יחסי אוסטרליה–סורינאם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
יחסי אוסטרליה–סורינאם
אוסטרליהאוסטרליה סורינאםסורינאם
אוסטרליה סורינאם
שטחקילומטר רבוע)
7,741,228 163,820
אוכלוסייה
23,470,145 597,927
תמ"ג (במיליוני דולרים)
1,248,000 8,688
תמ"ג לנפש (בדולרים)
53,174 14,530
משטר
מונרכיה חוקתית רפובליקה

יחסי אוסטרליה–סורינאם הם היחסים הדיפלומטיים הרשמיים שבין הקהילייה של אוסטרליה לבין רפובליקת סורינאם.

סקירה כללית[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוסטרליה וסורינאם כוננו את יחסיהן הדיפלומטיים ב-3 בפברואר 1994, למרות זאת, נערכו ביקורים של דיפלומטים אוסטרלים בסורינאם החל משנות השבעים של המאה העשרים. שגרירות סורינאם בג'קרטה בירת אינדונזיה מופקדת על היחסים עם אוסטרליה. הנציב הגבוה של אוסטרליה בטרינידד וטובגו אמון גם על היחסים עם סורינאם.

אוסטרליה מפעילה בסורינאם תוכנית עזרה הומניטרית בשם Direct Aid Program שעוזרת בשיפור איכות החיים במדינה; שיפור איכות המים לשתייה, עזרה באספקת החשמל וכו'. התוכנית מנסה לעזור גם בשימור יערות הגשם שבסורינאם ובשמירה על איכות הסביבה בה באופן כללי.

שתי המדינות הן חברות בארגון האומות המאוחדות. שוק התיירות והמסחר בין שתי המדינות הוא זניח - פחות ממאתיים מבקרים (סורינאמים באוסטרליה ואוסטרלים בסורינאם). מפגשים אחדים בין רמי דרג מן אוסטרליה ומן סורינאם נערכו, ביניהם פגישה אחת של שרת החוץ האוסטרלית עם בכירים סורינאמים בשולי ועידת CARICOM אשר נערכה באותה השנה בגרנדה.

נציגויות דיפלומטיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • סורינאם אינה מיוצגת באוסטרליה, הן בדרג השגרירות והן בדרג הקונסולרי. סורינאם האמינה את שגרירותה בג'קרטה, בירת פרמריבו, על אוסטרליה.
  • אוסטרליה אינה מיוצגת בסורינאם, הן בדרג השגרירות והן בדרג הקונסולרי. אוסטרליה האמינה את נציבותה הגבוהה בפורט אוף ספיין, בירת טרינידד וטובגו, על סורינאם.[1]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Australia in the Caribbean, דף הפייסבוק של הנציבות הגבוהה של אוסטרליה בטרינידד וטובגו