מטאליסט הפקות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף פסטיבל מטאליסט)
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: נחוץ מעבר בעין ביקורתית, פירוט יתר של להקות.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

מטאליסט הפקות היא חברה ישראלית, אשר הוקמה על ידי אורון תנעמי בנובמבר 2002 במטרה "לאסוף את חובבי הז'אנרים השונים (של מטאל) לקהילה מאוחדת ולהוות מקור מידע למאזינים לכל גוני המטאל" (מתוך האתר). החברה פועלת בשני מישורים:

 1. האתר מטאליסט- אתר אינטרנט עברי אשר מספק מידע וכתבות על להקות, אלבומים והופעות, תוך מתן דגש על להקות ישראליות. אנשי הצוות באתר, לרוב, יתמחו בסגנונות שונים, עובדה המייחדת את האתר וגורמת לו לכסות את מרבית תתי-הז'אנר במוזיקת המטאל. האתר נותן ביקורות על אלבומים והופעות (בישראל ומחוצה לה), כתבות וטורים אישיים, ראיונות עם להקות ואמנים (המופיעים גם באנגלית), אלבומי תמונות מאירועים, במה ללהקות צעירות ופורומים.
 2. פסטיבל מטאליסט- פסטיבל שנתי אשר נותן במה ללהקות מטאל ישראליות צעירות. הפסטיבל מעודד את הקהל לבוא לראות את הלהקות הצעירות על ידי הבאתן של להקות גדולות מחו"ל.

בשנת 2003 נערך פסטיבל מטאליסט הראשון בתל אביב, בפסטיבל הופיעו:

 1. Hand Made God (ישראל)
 2. Spawn of evil (ישראל)
 3. Tears Of Israfel (ישראל)
 4. Bartholomeus Night (ישראל)
 5. Betzefer (ישראל)
 6. Hellfire (ישראל)
 7. Stone of Tears (ישראל)
 8. G-Spot (ישראל)
 9. WhoreXCore (ישראל)
 10. Aborted (בלגיה)
 11. Konkhra (דנמרק)
 12. Ancient (נורווגיה)

בשנת 2004 נערך פסטיבל מטאליסט השני בהנגר 11 בתל אביב, אשר שם דגש על דת' מטאל. בפסטיבל הופיעה להקת הדת' מטאל הפולנית בהמות לצדן של שתי ענקיות המטאל הישראליות אורפנד לנד וסיילם, כמו גם 8 להקות צעירות ואלמוניות יחסית. בפסטיבל נכחו 2,500 אנשים. בפסטיבל הופיעו:

 1. Matricide (ישראל)
 2. Azazel (ישראל)
 3. Damnnation (ישראל)
 4. Distorted (ישראל)
 5. Lehavoth (ישראל)
 6. Betzefer (ישראל)
 7. Orphaned Land (ישראל)
 8. Salem (ישראל)
 9. Armilos (ישראל)
 10. Loud N'Clear (ישראל)
 11. Behemoth (פולין)

בשנת 2005 נערך פסטיבל מטאליסט השלישי בחוף פלמחים ליד ראשון לציון, אשר שם דגש על מטאל יותר קלאסי (ת'רש מטאל, הבי מטאל). הפעם הגיעו שתיים מלהקות הת'רש מטאל הגדולות בעולם: דסטרקשן הגרמנית ומגאדת' האמריקאית. בפסטיבל נכחו 4,000 אנשים. בפסטיבל הופיעו:

 1. Armilos (ישראל)
 2. Masteriff (ישראל)
 3. Distorted (ישראל)
 4. CrossFire (ישראל)
 5. Lehavoth (ישראל)
 6. Stella Maris (ישראל)
 7. Eternal Gray (ישראל)
 8. Destruction (גרמניה).
 9. Megadeth (ארצות הברית)- הלהקה ירדה לאחר 5 שירים עקב קריסת מחסומי הלחץ.

בשלהי שנת 2005 נערכה הפרדה בין החברה לאתר, ותחת השם "מגזין מטאליסט" נוספו לצוות האתר אלון מיאסניקוב בתפקיד העורך הראשי, אופיר מסר, האיש שמופקד על התפעול הטכני, ומספר כתבים חדשים. האתר הרחיב את גבולות הנושאים בהם הוא עוסק ממטאל גרידא לנושאים הקשורים במטאל באופן עקיף. כך, בנוסף לכתבות על להקות, אלבומים והופעות, האתר מספק כיום גם ביקורות על סרטי אימה ואף על פאבים (בשל הדומיננטיות של שתיית אלכוהול בתרבות המטאל).

בנוסף להפקת הפסטיבלים, בין השנים 2002 ו 2008 הייתה אחראית החברה על הבאתם של הרכבים נוספים מחו"ל וביניהם להקת Aborted הבלגית בביקורה הראשון והשני בישראל, Vader הפולנית, Kreator ו U.D.O הגרמניות, להקת Opeth השוודית בביקורה הראשון בישראל, להקת Behemoth הפולנית בביקורה הראשון והשני בישראל, להקת המטאלקור הגרמנית Caliban, ו Paul Dianno סולן העבר הבריטי של להקת Iron Maiden, להקת Melechesh הישראלית לשעבר, גיטריסט העל האמריקאי מרטי פרידמן (לשעבר ב Megadeth), רוני ג'יימס דיו DIO, להקת הבלאק מטאל השוודית Dark Funeral, מייסדת הבלאק מטאל הנורווגית Mayhem ועוד.

מן ההפקות המקומיות הבולטות אותן ייסדה החברה ניתן לציין את Heavy Metal Monsters, פסטיבל מקומי בו הרכבים מוכרים ניגנו גרסאות כיסוי לאמני ההבי מטאל הגדולים מהעולם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]