לאן נעלם נימני?

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
לאן נעלם נימני?
סמליל הסרט
סמליל הסרט
בימוי רני מגר
ע. במאי: מיכל חג'ג'
הופק בידי יפעת זהר
מנהלת הפקה: מור סלמון
מפיקה ראשית: טל מרום
תסריט רז יובן
שחקנים ראשיים ליאור רוכמן
עומר חזן
הילה הרוש
ירין קורן
צילום דוד סידר
עוזר צלם: מיכאל צייטלין
מדינה ישראלישראל ישראל
הקרנת בכורה 25 באוקטובר 2015
משך הקרנה 28:13 דקות
שפת הסרט עברית
סוגה דרמה

לאן נעלם נימני? הוא סרט טלוויזיה ישראלי, אשר הוקרן לראשונה ב-25 באוקטובר 2015 בערוץ הילדים לרגל יום הזיכרון ה-20 לרצח ראש הממשלה יצחק רבין. הסרט נפתח בציטוטו של רבין:

אלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה הישראלית.
יש לגנות אותה, להוקיע אותה, לבודד אותה.
זו לא דרכה של מדינת ישראל...

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלילה מתרחשת בחטיבת הביניים על שם יצחק רבין. הסרט נפתח כאשר יוני (עומר חזן), קפטן נבחרת הסגולים בקט רגל מאשים את תומר (ליאור רוכמן), קפטן הקבוצה היריבה, נבחרת הירוקים בגנבת בובת הקמע שלהם, נימני. והשניים מתחילים להתקוטט ולריב עד אשר נתפסים בידי המנהלת דרורית (ליאת צדקיהו) המזמנת אותם למשרדה ומטילה עליהם לעזור לאלה (הילה הרוש), עורכת עיתון בית הספר, בעריכת הטקס לזכרו של יצחק רבין אחרת היא תבטל את המשחק ובכך גם השנה בית הספר לא יזכה בגביע. ואומרת להם שזה לא מספיק לבעוט יפה לשער. ושהם גם צריכים לדעת איך להתנהג לחברים שלהם על המגרש.

כדי לקבל השראה לפתיחת הטקס לזכרו של רבין יוצאים השלושה: אלה, יוני ותומר, ובהמשך מצטרף אליהם גם עידו (ירין קורן), חברו של יוני והם הולכים לסיור במוזיאון הישראלי במרכז יצחק רבין. במהלך הסיור אומר עידו ליוני שכדי להעניש את קבוצת הירוקים הם צריכים להרביץ לתומר בצורה רצינית כדי שלא יוכל לשחק בגמר. לאחר מכן אלה, תומר ויוני נכנסים לחדר העבודה של רבין ויוני ותומר מוצאים שפה משותפת כאשר מגלים שהם אוהדים את אותה קבוצת כדורגל.

מימין לשמאל: תומר, אלה ויוני

עידו מתכנן להוציא את תוכניתו לפועל ולהכות את תומר אך יוני מנסה להניא אותו מכך ואומר לו "זה רק נימני. אפילו אם הם גנבו אותו, אנחנו לא צריכים אותו בשביל לנצח". ובתגובה מבהיר לו עידו שאם הם יוותרו לקבוצת הירוקים אז בפעם הבאה הם לא רק יגנבו מהם אלא גם ישרפו להם את המועדון ואומר לו שלא יאכזב את קבוצת הסגולים בכך שיבטל את תוכניתם להכות את תומר ומבקש ממנו לעכב את תומר שלא ייצא החוצה עד שהוא יסמס לו שהוא מוכן. עידו מסמס ליוני כפי שסוכם מראש כדי להוציא את התוכנית לפועל. תומר יוצא החוצה ולאחר כמה שניות גם יוני יוצא החוצה על מנת להציל את תומר מהמכות שהוא אמור לקבל מעידו. הוא תופס את עידו מכה את תומר ומבקש מעידו שיניח לתומר וייתן לו ללכת. יוני מושך את עידו מתומר ועידו בתגובה קורא ליוני בוגד ודוחף אותו על הרצפה ויוני שובר את היד ועידו בורח מהמקום.

בסוף הסרט מקבל יוני הודעה בה הוא מתבקש לצפות בסרטון שאלה צילמה. בסרטון רואה יוני את הקמע נימני (מבלי לדעת שזוהי אלה הלובשת את התחפושת) ומתברר לו שקרתה טעות במשלוח של ציון (רגב זרקה), הבעלים של הקיוסק ושבמקום לחמניות השליח הביא לבעל הקיוסק את נימני. לאחר מכן אלה מורידה את התחפושת של נימני ואומרת ליוני שאם הם רק היו מבררים ומדברים אחד עם השני במקום להאשים ולריב אחד עם השני הם לא היו פונים לאלימות ודרורית לא הייתה מבטלת את המשחק ושרק מאחר שהם לא דיברו כולם הפסידו. לאחר מכן עידו יוצא יחד עם אמו (דינה קדושי) מהמנהלת דרורית, לאחר שזו השעתה אותו לשלושה ימים ומתנצל בפני יוני. לאחר מכן עידו הולך ותומר נכנס ויוני מתנצל בפניו שהוא האשים אותו בגנבה ללא שום סיבה. הטקס לזכרו של רבין מתקיים בבית הספר ואלה מזמנת את יוני, הקפטן של נבחרת הסגולים ותומר, הקפטן של נבחרת הירוקים לבמה והם שרים יחד את השיר "שווים" של עילי בוטנר ורן דנקר.

שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקן דמות
הילה הרוש אלה
עומר חזן יוני
ירין קורן עידו
ליאור רוכמן תומר
ליאת צדקיהו דרורית
רגב זרקה ציון, בעל הקיוסק
דינה קדושי אמא של עידו

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]