יחסי סורינאם–קנדה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
יחסי סורינאם–קנדה
סורינאםסורינאם קנדהקנדה
סורינאם קנדה
שטחקילומטר רבוע)
163,820 9,984,670
אוכלוסייה
597,927 35,881,659
תמ"ג (במיליוני דולרים)
8,688 1,774,000
תמ"ג לנפש (בדולרים)
14,530 49,440
משטר
רפובליקה מונרכיה חוקתית
דמוקרטיה פרלמנטרית

יחסי סורינאם–קנדה הם היחסים הדיפלומטיים הרשמיים שבין רפובליקת סורינאם לבין קנדה.

סקירה כללית[עריכת קוד מקור | עריכה]

היחסים הדיפלומטיים הרשמיים שבין רפובליקת סורינאם לבין קנדה כוננו בנובמבר 1975 מיד לאחר קבלת עצמאותה של סורינאם. קנדה הפקידה את היחסים על נציבותה הגבוהה בג'ורג'טאון, בירת גיאנה וסורינאם הפקידה את היחסים על שגרירותה בוושינגטון די סי, בירת ארצות הברית.

הייצוא הקנדי לסורינאם בשנת 2017 הגיע לשווי 29.5 מיליון דולר קנדי והוא כלל בעיקר מכונות וחלקי חילוף למכונות. הייצוא הסורינאמי לקנדה באותה השנה הגיע לשווי 12 מיליון דולר קנדי והוא כלל בעיקר מתכות בסיס, פירות ופירות ים.

קנדה תומכת באינטרסים של סורינאם בקהילייה הקריבית אף על פי שאינה חברה בה, היא מרבה לתמוך בעמדות סורינאם גם בהצבעות מליאת האומות המאוחדות. קנדה תומכת בביטחון הפנים של סורינאם - במיגור הסחר באיברים והסחר בסמים קשים. הכוחות המזוינים של קנדה והכוחות המזוינים של סורינאם התאמנו יחד במסגרת תוכנית מיוחדת.

נציגויות דיפלומטיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • סורינאם אינה מיוצגת בקנדה בדרג השגרירות, אלא האמינה את שגרירותה שבוושינגטון די. סי. בירת ארצות הברית, על קנדה. סורינאם מיוצגת בקנדה בדרג הקונסולרי באמצעות שתי קונסוליות שהיא מחזיקה בערים קלונה[1] וטורונטו.
  • קנדה אינה מיוצגת בסורינאם בדרג השגרירות, אלא האמינה את נציבותה הגבוהה שבג'ורג'טאון, בירת גיאנה, על סורינאם. קנדה מיוצגת בסורינאם בדרג הקונסולרי באמצעות קונסוליה רשמית שהיא מחזיקה בפרמריבו, בירת המדינה.[2]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]