חוטיני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אישה לובשת חוטיני מדגם T-back
קבוצת נשים בחוטיני

חוטיני הוא גזרה של בגד תחתון או בגד ים המאופיין בכך שחלקו הקדמי מחובר לחלקו האחורי בעזרת רצועת בד צרה אשר עוברת בין הרגליים ובין פלחי העכוז. החוטיני נחשב לפריט לבוש חושפני.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

משערים כי בגדים דמויי חוטיני, מבחינת צורתם, היו מהבגדים הקדומים ביותר אותם לבשו גברים. כיסוי זה שימש באזורים בעלי אקלים חם כבר לפני 75,000 שנה.[1][2] על אף שהחוטיני התחיל כלבוש לגברים, בעת המודרנית בעולם המערבי בעיקר נשים לובשות חוטיני. הגרסה הראשונה של חוטיני לנשים הופיעה כבגד ים בדרום אמריקה ובמיוחד בברזיל בשנות ה-70.

החוטיני במדינות העולם[עריכת קוד מקור | עריכה]

החוטיני נפוץ כיום במדינות רבות. בפורטוגל וברזיל נקרא החוטיני בשם "fio dental" שמשמעותו "חוט דנטלי". בשפה האנגלית נקרא החוטיני "G-string", קיצור של "Guitar String", שכן הוא דקיק כביכול כמו מיתר גיטרה. השם הראשון שניתן לו בשפה האנגלית הוא "thong" בסוף המאה ה-19, עת התייחס ללבוש הילידים הפיליפינים. מקור המילה "thong" במילה האנגלית הישנה "thwong" שמשמעותה עור גמיש לכיסוי החלציים. בעברית שמו גזור מן הרצועה הצרה - כביכול כמו חוט - העוברת במרכזו ומחברת את חלקיו.

סוגי חוטיני[עריכת קוד מקור | עריכה]

G-string[עריכת קוד מקור | עריכה]

G-string

דגם זה הוא הנפוץ ביותר מבין סוגי החוטיני ובעל כמה דוגמאות שונות. סוג זה של תחתונים או בגד ים, עשוי לרוב מפיסת בד המכסה את המפשעה, עוברת בין הרגליים והישבן ומתחברת לרצועה המקיפה את המותניים בעזרת פיסת בד נוספת. הרצועה סביב המותניים לעיתים עשויה חוט אשר נקשר בצדדים או רצועת בד עבה יותר ואלסטית. הדגם משמש נשים וגברים כאחד כאשר בדגם הגברי פיסת הבד שמכסה את האיבר הגברי דמוית כיס.

V-string ו T-back[עריכת קוד מקור | עריכה]

V-string
T-back

V-string ו T-back הם דגמים פופולריים של ה-G-string. בדגמים אלו הישבן חשוף לחלוטין ללא פיסת בד ופיסת הבד הקדמית מחוברת בחוט דק בלבד לחוט המקיף את המותניים. שם הדגמים נגזר מצורת החיבור האחורית של החוט. T כאשר חוט הישבן מחובר ישירות ללרצועת המותניים ו-V כאשר חוט הישבן מחובר בשני חוטים לרצועת המותניים.

ברזילאי (Cheeky)[עריכת קוד מקור | עריכה]

חוטיני ברזילאי הוא גזרת ביניים בין ביקיני לחוטיני. הגזרה חושפנית יותר מביקיני, בעיקר באזור הישבן אך צנועה יותר מחוטיני. פיסת הבד מלפנים לרוב קטנה יותר משל ביקיני אך גדולה יותר מחוטיני, ומחוברת ברצועה דקה או בחוט בין הרגליים לבד שמכסה את האזור מעל הישבן אך חושף כמעט את כל חלקו התחתון.

Sling[עריכת קוד מקור | עריכה]

לרוב בגד ים עשוי מחלק אחד שמצמיד את החוטיני לגוף בעזרת רצועות כתפיים במקום רצועות מותניים. דגם זה הפך פופולרי מאוד לאחר שהשחקן סשה ברון כהן לבש אותו בסרטו בוראט. בגרסה הנשית רצועות הכתפיים רחבות או בעלות פיסת בד קטנה בגובה החזה לכיסוי השדיים.

סיטיני (C-string)[עריכת קוד מקור | עריכה]

C-string

חוטיני ללא רצועות סביב המותניים. הסיטיני עשוי ממסגרת גמישה בצורת חצי מעגל. צד אחד רחב ונועד להסתיר את המפשעה בעוד הצד השני דק וממוקם בחריץ הישבן. המסגרת הגמישה מקבעת אותו בין הרגליים בדומה לאופן בו עושה זאת קשת לשיער. יתרונו בכך שהוא חסר חוטים לחלוטין ובניגוד לתחתונים אחרים אשר בולטים מבעד לבגדים צמודים לא ניתן להבחין בו כלל מתחת לבגדים אטומים. יתרון נוסף הוא בשיזוף האחיד, שאינו מותיר פסים בהירים על הגוף הנגרמים בדרך כלל מרצועת המותניים.

דוגמאות ועיצובים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Parade Staff, Origin of Thong Underwear: Who Invented It & Why?, Parade, ‏18 באפריל 2021
  2. ^ Christina Perez, A Brief (and NSFW!) History of the Thong, Glamour, ‏24 בנובמבר 2015