מצרפי המקרים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מצרפי המקרים הוא רומן עם יסודות של מדע בדיוני ופנטזיה פרי עטו של יואב בלום. הספר שייך לז'אנר של פנטזיה אורבנית המותח ביקורת על החברה המודרנית[1]. הספר יצא לאור בשנת 2011 בהוצאת כתר וזכה להצלחה רבה בישראל ובעולם. מצרפי המקרים זכה באות "ספר הזהב" על מכירת 20 אלף עותקים[2].

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת הספר אנו מתוודעים לקבוצת אנשים הנקראים "מצרפי מקרים" שתפקידם לגרום לשרשרת אירועים אשר תוביל לאירוע הרצוי שהוטל עליהם "ליצור", אך הם אינם יכולים פשוט לפנות אל אותם אנשים ולצוות עליהם לעשות את המוטל עליהם. כל מצרף מקרים עובר הכשרה ארוכה ומעמיקה הספר מתרכז בשלושה מצרפי מקרים בעלי משימות שונות, גיא (העוסק בעיקר בצירופי שידוך), אמילי (המתמקדת בעיקר בגילויים והמצאות) ואריק (שעוסק בכל הצירופים).

שלושת הגיבורים, גיא, אמילי ואריק, מתלמדים שהיו ביחד בקורס מצרפי מקרים ושומרים על קשר הדוק גם אחרי סיום הקורס. במהלך העלילה משולבים קטעים מספרי הלימוד של קורס מצרפי מקרים וחושפים את הקוראים למה מצרפי מקרים לומדים במהלך הקורס.

עיבודים ותרגומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

"מצרפי המקרים" תורגם למספר רב של שפות, ביניהן אנגלית, פורטוגזית, ספרדית, צרפתית, איטלקית, גרמנית, פולנית, צ'כית, ובולגרית.

הזכויות לספר נקנו בידי אולפני אפיק האמריקאים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "המדריך לצירופי מקרים". כלכליסט - www.calcalist.co.il. 2 בדצמבר 2014. בדיקה אחרונה ב-13 ביוני 2017. 
  2. ^ סיפור במספרים: איזה ז'אנר הוא הנמכר ביותר בישראל? - גלובס, Globes