ערן טמיר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ערן טמיר
אין תמונה חופשית
אין תמונה חופשית
לידה 10 באפריל 1968 (בן 55)
י"ב בניסן ה'תשכ"ח
חולון
השכלה
מקום מגורים אשקלון עריכת הנתון בוויקינתונים
מקום פעילות ישראל
השתייכות ציונות דתית
תפקידים נוספים
  • ראש הישיבה הגבוהה אורות אשקלון
רבותיו הרב מיכאל ברום, הרב יהושע צוקרמן, הרב צבי ישראל טאו, הרב שלמה דוייטש, הרב יהושע יגל.
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

הרב ערן טמיר (נולד ב-10 באפריל 1968) הוא ראש הישיבה הגבוהה 'אורות אשקלון' ומרצה ליהדות במדרשות שונות ברחבי הארץ.

חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד בי"ב בניסן ה'תשכ"ח (10/04/1968) למד בישיבת שילה אצל הרב מיכאל ברום. הרב ערן טמיר למד תוכנית הוראה וסמיכה לרבנות בישיבת שילה. התגורר ביישוב שבות רחל, ולאחר מכן בשכונת קריית משה בירושלים, ושימש כר"מ במכון מאיר ובמכון טל. הוא גיסם של אלחנן אתאלי[1] ושל עמיחי אתאלי. משנת 2017 תשע"ז מתגורר באשקלון בשכונת אפרידר ומכהן כראש 'הישיבה הגבוהה אורות אשקלון' שעובד במקביל עם הגרעין התורני שבעיר. המקום משלב את למודי הגמרא וההלכה עם תוכנית אמונה שמתאימה למסכת הנלמדת.

מעביר שיעורים לנשים וגברים כאחד, במגוון מקומות, בהם: מכון מאיר, ישיבת שעלבים, ישיבת אפיקי דעת, מדרשת הרובע, מכון אורה, מדרשת אוריה, מדרשת ממעמקים, מדרשת מעיין שדרות ובניין שלם (מרכז להעצמת הזוגיות וההורות). הוא מוזמן דרך קבע לימי עיון שונים ברחבי הארץ בעיקר לקראת חגים ואירועים. בדרך כלל שיעוריו הם מתוך ספריו ומשנתו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק.

הרב טמיר מרבה להזכיר את מושג ה"כלליות" - ראיית האדם את עצמו כחלק מכלל העם היהודי והעולם כולו, ובהתייחסות לשיבת ציון כ'אתחלתא דגאולה'.

ספרו: "בנתיבי הגאולה"[עריכת קוד מקור | עריכה]

תוכן הספר: דרך הופעת הגאולה על אורותיה וצלליה על פי המקורות. מהלכי הגאולה המופיעים לנגד עינינו בדורות האחרונים ובפרט בשנים האחרונות על אורותיהם וצלליהם, מעוררים לא פעם סימני שאלה גדולים בקשר לתהליך כולו ולהתגלותו לפרטיו ולצדדיו השונים, מכל הזרמים ביהדות: הדתית הלאומית והחרדית מחד והחילונית מאידך.

בספר מובאים מקורות רבים מהתנ"ך, חז"ל במדרש ובתלמוד, ראשונים ואחרונים עד ימינו אנו, ובפרט מכתבי הראי"ה.

כמו כן הרב חיבר סדרת ספרים על פרשת שבוע ומועדים הנקראת "בניין אמונה - בין אידיאל למציאות" הספרים מכילים בתוכם מאמרים השוזרים את משנתו האמונית והרעיונית דרך המפגש עם פרשות התורה ומועדי ישראל.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]