עמותת ITWorks

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: סגנון כתיבה פרסומי ויחצני.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
ITWorks logo - Empowering People.jpg

עמותת איט וורקס מעצימים אנשים (ITWorks) היא גוף ללא מטרות רווח אשר הוקם במטרה לקדם גיוון בתעסוקה ולאפשר למגוון אנשים להגיע למימוש פוטנציאל יכולותיהם בעולם העבודה. התוכניות של ITWorks פועלות בפריסה ארצית ומעניקות הכשרות טכנולוגית בתחומים מתקדמים, לצד מיומנויות תעסוקתיות, אישיות ומקצועיות.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ITWorks נוסדה בשנת 2006 על ידי מנכ"לית העמותה, יפעת ברון במטרה לשנות את מפת התעסוקה בישראל על ידי מתן הזדמנויות, המסייעות למשתתפים להשיג עצמאות כלכלית, באמצעות עבודה בתחומי הטכנולוגיה וההייטק. מחקר הערכה של מכון ERI שנערך לאחרונה על פעילות הארגון הצביע על שיעור השמה ממוצע של 73%, החזר על השקעה (ROI) של 983% וחיסכון מוערך של 70 מיליון דולר בקצבאות מדינת ישראל. מאז 2006, למעלה מ-2,250 איש ואישה השתתפו בתוכניות העמותה השונות.

פעילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ITWorks עובדת עם מגוון רחב של אוכלוסיות בחברה הישראלית ומפעילה את התוכניות הבאות:

  • תוכנית TAP Technology Accessibility Program לשילוב בעלי מוגבלות בעבודה בעולם הטכנולוגיה. התוכנית פותחה בשיתוף הביטוח הלאומי במהלך שלוש שנים ומקנה את הכלים הנדרשים להעסקה בסקטור הטכנולוגי של אנשים עם נכויות נפשיות ומוגבלויות תקשורת.
  • תוכנית "עתיד בטוח" פועלת לעידוד וקידום פרנסה ראויה של גברים ונשים בגילאי 20–35, בעלי פרופיל של "צעירים בסיכון חברתי", המתקשים להשיג תעסוקה מתאימה או להתמיד בה, אם בשל מסוגלות תעסוקתית נמוכה, ובעיקר משום מחסומי נגישות לשוק התעסוקה הרגיל. המשתתפים עוברים הכשרה טכנולוגית (בתחומים כגון טכנאי מחשבים, Help Desk וכו') וכן סדנאות לפיתוח כישורים רכים ושיעורים לחיזוק אנגלית טכנית. לאחר סיום הקורס כל משתתף מקבל ליווי אישי ותמיכה פרקטית ורגשית על ידי העמותה עד להשתלבות בעבודה.
  • תוכנית "תעסוקה ומנהיגות" לנשים נותנת מענה לנשים אקדמאיות שאינן מוצאות עבודה בתחומן, ומכשירה אותן לעבודה כרכזות גיוס משאבי אנוש עם התמחות בסקטורים הטכנולוגיים.
  • תוכנית לקידום תעסוקה איכותית לסטודנטים ואקדמאים ערבים - בשנת 2015 נבחרה ITWorks במכרז של משרד הכלכלה להוביל תוכנית להגדלת אחוז הערבים בתעשיית ההייטק בישראל על ידי שילובם בתעסוקה הולמת-השכלה, וכן פיתוח מנהיגות תעסוקתית להעלאת המודעות לתחום ההייטק בחברה הערבית בישראל. המשתתפים בתוכנית הם סטודנטים ערבים למדעים מדויקים (הנדסת תכנה, מדעי המחשב, מערכות מידע והנדסת חשמל ואלקטרוניקה) במוסדות לימוד מובילים. לתוכנית זו קדמה תוכנית ExcelHT שבמסגרתה השתלבו כ-150 אקדמאים ערבים בשלוש שנים.
  • מרכז תעסוקה לחרדים בחיפה ובצפון – בשנת 2015 נבחרה ITWorks במכרז של משרד הכלכלה להוביל מרכז לתעסוקת חרדים באזור חיפה ובצפון. ליוזמה שותפים גם מכון פילת וחברת B-Well.
  • אפליקציית Game Changer – רשת חברתית לקידום תעסוקה איכותית המבקשת לרתום טכנולוגיות תקשורת ומדיה חברתית לטובת קידום גיוון בתעסוקה. הרשת החברתית מתוכננת להציע אלטרנטיבה לשיטת "חבר מביא חבר" עבור אוכלוסיות מודרות מעבודה באמצעות תמרוץ "שגרירים" שכבר מצאו תעסוקה.

שותפויות העמותה[עריכת קוד מקור | עריכה]

גורמים ציבוריים, פילנתרופיים ועסקיים רבים עובדים בשותפות עם ITWorks ותומכים בפעילותה. בין השותפים לפעילות: משרד הכלכלה, משרד ראש הממשלה, קרנות המוסד לביטוח לאומי, ג'וינט - תב"ת חברות עסקיות, קרנות ופדרציות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]