ערוץ השוויון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

פלסטין 48 הוא ערוץ טלוויזיה פלסטיני אשר מייעד עצמו לאוכלוסיית ערביי ישראל. מרכז הערוץ פועל מנצרת, והוא משודר במסגרת חבילת ערוצים בבעלות הרשות הפלסטינית ואש"ף. הערוץ החל את דרכו ביוני 2015 ונחנך במעמד שר התקשורת הפלסטיני שהבהיר כי לא ישמש להפצת תכנים לפגיעה בשלטון החוק בישראל.

אך כשלושה שבועות לאחר השקת הערוץ, בעקבות פעילות הערוץ ללא האישורים הנדרשים, חתם שר התקשורת, גלעד ארדן, על צו לסגירתו אך צו זה לא הצליח[1].

החל מספטמבר 2015 ערוץ זה שינה את שמו מ-"פלסטין 48" ל-"קנאת אל-מוסאווה" (בעברית: ערוץ השוויון)[2].

בתחילת שנת 2016, לרגל חגיגות השנה האזרחית החדשה של שנה זו, החל הערוץ אף להשיק את אתר האינטרנט הרשמי שלו המכיל לוח שידורים, תוכניות מוקלטות וכמובן גם שידור ישיר דרך האתר. במאי 2016 הערוץ השיק את האפליקציה הרשמית שלו (תחילה רק ב-Google Play) ובפברואר 2017 האפליקציה הגיעה גם ל-AppStore.

על הקמת הערוץ, אמרה סנאא חמוד, חברת הוועדה המייעצת של הערוץ "בפעם הראשונה מזה 67 שנים מושקת טלוויזיה שמדברת בשפתנו, תרתי-משמע, השואפת לאפשר לנו במה לדיאלוג ולדיון בנושאים הבוערים בקרבנו, ואף להשמיע את קולנו לעולם כולו, לרבות העולם הערבי שהנו בבחינת ההווי התרבותי והלשוני הטבעי שלנו"[3]

ביוני 2016, הערוץ עמד להפסיק את פעילותו, אך בזכות תחנת השידור המועברת אף מרמאללה דרך הלוויין, השידור למרות הכל ממשיך את שידוריו מנצרת ואפילו מאז חודש זה הוא מועבר בשידור ישיר דרך האתר הקנדי GLARAB אשר מכיל מעל 120 ערוצי טלוויזיה ממרוקו ועד עיראק (כלומר מכל רחבי העולם הערבי בלי יוצא מן הכלל) בשידור ישיר, ביניהם גם ערוץ זה וכמובן גם דרך האפליקציה של האתר.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Telecom-icon.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא תקשורת. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.