זאק וקודי החיים היפים על הסיפון - הסרט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
זאק וקודי החיים היפים על הסיפון - הסרט
לוגו הסרט
שם במקור: The Suite Life: Movie
בימוי: שון מקנמרה
תסריט: מיכאל זלצמןרוברט הורן
שחקנים ראשיים: קול ספראוס
דילן ספראוס
ברנדה סונג
דבי ראיין
פיל לואיס
מת'יו טימונס
מת'יו גלייב
ג'ון דוקי
חברת הפצה: דיסני
הקרנת בכורה: 25 במרץ 2011
משך הקרנה: 81 דקות
שפת הסרט: אנגלית

"זאק וקודי החיים היפים על הסיפון - הסרט" הוא סרט מדע בדיוני קומי־דרמטי של ערוץ דיסני. הסרט מבוסס על צמד הסיטקומים של ערוץ דיסני "החיים היפים של זאק וקודי ו־"החיים היפים על הסיפון", שנוצרו על ידי דני קאליס ועל ידי ג'ים גאורג'ן, ובעצם מהווה את נקודת השיא של שני הסיפורים השונים. הסרט שודר לראשונה ב־25 במרץ 2011 בערוץ דיסני האמריקאי ושודר בישראל ב-28 ביולי 2011, חודשיים לאחר מכן, ב-28 בספטמבר 2011, שודר הסרט בדיבוב לעברית.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קודי מרטין, אחד מהתאומים לבית מרטין, מחליט לדחות את כל חופשת האביב ותוכניותיה ולעזוב את האס.אס.טיפטון', הספינה בה מתגורר למען עבודה אצל דונלד ספולדינג, חוקר דולפינים מקצועי. במהלך ביקורו במקום המחקר מגיע אחיו, זאק מרטין, שהצליח לברוח מהשגחת בעל הספינה מריון מוסבי, והורס את סיכויי אחיו להתקבל לעבודה. האחים מחליטים לנתק את הקשר ביניהם, וכאות נקמה מכריז קודי בזאת שלא ייתן לאחיו את מכוניתו. תאומו המרושע של ספולדינג, רונלד, מחליט לנצל את המקרה הקלסי בין התאומים למען מחקרו האדיר, "פרויקט ג'מיני". ספולדינג מתחפש לאחיו דונלד להמליץ לתאומים על המחקר, ולאחר מכן לובש מסכת קצף ומציג את עצמו כדוקטור אולסן. באזור פרויקט ג'מיני מצליח ליצור קשר תיאומי בין תאומים, בעזרת פירות מיוחדים פרי המצאתו. כל מנת פרי מעלה את התאומים שלב לאחר שלב בסולם החיבור, כאשר השלב הראשון הוא פיזי, לאחר מכן רגשי ולאחר מכן טלפתי לגמרי. באותו הזמן מוצאת חברתו לשעבר של קודי, ביילי פיקט, מכתב בו מסביר את סיבות עזיבתו. זו סולחת לו ובעזרת חבריה לונדון טיפטון ו-וודי פינק הולכת לחפשו. במהלך הזמן טועמת טיפטון מפרי פרי יצירתו של דוקטור דונלד ספולדינג, המאפשר לה להבין דולפינים. אחד מהם מורה לה על מקומם של התאומים ובעזרתו של דונלד הם הולכים לחפשם.

התאומים מגלים כי השלב הרביעי בתוכנית של דוקטור אולסן היא לשלוט בכל התאומים בקול גבוה מאוד, שאינו משאיר לתאומים אפשרות חשיבה עצמית. השלב, שמכונה "החיבור", מתוכנן לשלב את נשמות התאומים לגוף אחד. כאשר מגיע צוות ההצלה מגלים שכבר מאוחר מדי, שכן נשמותיהם של התאומים מתעופפות באוויר ונאבקות על גוף שולט. כאשר דונלד ספולדינג מגלה כי אולסן הוא אחיו רונלד, הוא מצליח לעצור את השלב, להציל את התאומים למשפחת מרטין וליצור קשר רגשי בינו לאחיו, שנשלח לכלא עקב ניסויים בבני אדם.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • קודי מרטין (קול ספראוס): תאומו של זאק מרטין. קודי הוא החכם שבזוג. מפוטר מעבודתו אצל דוקטור דונלד ספולדינג ומנוסה בניסויים על ידי דוקטור רונלד "אולסן" ספולדינג.
  • זאק מרטין (דילן ספראוס): תאומו של קודי מרטין. זאק הוא רף השכל שבזוג. מתואר כרודף בצע, יחסי. גורם לפיטוריו של אחיו מדוקטור ספולדינג ומנוסה בניסויים אצל דוקטור אולסן.
  • רונלד "אולסן" ספולדינג (מת'יו גלייב): תאומו הגאון של דונלד ספולדינג, אשר הופרד ממנו בילדותו. רונלד הוא מומחה לענייני תאומים.
  • דונלד ספולדינג (ג'ון דוקי): תאומו הגאון של רונלד "אולסן" ספולדינג, אשר הופרד ממנו בילדותו. דונלד הוא מומחה לענייני דולפינים.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • ביילי פיקט (דבי ראיין): חברתו החכמה של קודי מרטין. בזכותה ניצלו חייו. שחקנית ראשית בסדרה.
  • לונדון טיפטון (ברנדה סונג): היורשת לבית משפחת טיפטון. רפת שכל. חברתה של ביילי פיקט. בסרט מקבלת יכולת להבין דולפינים. שחקנית ראשית בסדרה.
  • וודי פינק (מת'יו טימונס): חברם של זאק התאומים. זללן ורב משקל. טוב לב ומבין בחברויות וביחסים. שחקן ראשי בסדרה.
  • מריון מוסבי (פיל לואיס) - העובד הבכיר של בעל הספינה טיפטון. משמש כפטרון של לונדון. שחקן ראשי בסדרה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]