תחתונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תחתונים לגבר
תחתונים לאשה

תחתונים הם בגד הנלבש בצמוד לגוף, מתחת למכנסיים, חצאית וכו', במטרה להגן על בד הבגדים מהפרשות. התחתונים מכסים את אברי המין ואת פי הטבעת. את התחתונים נהוג לכבס בתדירות יומיומית.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחתונים כפריט לבוש תחתון נפוץ הומצאו בתחילת העידן הוויקטוריאני - המלכה ויקטוריה טענה כי לא מכובד שאיברי המין יגעו בבד המכנסיים. בשל כך פותחו בגדים תחתונים מכותנה מלאה ללבישה מתחת למכנסי הגבר - גטקס. התחתונים הראשונים היו ארוכים עד גובה הברכיים ורק לקראת סוף העידן הוויקטוריאני קוצרו לכשליש מגודלן המקורי.

התחתונים יוצרו בגזרה אחת ובגוון אחד בלבד - לבן. עם התחלת המהפכה התעשייתית החלו יזמים לייצר את התחתונים לגבר בצורה תעשייתית. מחירי הכותנה ירדו ואנשים עם הכנסה נמוכה יכלו להרשות לעצמם לקנות פריט לבוש זה.

כיום[עריכת קוד מקור | עריכה]

כיום מיוצרים במספר רב של דגמים, גוונים וסוגי בדים. הפריט הדומה ביותר לתחתונים הקדומים הם תחתוני הבוקסר אשר נפוצים בעיקר בעולם המערבי.

עיצובים וסגנונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם כינויים מידע
מיועד לגברים ולנשים
תחתונים ארוכים
תחתונים ארוכים
גטקעס תחתונים ארוכים חמים במיוחד הכוללים מכנסיים באורך מלא וגופיה באורך מלא.
תחתונים טרמיים המיועדים לחימום באזורים קרים במיוחד.
טנגה
טגנה
מ"נטנגה", מילה המתארת את אזור החלציים בשפת הקימבונדו שהייתה נפוצה בדרום אמריקה לפני תקופת הקולוניות) - יושבים מתחת לקו המותן ומכסים את כל הישבן. הישבן ואזור המפשעה מכוסים לחלוטין ומחוברים ביניהם בעזרת רצועה או חוט באזור הירכיים.
מיועדים לנשים
תחתוני נשים
תחתוני נשים
תחתוני ביקיני
ביקיני
דומים בעיצובם לבגד ים ביקיני
חוטיני
חוטיני
G סטרינג
בגדי גברים
בוקסרז צמודים
בוקסרז צמודים
בוקסרז רחבים
בוקסרז רחבים
תחתוני גברים
תחתוני גברים
ג'וקסטרפ
ג'וקסטרפ

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]