חנוך דגן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
חנוך דגן

חנוך דגן הוא פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, ומנהל מרכז אדמונד י ספרא לאתיקה.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

היה דקאן הפקולטה (2006 - 2011). כיהן גם כמנהל המייסד של מרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים (2007-2011) ובעבר שימש, בין השאר, כמנהל מרכז-על ע"ש צגלה למחקר בינתחומי של המשפט, כעורך ראשי של כתב-העת Theoretical Inquiries in Law וכ-Affiliated Overseas Faculty באוניברסיטת מישיגן. דגן הוא עמית בכיר במכון הישראלי לדמוקרטיה ובשנה"ל תשע"ב היה פרופסור אורח בבתי הספר למשפטים של אוניברסיטאות ייל וטורונטו.

דגן קיבל את תואר הבוגר שלו Summa Cum Laude מאוניברסיטת תל אביב ואת תוארי המוסמך והדוקטור מאוניברסיטת ייל (כזוכה מלגת פולברייט).

הוא מלמד וכותב בתחומים של דיני קניין, דיני עשיית עושר ולא במשפט, תורת המשפט ותאוריה של משפט פרטי.

פרופ' דגן הוא חתן פרס צלטנר לשנת 2005 ופרס צלטנר לחוקר הצעיר לשנת 1996. ב-2014 זכה בפרס ש"ז חשין למצוינות אקדמית במשפט, בשיתוף עם פרופ' איל זמיר.

כמו כן, הוא מכהן, בין השאר, כחבר ב-American Law Institute וב-International Academy of Comparative Law.

בשנת 2009 היה שותף להקמת האגודה הישראלית למשפט פרטי.

דגן מכהן כעמית בכיר וכמנהל (משותף) של תוכנית זכויות האדם ביהדות, במכון הישראלי לדמוקרטיה.

פרסומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרופ' דגן פרסם עד כה שישה ספרים, Unjust Enrichment[1] ו-The Law and Ethics of Restitution, בהוצאת Cambridge University Press[2] וספר נוסף – קניין על פרשת דרכים – בהוצאת רמות;[3] ספרו Property: Values and Institutions, יצא לאור בשנת 2011 בהוצאת Oxford University Press.[4]

מאמריו של פרופ' דגן פורסמו במיטב כתבי העת בישראל ובעולם, ובכלל זה עיוני משפט, משפטים, מחקרי משפט, וכן: Yale Law Journal, Columbia Law Review, New York University Law Review, California Law Review, Virginia Law Review, Michigan Law Review, Cornell Law Review, Texas Law Review, University of Toronto Law Journal, American Bankruptcy Law Journal, American Journal of Comparative Law, Election Law Journal, Theoretical Inquiries in Law, and Yale Journal of Law and the Humanities.

מאמרים נבחרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]