לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "אלרגיה"

הוסרו 1,582 בתים ,  לפני 14 שנים
מ
תוספות מהסוג הזה אינן מקובלות
(הרחבה)
מ (תוספות מהסוג הזה אינן מקובלות)
 
האבחון הסופי הוא שילוב של האינפורמציה הרפואית בתוצאות מבחני העור והדם.
 
==טיפול וריפוי==
הטיפול מתחיל קודם כל בזיהוי הגורם והמנעות ממנו, כאשר ההמנעות קשה לביצוע עוברים לטיפול תרופתי. בין ה[[טיפול רפואי|טיפולים]] באלרגיות יש תרופות אנטי-היסטמיניות המנטרלות את פעילות ההיסטמין. ניתן לקחת [[סטרואיד|סטרואידים]] המעכבים את הדלקת הנגרמת עקב האלרגיה. יש נוגדי גודש, נוגדי לויקוטריאנים ואמצעים רפואיים רבים אחרים. בחירת הטיפול המתאים נעשית על פי סוג, חומרת או תדירות האלרגיה.
אחת השיטות היעילות לריפוי של ממש מהאלרגיה ולא רק טיפול בתסמינים הוא החיסון כנגד האלרגיה. בשיטה זו (המכונה [[אימונותרפיה]]) מקבל החולה האלרגיה במינונים הולכים ועולים תמציות מגורם האלרגיה, באופן כזה שבסופו של דבר הוא מתחסן מפני השפעותיו המזיקות. התהליך הוא איטי וקיים סיכון לתגובה אלרגית במהלכו ולכן הוא מבוצע רק על ידי רופאים המומחים לאלרגיה.
 
 
==רפואה אלטרנטיבית==
ב'''[[רפואה אלטרנטיבית|רפואה האלטרנטיבית]]''' משתמשים בדרך כלל ב[[קינסיולוגיה]] על מנת לאבחן אלרגיות. שתי השיטות הנפוצות הן באמצעות [[מטוטלת]] שאותה מחזיק הנבדק או באמצעות מבחן התנגדות [[שריר]].<br />
לפי הפילוסופיה של ד"ר דֶוִי נַמְבּוּדְרִיפַּד, מגלת שיטת [http://en.wikipedia.org/wiki/NAET ה-NAET] , אלרגיה היא תוצאה של חוסר התאמה אנרגטית בין הגוף לבין [[אנרגיה]] מסוימת. אותה אנרגיה גורמת לחסימות ב[[מרידיאן|מרידיאנים]] ולכן לחולשה או לתסמינים של מחלה. לכן אלרגנים יכולים להיות לא רק חומרים חיצוניים אלא גם חומרים ואיברים בגוף (דבר הגורם ל[[מחלת חיסון עצמי|מחלות חיסון עצמי]], למיגרנות, לבעיות התנהגות או לתפקוד לקוי של איברים), ואפילו [[רגשות]] או אנשים.<br />
הריפוי בשיטת NAET מבוסס על [[אקופרסורה]], כאשר המטופל בא במגע עם האנרגיה המחלישה (או שילוב אנרגיות מחליש) במשך כחצי שעה. לאחר עשרים וחמש שעות ללא חשיפה לאלרגן, עוברת הרגישות לאותו חומר או לאותו שילוב.
== קישורים חיצוניים ==
{{מיזמים|ויקימילון=רגשת}}
* [http://www.allergynet.co.il קישור לאתר בנושא האלרגיה]
 
* [http://www.naet.co.il האתר העברי של NAET]
 
{{אזהרה רפואית}}