חבורת הכדורגל הפרועה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
IsraelLOGO.jpg

חבורת הכדורגל הפרועהגרמנית: Die Wilden Fussball Kerle) היא סדרת ספרים לילדים ולנוער העוסקת בקבוצת ילדים המשחקת כדורגל.

הספרים נכתבו בגרמנית על ידי יואכים מזנק, תסריטאי, צלם ושחקן כדורגל מתוסכל, שאימן את שני בניו הקטנים בשעות הפנאי בכדורגל. המשחקים נמשכו שנים, במרוצת הזמן הצטרפו ילדים נוספים ויחד הוקמה קבוצה שנקראה "חבורת הכדורגל הפרועה". חוויותיהם על המגרש הביאו את מזנק ב-2001 לכתוב ספר על קבוצת כדורגל שהקימו ילדים בני 8-12. אוירו על ידי יאן בירק, מאייר ומחבר, החל את דרכו המקצועית כקריאייטיב במשרד פרסום, לאחר מכן עסק בהפקות אנימציה כארט דיירקטור, ובמקביל פצח בקריירה של מאייר ספרי ילדים. תורגמו לעברית על ידי דני אורבך, המתגורר בעיר טוקיו שביפן, לאחר שזכה במלגה מטעם משרד החינוך היפני. ויצאו לאור בהוצאת גלורי, שהוקמה בשנת 2001 על ידי מרדכי אלון ואמיר דורון, אמנם גלורי היא הוצאת ספרים צעירה אך מרבית ספריה זכו לביקורות משבחות וחלק ניכר מהם הם רבי מכר המצויים כבר עתה על מדפי ספרים בבתים רבים בישראל. הספר הראשון שראה אור בהוצאה הוא "הוצא מהקשרו - משפטי המחץ של הספורט הישראלי". תשע הוצאות ספרים דחו את הכתב היד ובסופו של דבר החליטו להוציאו לאור בכוחות עצמם. השאר, כמו שאומרים, היסטוריה: הספר זכה להצלחה מרשימה בחנויות הספרים ונתן את האות לסדרה המונה כיום כבר שמונה ספרים (ארבעה בתחום הספורט, האחרים בקולנוע, תקשורת, פוליטיקה ועסקים).

בתרגום העברי מתרחשת עלילת הספרים בחיפה, ושמות הילדים וכוכבי הכדורגל הותאמו לישראל, והם עוסקים בדמויות מוכרות מעולם הכדורגל הישראלי.

כל כרך בסדרה מסופר על ידי גיבור אחר בחבורה.

נכון לדצמבר 2008, בישראל יצאו עד כה עשרה כרכים בסדרה. ניתן לראות בפיסקה של שחקני הקבוצה. יש 3 ספרים שלא קשורים לשחקני הקבוצה ושמם משוער מגרמנית:

  1. "מלך השערים"
  2. "המזהיר הגדול של החבורה"
  3. "האוהד מספר אחת של החבורה"

שחקני הקבוצה/ספרי הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

1. עומרי ה"מאסטרו"- השחקן הטוב בחבורה, החלוץ המוביל, מלך הבישולים והשערים אחד מה"תאומים המוזהבים", עומרי הוא אחיו הקטן של אוהד ומבקיע מדהים, הוא ועידו הם צמד חמד ויש לו את הכלב סטנגה.

2. יותם "הטורנדו"- יותם הוא קשר שמאלי בקבוצה, יותם קיבל את הכינוי "טורנדו" כיוון שידע לסחרר את יריבו, ליותם הורים גרושים, והוא חי עם אמו ברחוב הגביע מס' 11, אותו רחוב של היכל השדים.

3. גלי "חסרת הפחד"- הבת היחידה בחבורת הכדורגל הפרועה, הגיעה מאשדוד לחיפה ורצתה לשחק בחבורה, היא הייתה צריכה להתאמץ בשביל זה אך לבסוף באה למועדון, כקשרית, אמא של גלי מתה ולגלי יש רק אבא והם ביחסים טובים, גלי קשרית אמצע וקיבלה את כינויה "חסרת הפחד" כיוון שהיא חסרת פחד בכל. גרה ברחוב בין היערות מס' 7.

4. תומר "תחנה אחרונה"- בלם מעולה, שהכינוי "תחנה אחרונה" מתאים לו מאוד (אף על פי שלא חסרות לו טעויות). תומר הוא אחיו הגדול של חן, הוריו גרושים והוא חי עם אמו. פעם תומר כמעט עבר לבלתי מנוצחים אך לבסוף נשאר נאמן לחבורה. גר ברחוב האלה מס' 1, שם גם נמצא מבצר "קמלוט 2" של החבורה.

5. אמיר ה"קטר"- אמיר הוא שחקן ערבי ששיחק בבית"ר צפון, אשר יכול לשחק בכל המגרש מלבד כשוער, היה לו מאמן גזעני פיני ליברמן, שלא אהב אותו בגלל מוצאו. באליפות הסתיו אמיר שיחק נגד החבורה הפרועה, החבורה כבר הובילה 3:0 ואז אמיר כבש שני שערים והפך את התוצאה 3:2 לחבורה. דקה לסיום אמיר בעט בעיטה מול שער ריק אבל חן הציל גול בטוח ובית"ר צפון הפסידה, בסוף המשחק פיני ליברמן העיף את אמיר מהקבוצה ואז אברם הציע לו לבוא למבחנים בקבוצה. על אף שהוריו לא רצו אמיר הגיע למבחני הקבלה, אמיר עבר אך עידו ועומרי פרשו במשחק הראשון שלו בחבורה באליפות הסתיו מול הפועל טבריה הקבוצה הפסידה בגללו, בסוף אמיר קיבל משקפיים שיעזרו לו במשחקים. לבסוף החזיר את עומרי ועידו ושיחק איתם מול מכבי נתניה הודות לו הם ניצחו 4:3 את מכבי נתניה, (המשחק המכריע היה מול מכבי הרצליה והם הפסידו 4:3 ולא עברו את הבתים). גר ברחוב החוף השקט מס' 9.

6. רועי "הגיבור"- רועי הוא השחקן החלש בקבוצה ונחשב לשחקן בינוני מינוס, הוא נחשב לגאון מוזר או אבו ארבע אך קיבל את הכינוי "גיבור" בגלל המשחק מול ה"בלתי מנוצחים" קצת לפני המשחק העיפו אותו מהמועדון, אך הוא היה הגיבור הניצחון בגלל הגול שהכריע את המשחק שנגמר 9:10 לחבורה, לרועי יש אמא ואבא, אבא עובד הרבה ואמא פחות. גר ברחוב מבוא הלבנה מס' 6, ליד הירקן.

7. סער "התותח"- סער הוא אמנם קשר אחורי אך קיבל את הכינוי הזה בגלל בעיטתו החזקה המכונה מב"מ. לסער אחות קטנה. סער ידוע כילד שקט בעל החיוך צחור השיניים. בתקופה בה החבורה הפכה מקבוצת כדורגל לקבוצת קט-רגל כושרו היה גרוע ואביו רצה להעבירו לפנימיה, אך כשסער עמד לעזוב את המועדון חבורתו החזירה לו את המוטיביציה וכך אביו לא העבירו לפניימיה והוא חזר לכושרו. גר בסימטת הכרמים מס' 1.

8. עידו "הקיצוני המהיר ביותר בעולם"- עידו הוא קשר קיצוני ימני, עידו ידוע כמנהיג בקבוצה הוא גם אחד מה"תאומים המוזהבים" והשחקן השני הטוב בקבוצה, הוא גם השחקן המהיר בקבוצה ובשלן לא רע. לעידו הורים גרושים והוא חי עם אמו. בסוף מוקדמות אליפות האולמות העירונית הוצע לעידו להיבדק במבחנים במכבי חיפה לילדים ג' והוא הסכים, בקבוצה כעסו עליו, מאוחר יותר היה משחק בין מכבי חיפה - לחבורת הכדורגל הפרועה הוא לא יכל לשחק במכבי חיפה עדיין והחבורה לא יכלה לנצח בלעדיו את מכבי חיפה ולבסוף הוא חזר והם ניצחו. גר ברחוב האלה מס' 4.

9. חן "הפרש השביעי"- אחיו הצעיר של תומר בן ה-6 והילד הצעיר בקבוצה. חן הוא אמנם רק בלם בינוני שמנסה לחקות את אחיו תומר, אבל כשצריך אותו הוא מציל את הקבוצה. לדוגמה: הציל גול מהקו במשחק מול בית"ר צפון בטורניר הסתיו (המשחק נגמר 3-2 לחבורה). הוריו גרושים, חן הועף מהקבוצה בהתחלה אך חזר לאחר זמן קצר. בביתו נמצא ה"קמלוט".

10. אוהד "מספר 10"- אוהד הוא אחיו הבכור של עומרי, הוא בן 10 והילד הגדול בחבורה, בתפקיד קשר מרכזי, אוהד הוא הלב שבחבורה הוא אמנם לא שחקן אדיר אבל הוא נשמה ובלעדיו הקבוצה לא יכולה. כשהתכוננו להגיע למוקדמות אליפות העולם לילדים אוהד עבר תאונה, נפצע וכשחזר היה עם כושר גרוע, הוא רצה לעזוב את הקבוצה ולהפסיק לדבר עם רוס (הגורם לתאונה. רוס ביקש מאוהד עזרה כי הוא עומד לעזוב את הקבוצה משום שאביו עמד לעבור ממכבי חיפה לקבוצה אחרת (אביו שחקן כדורגל), בהתחלה הוא לא נענה לבקשתו אך בסוף גרם לכך שאביו של רוס לא יעבור קבוצה, רוס נשאר ואוהד חזר לשחק טוב.

11. אסף "השחקן שרוקד עם השמש"- אסף בקבוצה בדרך כלל קשר שמאלי מחליף, אסף הגיע כי המועדון היה צריך שחקנים למשחק מול הבלתי מנוצחים, אסף מתגורר בפנימיית "בית השמש" מאחר שאמו חולה ואביו ברח. בדרך כלל הוא נועל סנדלים במשחקים.

12. רוס ה"קוסם"- רוס הגיע מברזיל עם אביו ג'אקמו ריבלדו שעבר למכבי חיפה כחלוץ, חלק מהחבורה למדה איתו יחד באותה הכיתה. החבורה הציעה לרוס לבוא לאימון ואכן הוא הופיע, הוא הראה יכולת מדהימה, ורצו אותו בקבוצה, וגם הוא רצה לעבור לקבוצה, אך אביו הכריח אותו לעבור למכבי חיפה לילדים. החבורה לא ויתרה על רוס (הם לא ידעו שאביו הכריח אותו), ביקשו ממאמנם אברם להפוך למועדון מקצועי הוא אמר שהוא ידאג לאימונים והם ידאגו לכסף. אביו של סער היה בנקאי. סער בא אליו כדי שייתנו לו כסף אביו אמר לו שהמועדון יקבל כסף אך רק אם ינצחו את מכבי חיפה ימשיך להשקיע בהם. החבורה הזמינה את חיפה למשחק, חיפה הסכימה, המשחק התחיל: חיפה מבקיעה שני שערים ומעלה ל-0:2 אז רוס נפצע ומוחלף, חיפה מעלה ל-0:3 חיפה מתחילה לשחק לא טוב ועד המחצית החבורה משווה ל-3:3, במחצית השנייה רוס חוזר ואז אסף מעלה את החבורה ל-4:3 אבל אז חיפה קורעת לגזרים את החבורה ומבקיעה שערים בקצב רצחני, לבסוף התוצאה 4:11. כשהכול נראה אבוד אביו של רוס ג'אקמו ריבאלדו איפשר לרוס לעבור לחבורת הכדורגל הפרועה והופך למנהלה, והחבורה הופכת לקבוצה אמיתית. רוס מתקבל כקשר שמאלי התקפי. גר ברחוב הניצחון מס' 10.

13. נועם ה"קשוח"- השוער היחיד בקבוצה, הגיע מכיוון שהחבורה הייתה צריכה שחקנים למשחק מול הבלתי מנוצחים בספר הראשון, נועם חי במשפחה עשירה ואביו אוהב ספורט אבל שונא כדורגל ורוצה שבנו יהיה שחקן גולף, נועם הוא שוער טוב עם הדיפות מדהימות ולא אחת הציל את המועדון.

14. שאול ה"טנק"- שחקן בקבוצה שפעם היה אויב מושבע שלה, אך בספר הקרוי על שמו, מחליט שאול להצטרף לחבורת הכדורגל הפרועה.