סיור וירטואלי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לערוך ערך זה. הסיבה היא: א. ניסוח שאינו תואם את הערכים הכתובים בוויקיפדיה. ב. עיצוב שאינו תואם את הערכים הכתובים בוויקיפדיה (כותרות וכותרות משנה, ועוד). ג. חסרים קישורים פנימיים. ד. חסרים קישורים חיצוניים. ה. חסרות ראיות בערך לקיומו של דיון ציבורי על המושג, באופן המצדיק ערך אנציקלופדי.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.

סיור וירטואלי הוא סימולציה של מיקום ממשי קיים, המורכב בדרך כלל מרצף של תמונות. הסיורים עשויים להיות עשויים גם מרכיבי מולטימדיה אחרים, כגון אפקטים קוליים, מוזיקה, קריינות וטקסט.

שימושים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הביטוי "סיור וירטואלי" משמש לעיתים קרובות לתיאור מגוון רחב של צילומי וידאו מבוססי מדיה. פנורמה מציינת נוף רצוף, פנורמה יכולה להיות סדרה של תמונות או קטעי וידאו פנורמיים. עם זאת, משפטים כגון "סיור פנורמי" ו- "סיור וירטואלי" קשורים בעיקר לסיורים וירטואליים שנוצרו באמצעות מצלמות סטילס. סיורים וירטואליים כאלה בנויים ממספר תמונות שנלקחו מנקודת תצפית אחת. את המצלמה ואת העדשה מסובבים סביב מה שמכונה נקודת קטרי (הנקודה המדויקת בחלק האחורי של העדשה שבה מתכנס האור). סיור וידאו הוא סיור בתנועה מלאה של מיקום. שלא כמו סיור וירטואלי סטטי שנותן תחושה של עטיפה מסביב, סיור וידאו מדמה כאילו אתה הולך דרך המיקום. באמצעות מצלמת וידאו, מיקום מצולם תוך כדי תנועה ממקום למקום. סיורי וידאו נמצאים בתנועה מתמדת ומצולמים בקצב הליכה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

השימוש הראשון של סיור וירטואלי גזירת השם היה בשנת 1994 פרשנות המבקר במוזיאון, מספק "ללכת דרך" של שיקום 3D של דאדלי טירה באנגליה כפי שהיה בשנת 1550. זה כלל דיסק מערכת מבוקרת מחשב מבוסס לייזר תוכנן על ידי המהנדס הבריטי ומבוסס על קולין ג'ונסון. אחד המשתמשים הראשונים של סיור וירטואלי הייתה הוד מלכותה אליזבת השנייה, כאשר היא פתחה באופן רשמי את מרכז המבקרים בחודש יוני 1994. משום שאנשי המלכה ביקשו כותרות, תיאורים והוראות של כל הפעילויות, המערכת נקראה ותוארה כ: "סיור וירטואלי, הכלאה בין מציאות מדומה וסיור רויאלי" פרטים על הפרויקט המקורי ניתן לצפות באופן מקוון. המערכת הוצגה בכנס שנערך על ידי המוזיאון הבריטי בנובמבר 1994 ולאחר מכן בעיתון טכני.

נדל"ן[עריכת קוד מקור | עריכה]

סיורים וירטואליים הם פופולריים מאוד בענף הנדל"ן מספר סוגים של סיורים כאלה קיימים, כוללים אפשרויות פשוטות כגון תוכניות הרצפה אינטראקטיביות, ואפשרויות מתוחכמות יותר, כגון שירות מלא סיורים וירטואליים. תוכנית אינטראקטיבית של הרצפה, תמונות של הנכס בעזרת תוכנית הרצפה, חיצים כדי לציין את המיקום כל נקודה. לחיצה על חצים מציגה למשתמש איפה המצלמה הייתה ובאיזו דרך המצלמה הייתה מכוונת. סיורים וירטואליים נוצרים בדרך כלל על ידי צלם מקצועי אשר יבקר בנכס הנמכר, ייקח מספר תמונות, ויהפוך אותן באמצעות תוכנה ייעודית לסיורים וירטואליים מלאים. שקופיות מחופשות לסיורים וירטואליים - בשנים האחרונות, הצגת שקופיות הפכו לא ברורות וחדלו מלשווק אותן כמו "סיורים וירטואליים" הצגת שקופיות יהיה להחליק ימינה ושמאלה, להתקרב ולהתרחק. לעומת זאת סיור וירטואלי יאפשר למשתמש להיכנס הביתה, ללחוץ על העכבר כדי לנוע מעלה, מטה ומסביב ולנווט עם החץ כדי לעבור אל המיקום הבא. זהו "סיור וירטואלי". כמובן שישנם סיורים מתקדמים יותר אשר כוללים מפות, רדארים (מכ"ם), אובייקטים תלת ממדיים, סרטונים ועוד.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא סיור וירטואלי בוויקישיתוף