משתמש:דויד פון תמר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

אני תלמיד דו־חוגי באוניברסיטת תל אביב בספרות אנגלית ובספרות עברית במסלול תרגום.[א] אני מזוהה מאוד עם כתיבה טכנית, ואני כותב בעיקר על שפות תכנות. מאחר שאני חובב תוכנה חופשית, אני משתמש במערכת ההפעלה דֶבְּיאָן, ומתכנת עם Lua.

פעילות[ב]

בערכים שרשומים בתיבות הניווט למטה (שאי אפשר לראות בתצוגת נייד) חלק ניכר מהתוכן נכתב ומתוחזק על ידי. אני אוהב לחשוב על התכלית העיקרית שלי בויקיפדיה כסוג של ”שירות ציבורי“ במובן שאנחנו ”חושפים ידע לציבור“ או ”מעצבים ידע ציבורי“ כדי לאפשר לציבור לדעת כמה שיותר.
סדנאות

בשנת הלימודים תשפ"א הצטרפתי לקורס ”מויקיפדיה לויקינתונים“[ג][ד] במסגרת ”כלים שלובים“[ה] באוניברסיטת תל אביב.

חרדת בחינות

הפחד תמיד איתנו, אבל פשוט אין לנו זמן בשבילו. לא עכשיו.

המקור באנגלית
Fear is always with us, but we just don’t have time for it. Not now.
Hillary Rodham, Hillary Clinton's Wellesley Commencement Speech, TIME, ‏1969 (באנגלית)

זה ציטוט שלקחתי אותו מתוך נאום של הילרי רודהם בטקס סיום לימודיה במכללת ולסלי. האמת, שדי הוצאתי את דבריה מהקשרם, כי במקור היא נאמה על מקומן של נשים בשירות הציבור. עם זאת, המילים האלה מהדהדות בתוכי בעיקר כשהחרדה מתחזקת על חשבון הזמן עד כדי קיפאון מוחלט דווקא בשעת המבחן. בעיני, אשליית חוסר האונים הזאת ניזונה ומתחזקת מהזמן שהיא שורפת במהלך הבחינה. זאת מכיוון שעודף הזמן תורם לשלוות הנבחן. וכשהזמן הולך וקצר, אז ההזדמנות לחזור אחור ולתקן טעויות, או לחשוב על כיוונים חדשים בתוכן התשובות, היא הולכת וקטנה, ולכן תחושת חוסר האונים זוכה לתוקף מציאותי שלא היה לה לולא הזמן שנשרף עליה לשווא. החרדה תמיד רודפת, אבל אסור בשום אופן לתת לה זמן, כי הזמן הוא הדבר היחיד שיכול להפוך אותה מאשליה לחרטה.

הערות

  1. ^ בשנת תש"פ למדתי שנה אחת מתמטיקה באוניברסיטת בר אילן.
  2. ^ במשך כמה חודשים תחזקתי פה באופן ידני יומן עריכות כדי לתעד את הפעילות שלי, אבל באפריל הפסקתי, כי במילא כל עריכה היא מתועדת בויקיפדיה.
  3. ^ במסגרת הקורס אנחנו עורכים, יוצרים, ומתרגמים ערכים חסרים בויקיפדיה העברית, וקולטים מידע חדש לתוך ויקינתונים.[1]
  4. ^ באוניברסיטה הקורס מוזכר בשם "מויקיפדיה לויקידאטה."
  5. ^ תוכנית להעשרה בין־תחומית באוניברסיטת תל אביב, לפיה תלמידים בוחרים ללמוד קורסי העשרה בתחומים מחוץ לפקולטה שלהם. בנוסף, קיימים קורסי העשרה כלליים שאותם יכולים לבחור תלמידים מכל הפקולטות, לדוגמה, קורס העריכה "מויקיפדיה לויקינתונים."[2]

מקורות

  1. ^ שני אבנשטיין סיגלוב, מ־ווב 2.0 ל־ווב 3.0: מויקיפדיה לויקינתונים, www.ims.tau.ac.il
  2. ^ אוניברסיטת תל אביב, כלים שלובים, core.tau.ac.il