לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "צילום מלחמה"

נוספו 18 בתים ,  לפני 3 שנים
מ
סין -> סין (אזור) (תג) (דיון)
(←‏צילומי מלחמה מפורסמים: בשימוש הוגן, לא הכרחי בערך זה)
מ (סין -> סין (אזור) (תג) (דיון))
הצילום שימש כבר מראשית ימיו לתיעוד מידע ואירועים היסטוריים, אך טכניקת הצילום הראשונית שבה השתמשו אז, [[דאגרוטיפ]], דרשה זמן ומאמץ רב להפקה, וצלמים נדרשו להיסחב עם הציוד הכבד והמסורבל של אותם ימים ולתעד את פעולות הקרב המהירות, אך במציאות, כל תמונה הייתה זקוקה לחשיפה של מספר דקות על מנת להיקלט, כך שלא היה אפשר לתעד פעילות חיה, ולכן לא שימשה לצילום מסוג זה.
 
צלם המלחמה הראשון היה אמריקאי אלמוני, שצילם מספר תמונות [[דאגרוטיפ]] במהלך [[מלחמת ארצות הברית-מקסיקו]] ב-[[1847]]. רוג'ר פנטון יצא בשנת 1855 עם ציוד מסורבל, והיה מוגבל לצילומים של נוף או אובייקטים קבועים. הוא נסחב לאורך כל הדרך עם כרכרת משא גדולה. ל[[אנגליה]] חזר עם מעל 350 [[תשליל]]ים בפורמט גדול. ב[[שנות ה-50]] המאוחרות נסע [[פליצ'ה באטו]] ל[[הודו]] כדי לצלם את [[המרד ההודי הגדול]], והפיק מספר גדול של תמונות. לאחר מכן נסע ל[[סין (אזור)|סין]], שם צילם את [[מלחמת האופיום השנייה]].
 
מכיוון שהצלמים הראשונים לא היו מסוגלים לצלם אובייקטים נעים, הם התמקדו בהיבטים יותר נייחים במלחמה, כמו [[ביצורים]] ופריסת חיילים על הקרקע לפני ואחרי הקרב. גם דיוקנאות של חיילים היו מאד מקובלים, אך על מנת להפיק תמונה, היה על אובייקט התמונה להיות דומם לחלוטין במשך מספר דקות. היו צלמים ששחזרו סצנות מן הקרב כדי לצלמן שוב. [[אלכסנדר גרדנר]] ו[[מת'יו בריידי]] אף לקחו גופות של חיילים וסידרו אותם מחדש במהלך [[מלחמת האזרחים האמריקאית]] ([[1861]]-[[1865]]) על מנת להעביר את מעשי הזוועה שהתרחשו במלחמה.