יוג'ין קראב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מר קראב

MrKrabs.png
שם סרט בובספוג: הסרט
בובספוג מכנס מרובע: הסרט
תוכנית טלוויזיה בובספוג מכנסמרובע
הופעה ראשונה דרוש עובד
יוצר/ת סטיבן הילנבורג
מדבב/ת קלנסי בראון
מדבב/ת בשפה העברית עמי מנדלמן
אמנון וולף (מספר פרקים בעונות 4-5)
אוהד שחר (סרט ראשון)
מידע
כינויים קראב ״שרירי ברזל״, מר קראב
שם אמיתי יוג'ין הרולד קראב
גיל 73
תאריך לידה 30 בנובמבר 1942[1]
גזע סרטן
מין זכר
מקצוע מנהל את מסעדת הסרטן הפריך
דמויות קשורות
משפחה הורים: פרל ובטסי קראב
אויבים פלנקטון, ההולנדי המעופף באבלבאס, סקוויליאם

יוג'ין הרולד קראב, או בקיצור מר קראבאנגלית: Mr. Krabs, נולד ב-30 בנובמבר 1942[1]) הוא אחת הדמויות הראשיות בסדרת הטלוויזיה, בובספוג מכנסמרובע. מר קראב מופיע ברוב פרקי התוכנית, וידוע בשל קמצנותו והאובססיביות שלו כלפי כסף. את קולו של מר קראב מדבב קלנסי בראון. ישנן השערות האומרות שמר קראב נקרא על שמו של בכיר בנאס"א, יוג'ין קרנץ. מר קראב הוא סרטן.

אישיותו[עריכת קוד מקור | עריכה]

אישיותו של מר קראב מתאפיינת באובססיביות לכסף, בקמצנות רבה ובחמדנות. מר קראב מנהל את מסעדת הסרטן הפריך. הוא מעסיק את בובספוג כטבח ואת סקווידוויד כקופאי. בחדרו של מר קראב תלוי על קיר החדר, השטר הראשון שמר קראב מצא בחייו. מר קראב עושה את כל שביכולתו על מנת להתעשר, כגון מכירת חלקי גופו, הקמת באר משאלות[2] ועוד.

קראב הוא אביה של פרל קראב; לוויתנית מתבגרת בת 16. קראב אוהב את בתו, אף כי במספר פרקים אמר קראב כי הדבר שהוא אוהב ביותר בחייו הוא כסף. מר קראב מתקמצן גם כלפי בתו פרל, כמו שנראה בפרק בו פרל חגגה את יום הולדתה, בו מר קראב חילק פצפצים לכל המתארחים. מר קראב אוהב את בובספוג ובפרק "החופשה של מר קראב", אמר קראב כי בובספוג הוא הבן שמעולם לא היה לו.[3]

סגנון חיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מר קראב חי בבית שצורתו היא עוגן חלוד, יחד עם בתו, פרל קראב. פרל נבוכה מקמצנותו ואובססיביותו של מר קראב.

בצעירותו קראב שירת בחיל הים והוענק לו הכינו "קראב שרירי ברזל".[4] בפרק "סבאל'ה שודד הים", מתגלה שמר קראב הוא בן למשפחת שודדי ים, ושמר קראב ירש את הקמצנות ואת האובססיביות לכסף מסבו, סבא קרבא. סבו של מר קראב, סבא קרבא, נראה מתגאה מאוד בנכדו. מר קראב הוא שודד הים האחרון למשפחת קראב.[5]

למר קראב יריב ששמו פלנקטון. בעבר, פלנקטון וקראב היו החברים הטובים ביותר, אך בגלל מריבה הפכו לאויבים.[6] פלנקטון מנהל את מסעדת הדלי, ומנסה בפרקים רבים "לגנוב את המתכון הסודי לקציצת הסרטן" אותו המציא קראב, כדי לפרנס את עצמו. פעמים רבות מנסה בובספוג לגרום לקראב ולפלנקטון לחזור ולהיות שנית חברים, ללא הצלחה.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ 1.0 1.1 רישיון הנהיגה של מר קראב באתר ויקיספוג
  2. ^ פרק 72 (עונה 4, פרק 12) ב' - "באר המשאלות של מר קראב". באנגלית הפרק נקרא "Wishing You Well".
  3. ^ פרק 161 (עונה 8, פרק 9) ב'. באנגלית הפרק נקרא "Mr. Krabs Takes a Vacation".
  4. ^ נראה כי למר קראב הוענק הכינוי "קראב שרירי ברזל" בפרק 61 (עונה 4, פרק 1) ב' - "גבר ללא שריון" (באנגלית הפרק נקרא "Shell of a Man").
  5. ^ פרק 115 (עונה 6, פרק 15) א'. באנגלית הפרק נקרא "Grandpappy the Pirate".
  6. ^ נראה כי בעבר מר קראב ופלנקטון היו חברים בפרק 81 (עונה 5, פרק 1) - "חבר או אויב" (באנגלית הפרק נקרא "Friend or Foe").