לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "דוגמנות בישראל"

מ
מהערך דוגמנות
מ
מ (מהערך דוגמנות)
 
[[קובץ:Flickr - Government Press Office (GPO) - Model in a Silver Necklace.jpg|שמאל|ממוזער|200px|דוגמנית בסוף שנות החמישים]]
בתקופה שלאחר קום המדינה נהגו מפעלים ב[[תעשיית הטקסטיל בישראל]], דוגמת "[[גוטקס]]" ו"[[משכית]]", להביא [[דוגמנית|דוגמניות]] מחוץ לארץ שיידגמנושידגמנו את בגדיהם. בשנות השישיםה-60 התפרסמה [[קארן דונסקי]] כדוגמנית ונערת הזוהר המובילה בישראל. בשנות השבעיםה-70 הייתה זו [[חני פרי]] שהייתה לאחת הדוגמניות הישראליות המצליחות בעולם ועבדה עם מותגי אופנה רבים באירופה ובניו יורק. בשנות השמוניםה-80 והתשעיםוה-90 יוסדונוסדו בישראל סוכנויות דוגמנות רבות, שהמובילות מביניהן הן "יולי", "אימג'" ו"[[לוק (דוגמנות)|לוק]]" ורבות מהסוכנויות הובילההובילו תחרות דוגמנות משלה דוגמת סוכנות "לוק" שהובילה את תחרות [[תגלית השנה]]. הדוגמנית הישראלית שתוארה מספר פעמים כמצליחה בכל הזמנים היא [[מיכאלה ברקו]] שהיא הדוגמנית הראשונה שהופיעה על שער המגזין [[ווג]] בעריכת [[אנה וינטור]] והישראלית הראשונה שהופיעה ב[[גיליון בגדי הים של ספורטס אילוסטרייטד]] ומן הדוגמניות הישראליות המצילחות נמנות גם [[שירז טל]] שדיגמנה בין היתר ל[[ויקטוריה'ס סיקרט]].
 
הדוגמנית הישראלית שתוארה מספר פעמים כמצליחה בכל הזמנים היא [[מיכאלה ברקו]], שהיא הדוגמנית הראשונה שהופיעה על שער המגזין "[[ווג]]" בעריכת [[אנה וינטור]] והישראלית הראשונה שהופיעה ב[[גיליון בגדי הים של ספורטס אילוסטרייטד]]. עם הדוגמניות הישראליות המצליחות נמנות גם [[שירז טל]] שדיגמנה בין היתר ל[[ויקטוריה'ס סיקרט]].
 
בשנת 2012 נחקק בישראל [[חוק הגבלת משקל בתעשיית הדוגמנות]], התשע”ב-2012{{כ}}{{הערה|[http://www.knesset.gov.il/Laws/Data/law/2347/2347.pdf חוק הגבלת משקל בתעשיית הדוגמנות, התשע”ב-2012], ס"ח 2347 מיום 27 במרס 2012}} האוסר הפקה והצגה של פרסומת שבה מופיע דוגמן ב[[תת-משקל]], בהתאם לחישוב [[מדד מסת גוף]]. בנוסף, אם נעשה שימוש בעריכה גרפית לשם הצרת היקפי הגוף של אדם המוצג בפרסומת, יש לכלול בפרסומת הבהרה המציינת זאת. החוק נכנס לתוקף ב-[[1 בינואר]] [[2013]].
 
==קישורים חיצוניים==
*[http://jpress.org.il/olive/apa/nli_heb/SharedView.Article.aspx?href=MAR%2F1987%2F04%2F15&id=Ar05510&sk=8E2DCB4D]
*[http://jpress.org.il/olive/apa/nli_heb/SharedView.Article.aspx?href=MAR%2F1980%2F03%2F10&id=Ar03802&sk=7FEDB3BF]
 
==הערות שוליים==
{{הערות שוליים}}
 
[[קטגוריה:דוגמנות]]