יגאל בריטמן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יגאל ברייטמן
תמונה זו מוצגת בוויקיפדיה בשימוש הוגן.
נשמח להחליפה בתמונה חופשית.

יגאל בריטמן (Brightman;‏ 11 ביוני 1945 - 1 באוגוסט 2013) היה רואה חשבון ישראלי, יושב ראש ומנהל עסקים ראשי של חברת רואי החשבון Deloitte בריטמן אלמגור זהר.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בריטמן נולד ב-1945 בארץ ישראל. היה בוגר תיכון עירוני ד' בתל אביב, ולאחר מכן שירת בצה"ל בחטיבת הצנחנים. בעל תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב.

ב-1972 ייסד את משרד רואי החשבון יגאל בריטמן ושות', שבמהלך השנים התמזג עם משרדים נוספים. ב-1994 חבר המשרד לרשת Deloitte, ובכך היה למשרד רואי החשבון הראשון בישראל שחבר לרשת עולמית. בשנת 2000 התמזג המשרד עם משרד רו"ח אלמגור והפך ל"בריטמן אלמגור ושות'", וכן עבר למשכנו הנוכחי במגדלי עזריאלי. ב-2008 התמזג המשרד עם משרד "זהר את זהר" וקיבל את שמו הנוכחי, "Deloitte בריטמן אלמגור זהר". נכון להיום (2013) מונה המשרד כ-80 שותפים ודירקטורים ויותר מ-1,000 עובדים הפרוסים על פני ששה סניפים, והוא אחד מחמשת המשרדים הגדולים בישראל למתן שירותי חשבונאות וביקורת, מיסים וייעוץ עסקי. עד למותו עמד בריטמן בראש המשרד, ושימש כיושב ראש ומנהל העסקים הראשי שלו. כמו כן, היה הישראלי היחיד בתפקידי מפתח ברשת Deloitte העולמית, הן כחבר בדירקטוריון העולמי במשך שמונה שנים והן כשותף מנהל ויו"ר מגזר הטכנולוגיה, המדיה והתקשורת העולמי במשך תשע שנים.

לצד הקריירה המקצועית שלו עסק בריטמן בפעילות ציבורית רחבה: הוא כיהן כיו"ר הפורום הישראלי, כחבר בחבר הנאמנים של מוזיאון תל אביב לאמנות, כיו"ר ועדת ביקורת וכיו"ר מועדון החברות במוזיאון. ב-2002 קיבל תואר עמית כבוד של המוזיאון בגין תרומתו הרבה לפעילותו. כמו כן, היה חבר בחבר הנאמנים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, חבר בוועדה המייעצת של בית הספר למנהל עסקים ע"ש ליאון רקנאטי באוניברסיטת תל אביב, יו"ר הוועד המנהל והמועצה הציבורית של יד יצחק בן-צבי ודירקטור בפורום הישראלי.

בריטמן החזיק ברישיון טיס במשך למעלה מ-20 שנים, ונהג להטיס בעצמו את מטוסו הפרטי לעיתים קרובות. ב-1 באוגוסט 2013 יצא עם מטוסו מלווה בשניים מחבריו משדה התעופה הרצליה. בתאונה שאירעה סמוך לשדה התעופה אילת המטוס התרסק, בריטמן נהרג ושני חבריו שהיו עמו נפצעו. בריטמן, שהיה בן 68 במותו, הותיר אחריו אישה, קלוד בריטמן, ושלושה ילדים, שבעה נכדים. התגורר בתל אביב ובקיסריה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]