מטרנה תעשיות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
סמליל המותג
סמליל המותג

"מטרנה תעשיות", הידועה גם בשם המותג "מטרנה" היא חברה המייצרת ומשווקת מוצרי תזונת תינוקות בישראל ובעולם. בין מוצרי החברה ניתן למצוא מזון לתינוקות הכולל מחיות לתינוקות, תחליפי חלב אם, מזון רך לפעוטות, דייסות ופסטה לילדים. החברה נוסדה בשנת 1981 בקיבוץ מעברות, כחלק מקבוצת מוצרי מעברות. בשנת 2008 נמכרה 51% מן הבעלות בה לחברת "אסם", ובשנת 2017 נמכרה ל"אסם" יתרת הבעלות.[1]

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברת מטרנה נוסדה בשנת 1981 כחברת בת לחברת "מוצרי מעברות בע"מ". חברת "מעבדות מטרנה בע"מ" עוסקת בתחום מזון התינוקות בשוק הישראלי ומייצאת את מוצריה גם לחו"ל למדינות הכוללות את קנדה, בלגיה, צרפת ובריטניה. בחברת מטרנה מועסקים כ-120 עובדים - אנשי פיתוח, עובדי ייצור ואריזה, שיווק ונציגי הסברה רפואית. בשנת 2008 נחתם הסכם ראשוני בין מותג המזון לתינוקות מטרנה של מוצרי מעברות ובין ענקית המזון אסם בעסקה ששוויה עמד על 151.5 מיליון ש"ח. לבסוף בשנת 2009 אושרה העסקה על ידי הממונה על ההגבלים העסקיים ואסם זכתה בהחזקת 51% מהבעלות במותג התינוקות.[2] הודות להסכם זה, החלה החברה בייצור מוצרים לא רק לתינוקות אלא גם לפעוטות. מוצרים אלה, בצורת דייסות, פסטות ומחיות פרי לתינוק מבית "גרבר", נמכרים בישראל תחת שם המותג "מטרנה".

בשנת 2007 הוקם "מכון מטרנה לחקר תזונת תינוקות". המכון שם לו למטרה לפתח ולחקור את נושא תזונת התינוקות בישראל, תוך מתן מלגות לחוקרים שיבחרו לעסוק במחקרים בנושא. המכון מנוהל ומלווה על ידי רשת רופאים ומומחים בתחום רפואת הילד. מאז הקמתו, מקיים המכון מדי שנה כנס מדעי נרחב המזמין את כל העוסקים בתחום להציג את מסקנותיהם ומחקריהם בתחומים שונים בתחום תזונת ילדים ותינוקות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]