לדלג לתוכן

פוש (סרט)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
פּוּש
Push
בימוי פול מקגווין עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי ברוס דייווי
ויליאם וינס
גלן ויליאמסון
תסריט דייוויד בורלה
שחקנים ראשיים כריס אוונס
קולין פורד
דקוטה פנינג
דג'ימון הונסו
קמילה בל
קליף קרטיס
ניל ג'קסון
מינג-נה ון
מוזיקה ניל דייוויג' עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
חברת הפקה Icon Productions, Summit Entertainment עריכת הנתון בוויקינתונים
חברה מפיצה ארצות הבריתארצות הברית Summit Entertainment
הממלכה המאוחדתהממלכה המאוחדת Icon Film Distribution
שיטת הפצה וידאו על פי דרישה עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה 6 בפברואר 2009
משך הקרנה 111 דקות
שפת הסרט אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה סרט מותחן, סרט מדע בדיוני, סרט פעולה עריכת הנתון בוויקינתונים
תקציב 38 מיליון דולר
הכנסות 48,858,618 מיליון דולר
הכנסות באתר מוג'ו push09
פרסים
 • פרס חבר המושבעים של פסטיבל סאנדנס לדרמה אמריקאית
 • Sundance Audience Award: U.S. Dramatic
 • Sundance Special Jury Prize for Acting עריכת הנתון בוויקינתונים
www.push-themovie.com
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

פּוּשאנגלית: Push) הוא מותחן גיבורי-על אמריקאי משנת 2009 בבימויו של פול מקגוויגן ובכיכובם של כריס אוונס, דקוטה פנינג, דג'ימון הונסו וקמילה בל. במרכז הסרט נמצאת חבורת מדיומים מלידה, שמתאחדים יחד על מנת להפיל סוכנות ממשלתית המשתמשת בסם מסוכן כדי ליצור צבא של מדיומים.

עלילת הסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלילה נפתחת בקריינותה של דקוטה פנינג, שמספרת על מספר סוגי אנשים עם יכולות ועל העובדה שהם עובדים עם ממשלת ארצות הברית מאז 1945. הסצנה הראשונה מתארת שני טלקינטים, ניק גאנט ואביו (בגילומו של ג'ואל גרטש), שנסים על חייהם. קירה היא היחידה שעברה את הזרקת החומר ונותרה בחיים.

ניק גאנט הבוגר (בגילומו של כריס אוונס) חי בהונג קונג בסביבת המהגרים והמוגלים במטרה להתחבא מהמחלקה האמריקאית. הוא משתמש בכוחו כדי להתפרנס, אלא שכוחו אינו חזק דיו, מכיוון שאינו מתאמן. כתוצאה מדלות כוחו הוא מפסיד במשחק הימורים של הטלת קוביות, מה שגורם לו להגדיל את חובו לחבורה מקומית שבמקרה מונהגת על ידי צרחנים (אנשים המסוגלים לצעוק חזק ובכך לגרום לחפצים להתפוצץ ולדימום מאוזני האנשים שלידם) מהמחלקה הסינית הלא מתפקדת. לאחר שהוא בורח מהם הוא חוזר לביתו כששני רחרחנים (אנשים המסוגלים לרחרח חפצים ובכך למצוא אנשים או לגלות מה עבר עליהם בימים האחרונים) מהמחלקה האמריקאית מגיעים לביתו ושואלים אם הגיעה אליו ילדה. לאחר רחרוח הם מגלים שלא, והם לוקחים את מברשת השיניים שלו על מנת שיוכלו לאתרו שוב במידת הצורך.

מיד לאחר מכן ילדה בשם קאסי הולמס (בגילומה של דקוטה פנינג) מגיעה לדירתו של ניק, ומסבירה לו שהיא חוזה וששניהם עומדים למצוא מזוודה עם שישה מיליון דולר בתוכה. ניק וקאסי הולכים למסעדה קרובה כדי שיוכלו לדון בתוכניותיהם. בזמן שקאסי מנסה לשכנע את ניק לעזור לה יש לה חיזיון ובו היא רואה שצרות מגיעות. שני הצרחנים מגיעים. ניק עוזר לקאסי לברוח בזמן שהצרחנים כמעט והורגים אותו. הם נעצרים על ידי אחותם שאומרת שבלעדי ניק לא יהיה להם סיכוי להגיע לבחורה, ועוזבים את המקום. אישה מגיעה ובעקבותיה גם קאסי. האישה היא מרפאת (אישה היכולה לרפא פצעים וחבלות). היא מרפאת את ניק וכך ממלאת חוב לאמא של קאסי, שהיא חוזה שנתפסה על ידי המחלקה האמריקאית. כשניק מתעורר, קאסי נותנת לו פרח לוטוס, ובעוד הוא נזכר במילותיו של אביו, הוא מבין שהוא חייב לעזור לקאסי.

בינתיים, קירה נתפסת על ידי שניים מסוכני המחלקה האמריקנית, מאק והולדן. היא בורחת מהם על ידי שימוש בכוחותיה בעוד היא מחדירה למאק מחשבה שהולדן הרג את אחיו וכתוצאה מכך מאק הורג את שותפו. הנרי קארוור, המתגלה גם הוא כמחדיר, גורם למאק לירות בעצמו כעונש על כך. קאסי וניק הולכים למועדון כחלק מהחיזיון של קאסי שם הם פוגשים את "הוק" ווטרס, ידיד ותיק של ניק, שמתגלה כ"משנה" (אדם המסוגל לשנות צורה שלו או של דברים אחרים). הוא אומר להם ללכת לאמילי הו, רחרחנית חזקה היכולה לעזור להם למצוא את קירה.

ניק וקאסי מוצאים את קירה. מתברר כי קירה וניק ניהלו רומן בעבר שנקטע על ידי המחלקה שלכדה את קירה, בעוד ניק לא הצליח למצוא אותה. הם הולכים למחשיך (אדם המסוגל להחביא כל אדם מרחרחנים לזמן מה, אם כי הוא לא יכול להעלים אותו מחזיונות של חוזים) שיחביא את קירה. מאוחר יותר באותו ערב קירה וניק מחדשים את יחסיהם כשקאסי יוצאת העירה. הצעקנים ואחותם המתגלה להיות חוזה תופסים אותה ומאיימים עליה.

בבוקר, קאסי מתעוררת ואומרת לשאר כי המחלקה הסינית מצאה אותם ועליהם לעזוב. הם מוצאים מקלט אחר בביתה של אמילי. ניק מחליט שהגיע הזמן לעשות מהלך. בעזרת הריחרוח של אמילי הוא מוצא את הנרי קארוור. הנרי מצויד בטלקינט חזק בשם ויקטור בודארין. לאחר שהיכולות של ניק התחזקו הוא מנהל שיחה/חקירה עם הנרי ומגלה שקירה עומדת למות. תוך זמן קצר השיחה הופכת לקרב בין שני הטלקינטים, בהפסדו של ניק. הנרי תופס את קאסי ואומר לה שהוא לא מתכוון להרוג אותה מכיוון שאז עתידו ישתנה ולא בטוח שימצא חן בעיניו העתיד החדש. קאסי בתגובה אומרת שגם אם ניק יהרג העתיד ישתנה. כתוצאה מכך הנרי לוקח את ויקטור ושניהם הולכים מהמקום.

כשניק חוזר הוא מוצא את קירה גוססת, בעוד הוא מבין כי הנרי סיפר לו את האמת ולסם יש תופעות לוואי. בעזרת אחד מציוריה של קאסי - הנוהגת לצייר את חזיונותיה - הם מגלים כיצד הם נפגשו ומוצאים מפתח ללוקר, שבו צריכה להיות מזוודה בעלת ערך כספי גבוה. אמא של קאסי הגתה תוכנית להפלת המחלקה והתוכנית מתבצעת ברגעים אלו. ניק הוגה רעיון (אמא של קאסי ראתה בחזיונותיה כי ניק יוביל את המהלך) שכולל שבע מעטפות הניתנות לכל אחד מאנשי הצוות. בתוך המעטפות משימות שצריכות להעשות רק בזמן שנאמר. כיוון שאף אחד פרט לניק לא יודע את העתיד לקרות (מכיוון שהוא חתום במעטפות) גם החוזים מהמחלקות האחרות לא יכולים לדעת את העתיד. ניק אומר לקירה לפתוח את המעטפה שלה כשהיא תתחיל לפקפק באמת.

השלב הראשון נפתח בכך שפינקי המחשיך מסגיר את קירה, מקבל כסף כתגמול ואז נותן את הכסף לניק. בעזרת הכסף ניק רוכש את שירותי ה"מחקן" (אדם המסוגל למחוק זיכרון) ובכך מוודא שאף אחד מהחוזים מהמחלקות האחרות לא יוכלו לדעת את העתיד. בינתיים, ויקטור נותן לקירה חומר להרגעת מערכת החיסון כדי לבטל את השפעת הסם בעוד הנרי פונה אליה כחבר ואומר לה שכל זיכרונותיה שקריים וכי היא עובדת במחלקה והתנדבה לקחת את הסם. הזיכרונות השקריים של מערכת היחסים עם ניק, הפגישה הראשונה שלהם בפארק השעשועים וכל מה שחשבה שעברה הן תופעות לוואי. כהוכחה הוא מראה לה את התג שלה.

הוק מביא את המזוודה (שמתברר שאינה מכילה 6 מיליון דולר אלא את המזרק שקירה גנבה) אל הדירה של אמילי. הוא משנה את צורתה של מזוודה אחרת כך שהיא תראה בדיוק כמו המזוודה עם המזרק. קאסי הולכת לדירה של ניק עם המזוודה המזויפת ומשאירה אותה שם כפי שנאמר לה במכתבה. ניק מתעורר כשהוא לא זוכר כלום, פותח את מעטפתו שאומרת לו בפשטות "חזור הביתה". כשניק חוזר הוא מגלה את המרפאת נמצאת שם. היא מחזירה לו את פצעי הצעקנים ונותנת לצעקן את המזוודה כשהיא מקבלת תגמול כספי על כך. כשהיא עומדת לצאת ניק מוצא אקדח שקאסי החביאה מוקדם יותר כנאמר לה במכתבה ומכוון אותו בעזרת כוחותיו למרפאת, מכריח אותה לרפא אותו. היא עושה כן ולאחר מכן ניק וקאסי יוצאים מהדירה משאירים את המרפאת קשורה שם. קאסי חוששת שהגרוע מכול עוד לפניהם כשבכל חזיונותיה היא רואה נמר והיא מרגישה שהוא קשור לצורת המוות שלה. ניק אומר לה שהיא לא תמות ומעודד אותה בעוד הוא אומר לה ללכת ולהתחבא עד שהכול ייגמר בלי לחשוב על זה.

קאסי מוצאת מחבוא בבניין דירות גדול. שם היא רואה תמונות של נמרים, היא מגיעה לאחד החדרים כשהחוזה הסינית יוצאת ומאיימת על קאסי להורגה באקדח. היא אומרת לקאסי שהיא בושה למשפחתה. ברגע הזה המחקן יוצא ומוחק את כל זכרונותיה של החוזה. מסתבר שגם לו הוכן מכתב, ושקאסי הייתה הפיתיון כדי לגרום לחוזה לצאת ממקום המחבוא.

בינתיים ניק מגיע לפגוש את הנרי ושם הוא מוצא את קירה כשהיא מאמינה בחזיונות שהנרי השתיל בה. היא אומרת לו שהיא ניצלה אותו. באמצע ניסיון השכנוע שלה הוק מתקשר להנרי ואומר לו שאם הוא רוצה את המזוודה שיניח לניק וקירה. הנרי קירה וניק (האזוק בינתיים) נוסעים לפגוש את הוק. כשהם מגיעים העוזר של הנרי מכה את ניק ודוחף אותו לתא המטען של הרכב. כשהם משיגים את המזוודה מקיפים אותם אנשי המאפיה היפנית ודורשים את המזוודה. והעוזר של הנרי, ויקטור, מפוצץ שקי מלט על חברי המאפיה. והנרי וקירה בורחים. תוך כדי מאבק שני חברי מאפיה יפנים נופלים על הרכב שבו היה ניק כלוא וגורמים לפתיחת תא המטען. ניק יוצא משם משתחרר מהאזיקים, לוקח שני אקדחים ומצטרף למאבק. קירה נלכדת על ידי חברי המאפיה אך גורמת להם להפנות את נשקם כלפי ניק, שמועף על ידי ויקטור. ניק מכה את ויקטור ומתפתח ביניהם קרב. בינתיים הצעקן הצעיר מגיע וויקטור הורג אותו. לפתע אביו ראש המאפיה מגיע ומתחיל לצעוק וניק ממוטט עליו את שלד הבניין. קירה שולטת בבחורים היפנים וקארוור מגיע ואומר לה להצעיד אותם לשפת הגג. קירה מתחילה לעשות זאת ואז ניק עוצר אותה ואומר לה שקארוור השתיל בראשה זיכרונות שקריים. קארוור גורם לו לצעוד אל מותו מקצה הגג. בדיוק כשכקארוור מחזיק בו הוא נותן לקארוור אגרוף ולוקח את המזרק מהמזוודה. הוא מזריק לעצמו את החומר שנמצא במזרק. כשקירה והנרי עוזבים. בדיוק אז קאסי מגיעה. ומתגלה שהמזוודה שקארוור לקח היא איננה המזוודה האמיתית וזו הנכונה נמאת במכולת פסולת בניין בחוץ ובנוסף שניק הזריק לעצמו רוטב סויה.

במטוס של קירה וקארוור, קירה פותחת את המכתב שניק הכין לה ונזכרת במה שקרה לה בשעות שלפני מחיקת הזיכרון. במכתב כתוב: "תהרגי אותו. נתראה בקרוב, ניק." קירה גורמת לקארוור לירות בעצמו...

סוגי אנשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

למען הסדר ישנם 10 סוגי מדיומים ידועים בסרט "פוש" (כל השמות הם בתרגום חופשי):

 • טלקינטים (מזיזים) - אנשים המסוגלים להזיז דברים בכוחות המחשבה.
 • חוזים (צופים) - אנשים המסוגלים לראות את העתיד לפרק זמן של בערך שבוע, ולחזקים מבניהם הרבה שנים יותר.
 • מחדירים - אנשים המסוגלים לשנות זיכרונות או להשתיל זיכרונות במוחות של אנשים אחרים.
 • צעקנים (מדממים/שואגים) - אנשים הצועקים ובצעקתם יכולים להרוג, לפצוע, לפוצץ ולפגוע.
 • רחרחנים - אנשים המסוגלים לרחרח ובכך למצוא אנשים או לדעת מה הם עשו לאחרונה.
 • קוראים - דומים לרחרחנים. משתמשים במגע ולא ברחרוח.
 • מחקנים - אנשים המסוגלים למחוק זיכרונות של אנשים אחרים.
 • מחשכים (מצלילים, מלשון צל) - יכולים להחביא אנשים מרחרחנים אך לא מחזיונות של חוזים.
 • משנים (משני צורה) - אנשים המסוגלים לשנות צורה של חפצים ושל עצמם.
 • מרפאים/מתקנים - אנשים המסוגלים לרפא או להחזיר את הפצע.

צוות שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם הדמות שם השחקן/ית אפיון דמות
ניק גאנט כריס אוונס/קולין פורד גיבור הסרט, טלקינט, נולד באמריקה ומתגורר בהונג-קונג כדי להתחבא מהמחלקה. אביו נרצח על ידי הנרי. היה במערכת יחסים עם קירה. בעל מקור הכנסה אחד ועל כן מהמר, אם כי לא תמיד בהצלחה ולכן מסובך בחובות.
קאסי הולמס דקוטה פנינג חוזה צעירה שאמה נלכדה על ידי המחלקה. כמו רוב הכוחות בסרט שלה לא מפותח עד הסוף ולעיתים היא מבולבלת מציוריה שלה.
קירה הדסון קמילה בל מחדירה מוכשרת שברחה מהמחלקה. היחידה ששרדה את סם ההעצמה והייתה במערכת יחסים עם ניק.
הסוכן הנרי קארוור דג'ימון הונסו סוכן ומחדיר מוכשר שהרג את אבא של ניק. נשלח במטרה ללכוד שנית את קירה.
אמילי הו מינג-נה ון מרחרחת שעוזרת לקאסי וניק למצוא את קירה. עובדת כמגדת עתידות בהונג-קונג.
הוק ווטרס קליף קרטיס אשתו נהרגה בתאונת דרכים. הוא משנה צורה העוזר לקאסי וניק. חי בניו יורק עד שהמחלקה תפסה אותו.
פינקי שטיין נייט מוני מחשיך העוזר להחביא את קירה מהחוזים. כינויו הוטבע כי המחלקה כרתה את זרתו הימנית (פינקי באנגלית: זרת)
ויקטור בודארין ניל ג'קסון טלקינט מוכשר. עובד בשביל המחלקה.
תרזה סטו מגי סיף מרפאת שעזרה למחלקה הסינית להשיג את המזוודה.
וו צ'יאנג פול קר מחקן שעזר לניק וקאסי. מחק את הזיכרון של ניק. חי בהונג-קונג. בסוף מוחק לחוזה את הזיכרון.

הקומיקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברת ויילדסטורם האמריקאית הוציאה 6 חוברות קומיקס המתפקדות כפריקוול לסרט, ומספרות את הסיפור שקרה לפני אירועי הסרט. החוברות פורסמו בין נובמבר 2008 לפברואר 2009 ואוגדו יחדיו לאוגדן (ISBN 978-1401224929).

ה-DVD[עריכת קוד מקור | עריכה]

סרט הקולנוע יצא ל-DVD ול-Blu-ray בתאריך 7 ביולי 2009 והוא מכיל סצנות שנמחקו, פרשנויות ועל העשייה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]