משתמשת:La Nave Partirà

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
עורכת זו תציג סרט כחול עד שישראל תחזיר את החטופים מעזה
עורכת זו היא טבעונית


עורכת זו לא מאמינה בעל-טבעי
אל תניחו זדון כשטיפשות היא הסבר מספק

שמי אינו נאוה
להגיית השם האזינו קטע קול
התעתיק העברי הוא לה נאווה פרטירה, ובקיצור לה נאווה


ציטוטים ממסיבת התה של אליס[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרייסלס. טלי גוטליב, פיונית הרפורמה המשפטית, על הסנקציות נגדה, לאחר שהתעקשה להציג את עצמה כמועמדת לוועדה למינוי שופטים, והכשילה את התרגיל של הקואליציה שמטרתו הייתה לבחור מאוחר יותר שני נציגים מהקואליציה:

"סתימת פי בסנקציות דרקוניות היא בלתי חוקית.לאחר בירור בדבר אי סבירות ואי חוקיות ההחלטה בענייני, בכוונתי להגיש ליועמ״ש הכנסת התראה לפני פניה לבג״ץ." - כאן


גדי טאוב בכנס במרכז MCC לחינוך מחדש של ויקטור אורבן בהונגריה:
ישראל והונגריה הן בין המעוזים הבודדים של לאומנות חסרת בושה.


אלמוג כהן מעוצמה יהודית על רצח יורי וולקוב:
מה הוא דוקר אותו ככה בלב, מה זה, חתול ברחוב? (רגשות יהודיים)


ניל דה-גראס טייסון ה"אסטרופיזיקאי"הטלוויזיוני מנגח אי-אכילת בשר:
דמיינו שיגיעו לכדור הארץ צמחים אינטליגנטיים והם יראו מה שאנחנו עושים לצמחים, הם יהיו מזועזעים! (ברצינות, בנוסף להבלים עובדתיים)

מפריע בעין[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתנחלים גונבים נעליים ממיצג של אחים לנשק . מאיפה הם למדו? חיכו שכולם יילכו, גנבו וברחו.

חייבים להשוות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ההבדל בין חוק ההסמכה לבין הרפורמה המשפטית הוא בכך שלממשלה הנאצית לא היה רוב בפרלמנט, והחוק איפשר לה לעקוף הן את הרשות השופטת והן את הפרלמנט. בישראל לעומת זאת לממשלה יש רוב אוטומטי בפרלמנט.

התוצאה היא זהה, איחוד כל הרשויות לתוך הרשות המבצעת ושלטון טוטאלי ובלעדי של הממשלה.

כמו בישראל, גם בפוליטיקה של רפובליקת ויימאר בחש מישהו מאחורי הקלעים, בגרמניה היה זה איש הדת אוג'ניו פצ'לי לפני שהפך לפיוס ה-12. פצ'לי תמך בהיטלר, אילץ את המפלגה הקתולית - שהייתה אנטי נאצית - לחבור אליו במקום למפלגה הסוציאליסטית, והבטיח את הרוב בהצבעה על חוק ההסמכה. עם קבלת החוק גרמניה הפכה לדיקטטורה.

האפיפיור של השטן - על פיוס ה 12, חוק ההסמכה, והאף שנשר}}

ערכים אהובים שכתבתי[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. להתחיל מחדש (מקלט לבעלי חיים) - המקלט הפלאי שמטיס חמורים בשמים. סרטון מרגש על הדרך מסחיבת עגלות עד לדן עדן לה טנייר שליד פריז - להתחיל מחדש משנים מציאות. מומלץ לעקוב אחרי המקלט לסיפורים שמחים וסיפורים עצובים, ולעזור כשאפשר - דף הפייסבוק.
  2. כוכבה לוי - האישה שאהבה לכתוב "שירים קטנים של עקרת בית" ומצאה את עצמה מתווכת בין מחבלים לבין כוחות הבטחון הישראלים בפיגוע במלון סבוי
  3. שירין אבו עאקלה - העיתונאית הפלסטינית שנהרגה מירי צלף ישראלי. לקחתי חלק משמעותי בכתיבת הערך, בעיקר בתיאור הירי וההלוויה, והתוצאה היא אנציקלופדית וטובה על אף הלחץ הפוליטי הוויקיפדי לצנזר את הערך.
  4. חסימת תעלת סואץ (2021) - אוניות המכולות הגיעו לגדלים מפלצתיים עד כדי כך שקשה לתמרן אותן
  5. אפקט המכל המלא חלקית - הוא סכנה האורבת למכליות השטות בים סוער, אבל דווקא אוניות צובר המובילות חומרים יבשים טובעות בגללו
  6. דעיכת מסלול לווייני - מעניין
  7. גלאי המוקשים הפולני - התרומה של הפולנים במלחמת העולם השנייה הייתה גדולה ממה שזוכרים להם, בנוסף לפיצוח האניגמה, ללחימה בשדות הקרב וכטייסים, הם תרמו את גלאי המוקשים הנייד הראשון
  8. אֶגִ'יָאוֹ - כשיש ביקוש יש מי שיספק אותו, וזה כולל את ישראל. תרופת שקרכלשהו מסורתית סינית שמופקת מעורות חמורים, ובגללה מחוסלת אוכלוסיית החמורים בעולם
  9. רופקונד - אגם המסתורין

פרשת דב בורוכוב[עריכת קוד מקור | עריכה]

התערבתי בערך שלא היה לי קשר אליו ולא עניין אותי, כי ראיתי את מתקפת המחיקות של חיים 7 ושותפו האלמוני על הערך (החל מ-20 באוגוסט). למה הם התקיפו את הפעיל הציוני המנוח מראשית המאה הקודמת? מיהו השותף המסתורי? יש דברים עלומים שלא נרד לחקרם. כך נקלעתי לערך הזה, וכדי להגן עליו מקריעה סופית לגזרים, ערכתי אותו.

ויקיפדיה העברית בחרה בגרסתי כגרסה יציבה וזהו אות כבוד לה. היא בחרה משיקולים אנצי' ולא בתחרות הגרסה הקצרה ביותר. היא בחרה למרות ההתנהגות הבעלבתית של חיים, ולמרות ההישכבות של דובנו על הגדר בשבילו.

הרגע שהאיגיון הכריע אותי וביקשתי מאלדד חילוץ: דובנו בדף שיחתי "את זו שעושה עריכות שגויות בדף ההצבעה, והוא מתקן", שזה מדויק בתמונת ראי.

- כבוד לבורה שלא הרים ידיים.
- כבוד לאיתמר שלא מתרשם מבלבתים בעיני עצמם.
- כבוד ל-תאו הארגמן שהגן על היושרה של ויקי עברית והוביל לביטול המחלוקת הראשונה של חיים (במחלוקת השנייה דובנו הצליח להתערב לפניו). כבוד גם לעיתונאי שארכב אותה בפועל.
- תודה לאקסינו, Nizzan, מלפפוני, יוניון, ניב, BAswim , צורייה, Zozoaz, BenG1 ו-Chaimkapusta שבחרו בגרסה ב', גרסתי.
- אחרון חביב סליחה מדוריאן שקיצרתי את הערך שלו, ובהצלחה לבורוכוב קשישא.


ערכתי על בסיס גרסה שחיים והאלמוני כבר קצצו ממנה קרוב ל-30,000 בתים, זאת הגרסה שברק נעל ב-11 באוקטובר 2021. כאן גרסה של דוריאן ממרץ, לפני הקיצוץ. המון תוכן אנציקלופדי הלך לאיבוד סתם, וכדאי לבדוק אותו. למשל ראיתי עכשיו את הקטע הזה שחיים מחק, מדובר על חודש-חודשיים לפני מותו של בורוכוב: "ברביע האחרון של 1917, העמיק הקרע בין בורוכוב ובין המפלגה ברוסיה. המפלגה העלימה חלק ממסמכיו, כולל תגובות בורוכוב להצהרת בלפור ולכיבוש הבולשביקים את השלטון בפטרוגרד. בורוכוב תמך בהצהרת בלפור, וזעם על המהפכה הבולשביקית, שנראתה לו כטירוף חושים, בעוד שהמפלגה סלדה מהצהרת בלפור ותמכה במהפכה הבולשביקית". ראשית זה מעניין – מה קרה שם? שנית זה חשוב מבחינת הביוגרפיה, הדעות, המפלגה ברוסיה, והקונטקסט ההיסטורי. שלישית, אנחנו לא יודעים מה עוד נמחק.
נספח התמצאות


דיווחים מפי מתנחלים או מעשי הלינץ' שלא היו ולא נבראו[עריכת קוד מקור | עריכה]

סרטון רצוף של כ-20 דקות .

12 בספטמבר 2022, א. כהן מאחד המאחזים או ההתנחלויות שבדרום הר חברון מגיע עם שני מתנחלים נוספים לאדמה פלסטינית לפי רישומי הצבא והמנהל האזרחי, ליד הכפר א-תוואני הסמוך להתנחלות מעון. בצילום וידאו נראים שני פלסטינים, אחד כבן 50 והשני צעיר. כהן והמתנחל הנוסף רעולי פנים ואוחזים אלות, לפחות אחת מהן מברזל. יחד איתם מתנחל חייל בשירות סדיר עם רובה צה"לי. מהצד משקיפים כארבעה מתנחלים לא רעולי פנים. כהן מניף את אלתו לעבר החקלאי המבוגר, החקלאי מניף לעברו את חפירה. שתי ידיו של הפלסטיני נשברו באירוע זה או לאחר מכן. החייל יורה באוויר, סך הכל ירה 7 יריות. כהן מנופף באלה שבידו, פלסטיני צעיר מניף לעברו אלה ולאחר מכן רואים את כהן נופל ומיד קם. בזה האירוע מסתיים. בקטטה היו מעורבים הפלסטיני המבוגר והפלסטיני הצעיר, ואחר כך נראים עוד כחמישה פלסטינים שבאים לעזרת המבוגר שידיו נשברו. כהן צועד לעבר ההתנחלות. הוא מאושפז לאחר מכן עם פציעת ראש. הפלסטיני המבוגר שבור הידיים עצור, אף מתנחל לא נעצר. את האירוע צילם פעיל זר.

עשרות פלסטינים תקפו אמש (ב') רועה צאן ישראלי בשטחי מרעה סמוך לישוב אביגיל בדרום הר חברון, כאשר פעילי שמאל מלווים אותם ומעודדים את מאבקם. הרועה ספג מכה בפניו ונפצע באורח קשה. אחד הפלסטינים שהיה מעורב באירוע נעצר.

30 פורעים בדרום הר חברון פצעו קשה את איתמר.

פצוע הלינץ' מהר חברון שב להכרה; מצבו קשה.

הוריו של הישראלי שהותקף בדרום הר חברון: התנפלו עליו. זה היה ניסיון לינץ'.

חשד לפיגוע בהר חברון, גבר ישראלי כבן 30 הותקף על ידי פלסטיני בקטטה שאירעה הערב (שני) סמוך לחוות מעון שבדרום הר חברון ומצבו קשה.

  • לבסוף כתבה ב"שיחה מקומית":

הלינץ' שלא היה.