מדרשת הרובע

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מדרשת הרובע

מדרשת הרובע היא מדרשה תורנית לבנות המזוהה עם ישיבות הקו וממוקמת ברחוב חב"ד 50 שברובע היהודי שבירושלים. המדרשה נוסדה בשנת ה'תשנ"ד (1993) על ידי הרב אוהד תירוש ולומדות בה נשים בגילאים מגוונים. בראש המדרשה עומדת הרבנית דנה סליי.

הדגש במדרשה הוא לימוד על פי רוחו של הראי"ה קוק ובנו הרב צבי יהודה קוק. הלימודים כוללים לימודי אמונה, מוסר, מחשבה, תנ"ך והלכה. במדרשה תוכנית לימוד הוראה בשיתוף מכללת אפרתה, שבראשה עומדים הרב יהודה דויטש וחגית אלרן.

במדרשה מלמדים הרב שלמה אבינר, הרב ישעיהו הדרי, הרב אלישע וישליצקי, הרב ברוך סליי, הרב ערן טמיר, הרב ליאור אנגלמן, הרבנית עידית איצקוביץ, הרב מאיר נאמן, הרב מישאל רובין ועוד. בעבר לימדו הרב יששכר גואלמן והרב ראובן פיירמן. נשיאי המדרשה הם הרב יהושע צוקרמן והרבנית עידית איצקוביץ.

תוכנית חו"ל[עריכת קוד מקור | עריכה]

תוכנית חו"ל של מדרשת הרובע היא מהגדולות בארץ, ובראשה עומד הרב דוד מילסטון. התוכנית מעודדת את התלמידות לעלות לישראל. רוב התלמידות בה מגיעות מארצות דוברות אנגלית. לבנות התוכנית יש קשר רב עם הישראליות הלומדות במדרשה, המתבטא במגורים משותפים, לימוד בחברותות ועוד. בשנת ה'תשס"ו (2006) למדו בתוכנית 114 בנות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Emblem of Jerusalem.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ירושלים. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.