עמק סן פרננדו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף עמק סאן פרננדו)
עמק סן פרננדו

עמק סן פרננדואנגלית: San Fernando Valley) הוא עמק שרובו מבנה אורבני בדרום מדינת קליפורניה. יותר משני שלישים של אדמת העמק נמצא בתוך העיר לוס אנג'לס ושוכן בחלקה הצפוני של העיר. ערים נוספות הנמצאות בעמק הן: ברבנק, גלנדייל, סן פרננדו ויוניברסל סיטי מובלעת בדרום העמק.

עמק סן פרננדו משתרע על שטח של 670 ק"מ רבועים. מצפון-מערבית לו הרי סנטה סוזנה, גבעות סימי במערב, הרי סנטה מוניקה מדרום, הרי ורדוגו ממזרח והרי סן גבריאל מצפון-מזרח.

בשנת 1994 הכתה רעידת אדמה בעוצמה 6.7 בסולם ריכטר באזור לוס אנג'לס; 72 איש נהרגו ומאות נפצעו, רובם תושבי העמק, ונגרם נזק הנאמד ב-20 מיליארד דולר. מקור הרעש היה בעמק סן פרננדו, מתחת לבתים של שכונת 'רסדה' (Reseda) בצפון לוס אנג'לס. זאת אחת מרעידות האדמה היחידות שמקור הרעש שלהן היה בשטח בנוי.

הערים בעמק סן פרננדו כוללות את: חלקה הצפוני של לוס אנג'לס, סן פרננדו (אנ'), ברבנק וגלנדייל.

מחירי הדירות בשכונות העמק ירדו משמעותית בשנים האחרונות מכ-660,000$ במאי 2007 לכ-390,000$ בספטמבר 2008. לטענת התושבים אחת הסיבות היא שעיריית לוס אנג'לס לא מספקת את מלוא השירותים לשכונות המרחוקות האלה ממרכז העיר (שקרוב יותר לדרום העיר). על כן קמו הצעות להפריד את השכונות בצפון עמק סן פרננדו מלוס אנג'לס ולהקים עיר עצמאית בה הכוללת כ-1.3 מיליון תושבים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]