חוטיני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אישה לובשת חוטיני מדגם T-back

חוטיני הוא גזרה של בגד תחתון או בגד ים המאופיין בכך שחלקו הקדמי מחובר לחלקו האחורי בעזרת חוט או רצועת בד דקה אשר עוברת בין הרגליים ובין פלחי העכוז. החוטיני נחשב כפריט לבוש חושפני, ושמו נגזר מן החוט הדק שמחבר את חלקיו. על אף שהחוטיני נוצר לשימוש גברי, כיום הוא נלבש בעיקר על ידי נשים.

מקור החוטיני[עריכת קוד מקור | עריכה]

משערים כי בגדים דמויי חוטיני, מבחינת צורתם, היו מהבגדים הקדומים ביותר אותם לבשו גברים. כיסוי זה שימש באזורים בעלי אקלים חם כבר לפני 75,000 שנה.[דרוש מקור]

קבוצת נשים בחוטיני

על אף שהחוטיני נוצר לשימוש גברי, בעת המודרנית משמש החוטיני בעולם המערבי בעיקר את המין הנשי. הגרסה הראשונה של חוטיני לנשים הופיעה כבגד ים בדרום אמריקה ובמיוחד בברזיל בשנות ה-70.

החוטיני במדינות העולם[עריכת קוד מקור | עריכה]

החוטיני נפוץ כיום במדינות רבות. בפורטוגל וברזיל נקרא החוטיני בשם "fio dental" שמשמעותו "חוט דנטלי". בשפה האנגלית נקרא החוטיני "G-string", קיצור של "Guitar String", שכן, דקיקותו מזכירה מיתר גיטרה. השם הראשון שניתן לו בשפה האנגלית, היה בסוף המאה ה-19, עת התייחס ללבוש הילידים הפיליפינים, ונקרא "thong", שמקורו במילה אנגלית ישנה "thwong" שמשמעותה עור גמיש לכיסוי החלציים.

סוגי חוטיני[עריכת קוד מקור | עריכה]

G-string[עריכת קוד מקור | עריכה]

G-string

דגם זה הוא הנפוץ ביותר מבין סוגי החוטיני ובעל כמה דוגמאות שונות. סוג זה של תחתונים או בגד ים, עשוי לרוב מפיסת בד המכסה את המפשעה, עוברת בין הרגליים והישבן ומתחברת לרצועה המקיפה את המותניים בעזרת פיסת בד נוספת. הרצועה סביב המותניים לעיתים עשויה חוט אשר נקשר בצדדים או רצועת בד עבה יותר ואלסטית. הדגם משמש נשים וגברים כאחד כאשר בדגם הגברי פיסת הבד שמכסה את האיבר הגברי דמוית כיס.

V-string ו T-back[עריכת קוד מקור | עריכה]

V-string
T-back

V-string ו T-back הם דגמים פופולריים של ה-G-string. בדגמים אלו הישבן חשוף לחלוטין ללא פיסת בד ופיסת הבד הקדמית מחוברת בחוט דק בלבד לחוט המקיף את המותניים. שם הדגמים נגזר מצורת החיבור האחורית של החוט. T כאשר חוט הישבן מחובר ישירות ללרצועת המותניים ו-V כאשר חוט הישבן מחובר בשני חוטים לרצועת המותניים.

ברזילאי (Cheeky)[עריכת קוד מקור | עריכה]

חוטיני ברזילאי הוא גזרת ביניים בין ביקיני לחוטיני. הגזרה חושפנית יותר מביקיני, בעיקר באזור הישבן אך צנועה יותר מחוטיני. פיסת הבד מלפנים לרוב קטנה יותר משל ביקיני אך גדולה יותר מחוטיני, ומחוברת ברצועה דקה או בחוט בין הרגליים לבד שמכסה את האזור מעל הישבן אך חושף כמעט את כל חלקו התחתון.

Sling[עריכת קוד מקור | עריכה]

לרוב בגד ים עשוי מחלק אחד שמצמיד את החוטיני לגוף בעזרת רצועות כתפיים במקום רצועות מותניים. דגם זה הפך פופולרי מאוד לאחר שהשחקן סשה ברון כהן לבש אותו בסרטו בוראט. בגרסה הנשית רצועות הכתפיים רחבות או בעלות פיסת בד קטנה בגובה החזה לכיסוי השדיים.

סיטיני (C-string)[עריכת קוד מקור | עריכה]

C-string

חוטיני ללא רצועות סביב המותניים. הסיטיני עשוי ממסגרת גמישה בצורת חצי מעגל. צד אחד רחב ונועד להסתיר את המפשעה בעוד הצד השני דק וממוקם בחריץ הישבן. המסגרת הגמישה מקבעת אותו בין הרגליים בדומה לאופן בו עושה זאת קשת לשיער. יתרונו בכך שהוא חסר חוטים לחלוטין ובניגוד לתחתונים אחרים אשר בולטים מבעד לבגדים צמודים לא ניתן להבחין בו כלל מתחת לבגדים אטומים. יתרון נוסף הוא בשיזוף האחיד, שאינו מותיר פסים בהירים על הגוף הנגרמים בדרך כלל מרצועת המותניים.

דוגמאות ועיצובים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]