האדום, מופיעה הפניה, בדרך כלל לוויקיפדיה האנגלית, וממנה ניתן לעבור לכל הוויקיפדיות בהן יש ערך כזה. (בסוגריים מצויין מספר הוויקיפדיות שכבר יש בהן הערך). אם אין הפניה לבינוויקי, יתכן שהערך אינו קיים בוויקיפדיות אחרות, אך יתכן שרק לא מצאנו אותו. הוספת קישור חסר לוויקיפדיה זרה, תועיל מאד.
  4. לשלב ההקמה: שטח ערכים מוגדר שנגמר הטיפול בו, יש לעצבו בטורים (ראו למשל: בומ-בות), כך נוכל לזהות בקלות קטעים מטופלים.

המלצה מן הנסיון: מטבע הדברים קשה שלא להיגרר להפרת זכויות יוצרים, תוך הסתמכות עיקרית על אנציקלופדיה אחרת. לכן עדיף שלא להסתכל כלל באנציקלופדיה העברית בעת כתיבת הערך, אף שכמובן אפשר להיעזר בביבליוגרפיה שלה.

תצוגת תוכן ענינים לפי א"ב[עריכת קוד מקור]

בחלונית זו נתונה תצוגה מקדימה של דפי המיזם לפי סדר הא"ב, חלק מן הדפים עדיין בהכנה, ובאמצעות התצוגה המקדימה תוכלו לנווט בין הדפים בקלות.

לצורך הצגת אחד הדפים יש להקליק על הקישור והתוכן ייטען מיד בחלונית.

לצורך עריכת אחד הדפים, יש לעמוד על הקישור המבוקש, ללחוץ על לחצן העכבר הימני (או לחצן ייעודי אחר הפותח אפשרויות נוספות) ולפתוח את התוכן בכרטיסיה חדשה.


רשימה חלקית של ערכים חסרים לפי קטגוריה[עריכת קוד מקור]

אישים - רק אם אין קטלוג נושא
כימיה
פיזיקה
היסטוריה
גאולוגיה
גאוגרפיה
רפואה
ספרות