System Divide

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף סיסטם דיווייד)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
System Divide
סמליל להקת סיסטם דיווייד.jpg
לוגו הלהקה
מוקד פעילות ישראל, בלגיה, ארצות הברית
שנות פעילות 2008–היום
סוגה דת' מטאל מלודי
הגל החדש של ההבי-מטאל האמריקני
מטאל גותי
מטאל סימפוני
מטאל קיצוני מודרני
חברת תקליטים מטאל בלייד
www.oraclescult.com
חברים
מירי מילמן
סוון דה קלאווה
קול מרטינז
מייקל ווילסון
אנדראו לנת'
מייק הלר

System Divideעברית: "המערכת מפצלת", תעתיק סיסטם דיווייד) היא להקת דת' מטאל גותי-מלודי, שהוקמה על ידי בני הזוג מירי מילמן (ישראל) וסוון דה קלאווה (בלגיה), יחד עם חברים נוספים מארצות הברית.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלהקה התחילה לעבוד לקראת הקיץ בשנת 2008, בתחילה כפרויקט צדדי של הזוג הצעיר מירי מילמן וסוון דה קלאווה (במקביל סולן להקת אבורטד הבלגית, ובין היתר עבד בעבר עם להקות נוספות כגון להקת הורקור הישראלית).

הפרויקט הפך ללהקה מספר חודשים מועט לאחר שמירי מילמן נפרדה במהלך שהסעיר את סצנת המטאל בישראל, מלהקת המטאל גותי-מתקדם דיסטורטד, שם הייתה הסולנית. בהצהרה הרשמית של מירי על עזיבתה מדיסטורטד, הסבירה מירי כי דיסטורטד הפכה לחלק ממשי מחייה, ולמעין משפחה שלה, וכעת היא מרגישה צורך ליצור חוויות וחומרים שקשורים אליה, ולא אל דיסטורטד. בין היתר בהצהרה זו חשפה מירי לראשונה כי היא ובעלה, התחילו בעבודה על אלבום חדש עם חברים נוספים מארצות הברית.

בתחילת העבודה על סיסטם דיווייד, סוון ומירי צירפו ללהקה את קול מרטינז, ומייק הלר, שניהם מארצות הברית, והחלו לעבוד על EP הבכורה שלהם. מעט לאחר מכן צירפו את הבסיסט אנדראו לנת', אף הוא מארצות הברית.

"The Collapse" - מיני אלבום הבכורה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסוף שנת 2008, הקליטה הלהקה את EP הבכורה שלה. את המילים לשירים ב-EP כתבו קול מרטינז, אנדראו לנת', מירי מילמן וסוון דה קלאווה. קול מרטינז, בנוסף להיותו גיטריסט הוא גם מפיק, ולכן הקליט את הגיטרות, הבאס, והסאמפלים בסטודיו שלו. מייק הלר המתופף הקליט את התופים במרתף של סוון ומירי, אשר שם יש למייק אולפן שהוא משתמש בו כדי להקליט ללהקות שונות. את השירה הקליטו סוון ומירי באולפן בתל אביב.

לאחר ההקלטות שלחו חברי הלהקה את החומרים אל המעבד המוזיקלי ג'ייקוב הנסן (שעבד בין השאר עם אבורטד ו-Prey For Nothing), אשר חיבר את ההקלטות למיקס ניסיון. חברי הלהקה היו מרוצים, והחליטו להמשיך לעבוד עם ג'ייקוב גם באלבום הבכורה. ב-17 במאי 2009, שוחרר ה-EP תחת השם "The Collapse".

העבודה על אלבום הבכורה - "The Conscious Sedation", והופעת הבכורה[עריכת קוד מקור | עריכה]

זמן קצר לאחר שחרורו של EP הבכורה, נוסף ללהקה הגיטריסט ג'וזף ספילר, איתו המשיכה הלהקה לעבודה על אלבום הבכורה שלהם.

מעט לאחר מכן, שמעה חברת ההקלטות "מטאל בלייד" את ה-EP של הלהקה, והתרשמה מאוד מעבודת הלהקה, והחתימה אותם על חוזה לעבודה על חמישה אלבומים באורך מלא. הלהקה נכנסה לאולפן ההקלטות של המפיק וחבר הלהקה קול מרטינז, וביחד עם המעבד ג'ייקוב הנסן, המשיכו לעבוד על אלבומם הראשון. את המילים לשירים באלבום זה כתבו סוון דה קלאווה, מירי מילמן, ומייק הלר.

באוגוסט 2009, צילמה הלהקה את הווידאו-קליפ הראשון שלה לשיר "The Apex Doctrine" מתוך ה-EP הראשון שלה, בשיתוף עם הבמאי קווין קאסטר, בברוקלין, ניו-יורק. הקדימון לווידאו-קליפ שוחרר ב-17 בנובמבר 2009, אך מאז עוד לא פורסם הקליפ, ולא הוזכר עוד על ידי הלהקה. רק זמן רב לאחר מכן ב-21 ביולי 2010, בהופעת הבכורה של הלהקה, הזכירה סולנית הלהקה, מירי מילמן את הקליפ ואמרה שהיא מקווה שהוא ישתחרר בקרוב. ואכן, לאחר שבוע נוסף, פורסם בעמוד הפייסבוק של הלהקה כי הקליפ ישוחרר ב-23 באוגוסט.

מאוחר יותר הודיעה הלהקה על עזיבתו של הגיטריסט ג'וזף ספילר, שעזב לפני ההקלטות הסופיות לאלבום, ומבקביל על הצטרפותו של הגיטריסט מייקל ווילסון (חבר לשעבר בלהקת "אביגייל וויליאמס"). בשלב מסוים בעבודה על האלבום עם המפיק ג'ייקוב הנסן, העבודה לא הסתדרה כראוי על ידי שני הצדדים, ולכן עברה הלהקה לעבוד עם מפיק חדש, ג'יימס מרפי, אשר מפורסם בסצנת המטאל בעולם בזכות עבודותיו הן כמפיק והן כגיטריסט (בין היתר עבור אוביטוארי, דת' ו-טסטמנט).

ב-2 ביוני 2010, הודיעה הלהקה כי סיימה לעבוד על האלבום, וכי הוא צפוי להתפרסם ב-14 בספטמבר 2010. את הופעת הבכורה של הלהקה בחרה הלהקה לעשות בישראל, ב-21 ביולי 2010, במועדון הבארבי בתל אביב, במסגרת פסטיבל הסאמר קארנג'. הלהקה סיפקה הופעת בכורה מרשימה, שכללה את כל השירים מה-EP וכן מספר שירים חדשים מהאלבום שצפוי להתפרסם ב-14 בספטמבר, אשר חלקם הושמעו לראשונה בהופעה זו. באותו ערב הופיעה הלהקה לצד להקת אבורטד הבלגית, ולצד להקות מטאל ישראליות אשר מובילות את סצנת המטאל בישראל כדוגמת הורקור, The Fading, פנטום פיין, ועוד. לאחר הופעת הבכורה בישראל, ללהקה מתוכנן סיבוב הופעות בקנדה שימנה כ-15 הופעות, ביחד עם להקת אבורטד הבלגית, מ-19 באוגוסט ועד ל-6 בספטמבר 2010.

סגנון מוזיקלי והשפעות הלהקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסגנון המוזיקלי של סיסטם דיווייד מורכב למדי, ומשלב ז'אנרים רבים. בין היתר ניתן להבחין בדת' מטאל מלודי, מטאל גותי, מטאל סימפוני, מטאל אלטרנטיבי, מטאל מתקדם, דום מטאל, ואף חומרים שמזכירים מטאלקור. בנוסף, משלבת הלהקה אלמנטים של מוזיקה אלקטרונית, ואף מירי מילמן אמרה בראיון כי הדבר מוסיף לסגנון ה"מודרני" של הלהקה. לאור הסגנון הבלתי-מוגדר והמעורפל של הלהקה, אף בשלב זה שהלהקה עוד מוגדרת בחיתוליה, יש מבקרים שמדברים על פריצת דרך, לפחות בתחום הסגנון המוזיקלי. כמו כן, על עטיפת ה-EP הראשון של הלהקה, הדביקה הלהקה מדבקה המתייגת את סוגת האלבום כז'אנר חדש שנקרא "מטאל קיצוני מודרני".

הלהקה הושפעה מלהקות רבות, ובראיון למגזין "מטאליסט", אמרה מירי מילמן שהסגנון המוזקלי שלהם מזכיר ומושפע מלהקות כמו "סליפנוט", "אופת'", "סוילוורק", "לקונה קויל", "דימו בורגיר", "קטטוניה", ו-"Chimaira".

ליריקה ואדיאולוגיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כשמתעמקים במילים של שירי הלהקה, ניתן להבחין כי הטקסטים מדברים על נושאים חברתיים שונים, ערכי החברה והציוויליזציה, שבירת מוסכמות, מימוש הפוטנציאל החבוי בכל אחד ואחד, משמעות החיים והארה. בשיר הראשון מתוך אלבום הבכורה של הלהקה, Purity In Imperfection (בתרגום חופשי: "טוהר השלמות"), ניתן להבחין ברמת הטקסט הגבוהה של הלהקה, וכמובן באידאולוגיה שסיגלה לעצמה הלהקה, בנוגע לטקסטים שמרבים לעסוק בערכים ובמשמעויות של החיים. להלן קטע מהשיר:

Striving for a life of perfection השאיפה לחיים של שלמות
unable to see what we realy are היכולת לראות מה אנחנו באמת
convince ourselves that there is a point to breathe שכנוע עצמי כי יש סיבה לחיות
A vision of salvation that keeps us striving for the cause חזון השלמות שמחזיק אותנו חותרים למטרה
is it pointless? devoid of hope זה חסר טעם? נטול תקווה
incomplete is to die and perfection is life המוות הוא פגום והשלמות היא החיים
telling lies despite yourself is fodder for the weak לשקר לעצמך זהו מספוא החלשים

משמעות שם הלהקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בראיון משותף שסיפקו סוון ומירי למגזין "מטאליסט" באפריל 2009, סיפרו הזוג אודות שם הלהקה, System Divide, והסבירו את משמעותו העמוקה. השם מדבר על כך שהעולם מתנהל על-פי שגרה מסוימת, מערכת ("System"), שמכתיבה לאוכלוסייה בכל יום מה כל אדם צריך לעשות. אולם, יש אנשים שאינם טוב להם עם מערכת זו, ובמקום "להידרדר" בעקבות השגרה, הם מחליטים לשבור את המערכת, ולפצל את החיים שלהם מהשגרה בשביל ללכת לפי דרכם האישית (המילה "Divide" משמועותה "מחלוקת" או "פיצול"). חברי הלהקה הסבירו כי הם מאמינים בלקיחת אחריות על המעשים, בעצמאיות, ובשבירת מוסכמות בשביל לממש את הפוטנציאל שבכל אדם, אליו יגיע רק אם יילך עם האמת הפנימית שלו ולא ייגרר אחרי החברה, כך לדבריהם.

חברי הלהקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברים נוכחיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברים לשעבר[עריכת קוד מקור | עריכה]

דיסקוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מיני אלבומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלבומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]