עמית משיח

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
עמית משיח

עמית משיח (נולד ב-1972) הוא איש עסקים ישראלי, שעוסק בשיווק ואסטרטגיה, מנכ"ל קבוצת מקאן תל אביב, וחבר מועצת המנהלים של מקאן אירופה.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

משיח גדל ברעננה, הוא שירת כלוחם ומפקד בחיל התותחנים, במהלך שירותו הצבאי לקח חלק בפעילות מבצעית ברצועת הביטחון בדרום לבנון כמפקד תצפית ארטילרית.

משיח סיים בהצטיינות את לימודי התואר הראשון בתקשורת וניהול במכללה למינהל והמשיך ללימודי תואר שני בתקשורת ומדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב. במהלך לימודיו באוניברסיטת תל אביב היה ממייסדי תנועת "אומץ לסרב" שנודעה בכינויה "מכתב הסרבנים". התנועה קמה על בסיס מכתב הקצינים שכתבו יניב איצקוביץ ודוד זונשיין, שבו הצהירו על סירובם לשרת בשטחים הכבושים. משיח ושימש כדובר התנועה במשך כ-3 שנים. במהלך פעילותו פגש משיח ארגונים רבים מהמגזר השלישי ונוכח בחיסרון בדיסציפלינות שיווק מוסדרות בעבודתם. בהמשך כתב עבודת מאסטר על שיווק חברתי. בשנת 2004 חבר לאילן שילוח, יו"ר קבוצת מקאן, ועל בסיס עבודתו האקדמית הקים במקאן יחידה לשיווק חברתי.

בשנים 2004 -2007 עסק משיח בבנייה ובפיתוח של דיסציפלינות שיווק ופרויקטים בקרב ארגונים רבים במגזר השלישי, ביניהם עמותת עתידים, ויצו, קרו רש"י, החברה למתנ"סים ועוד. בשנת 2007 מונה, במקביל לתפקידו, לסמנכ"ל לקוחות במקאן, ומילא תפקיד זה במשך כ-3 שנים. בשנת 2010 עזב משיח את מקאן והקים יחד עם קבוצת יזמים את אדאגו (ADAGOO) – חברת סטרטאפ שפיתחה פלטפורמת וריפיקציה למפרסמים, על בסיס ניתוח דאטה קונטקסטואלי.

בשנת 2012 נחתמה עסקת מכירה של ADAGOO ל-Digital Generation. כחלק מההסכם עבר משיח עם משפחתו לניו יורק על מנת לפתח את פעילות החברה בשוק האמריקאי. במהלך 2013 נקלעה Digital Generation לקשיים פיננסיים במהלכם מכרה את מרבית עסקיה וגם עסקת הרכישה של ADAGOO לא הושלמה. משיח עזב את Digital Generation ב-2013 והצטרף אל EYEVIEW – סטרטאפ שמספק פתרונות פרסונליזציה בווידאו למפרסמים.

במשך כ-3 שנים שימש משיח כסמנכ"ל השיווק והאסטרטגיה ב- EYEVIEW והיה שותף בבניית החברה ובהתרחבותה בארצות הברית. EYEVIEW נחשבת כיום למובילה עולמית בתחום הפרסונליזציה בפרסום. החברה פועלת בארצות הברית ולה משרדים בניו יורק, לוס אנג'לס, דטרויט ושיקגו[1] .

בסוף שנת 2015 שב משיח לישראל ומונה לתפקיד מנכ"ל מקאן תל אביב.[2] בינואר 2018 מונה למנכ"ל קבוצת מקאן, הכוללת בנוסף למשרד הפרסום גם את חברת המדיה יוניברסל מקאן ואת חברת המדיה הדיגיטלית יוניברסל מקאן דיגיטל.

ביולי 2018 פרסם בפייסבוק פוסט בו הוא מביע את התנגדותו לחוק הלאום.[3]

משיח חי בתל אביב עם בת זוגו, יוצרת הטלוויזיה והתיאטרון סיגל אבין ולהם שתי בנות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]