לדלג לתוכן

חדשות הספורט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
חדשות הספורט
תדירות יומי
סוגה עיתון ספורט
עורך ראשי ישראל פז
תאריכי הופעה 1954–1985 (כ־31 שנים)
תפוצה 47,000 עותקים ביום
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

חדשות הספורט היה יומון ספורט שיצא לאור בין השנים 1954 ו-1985, והיה בזמנו עיתון הספורט הפופולרי בישראל. בשיאו מכר למעלה מ-47,000 עותקים ביום.

ההתחלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העיתון יצא לאור לראשונה בשנת 1954. נוסד על ידי שבעה עיתונאי ספורט מעיתונים שונים: ישראל פז העורך הראשי של העיתון, ששימש גם ככתב מרכזי בעיתון, יעקב אפלויג, יהודה גבאי, יחיאל ארזי, נחמיה בן אברהם, אלכסנדר אלכסנדרוני ויזהר ברנר. לתפקיד עורך אחראי נבחר עו"ד אמנון חלד, גיסו של בן-אברהם. בארבע שנותיו הראשונות יצא העיתון לאור פעמיים בשבוע, בימים ראשון ורביעי. מאוחר יותר, לתקופה של עשרה חודשים, הוא יצא לאור שלוש פעמים בשבוע (בימים ראשון, שלישי וחמישי). משנת 1959 ועד סגירתו בשנת 1985 יצא מדי יום.

עיתון הספורט הפופולרי במדינה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העיתון זכה בשנות השישים לפופולריות גדולה מאוד משתי סיבות עיקריות:

  • עיתוני הספורט שהיו בארץ בשנות החמישים לא היו אובייקטיביים והיו מזוהים בדרך כלל עם מרכז מסוים: "ספורט ישראל" עם מכבי, "ספורט לעם" עם הפועל ו"הספורט הלאומי" עם בית"ר. "חדשות הספורט" היה עיתון אובייקטיבי מאוד בהשוואה אליהם.
  • בשנות השישים, כאשר הפופולריות של העיתון הייתה בשיאה, טרם הייתה טלוויזיה בישראל. גם כשהייתה, התקשתה מחלקת הספורט לכסות את הליגה הראשונה באופן מלא, ו"חדשות הספורט" היה התחליף היחיד, שכן מדורי הספורט היומיים היו מצומצמים ביותר. מהדורות ימי ראשון נחשבו לפופולריות ביותר של העיתון.

העיתון היה גם בשנות השבעים פופולרי מאוד.

חדשות הספורט היה עיתון הספורט הראשון שהעניק ציונים לשחקנים.

אירועים גדולים שחדשות הספורט סיקר[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך תקופת קיומו של העיתון זכה העיתון לסקר מספר אירועי ספורט גדולים:

סגירת העיתון[עריכת קוד מקור | עריכה]

בראשית שנות השמונים החלו העיתונים היומיים מעריב וידיעות אחרונות להופיע בצבע, ומוספי הספורט היומיים שלהם הורחבו וכללו יותר כתבות בהשוואה לשנים קודמות. בנוסף לכך, העיתונים היומיים היו זולים יותר מחדשות הספורט. כתוצאה מכך התקשה חדשות הספורט להתחרות בהם ולבסוף נסגר בשנת 1985.

בסך הכל הוציא העיתון 7,649 גיליונות במהלך 31 שנות קיומו.

בשנת 1998, 13 שנים לאחר שנסגר, זכה העיתון בפרס היובל של משרד החינוך.

כתבים בולטים לאורך השנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]