קובה סיפור אהבה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
קובה סיפור אהבה
The Lost City film.jpg
שם במקור: The Lost City
בימוי: אנדי גרסיה
הפקה: אנדי גרסיה
תסריט: ג. קאבררה אינפנטה
שחקנים ראשיים: אנדי גרסיה,
דסטין הופמן,
ביל מאריי
הקרנת בכורה: 28 באפריל 2006
משך הקרנה: 143 דקות
שפת הסרט: אנגלית
תקציב הפקה: 9,600,000‏$
הכנסות: 4,364,843‏$
דף הסרט ב-IMDb

"קובה סיפור אהבה" (באנגלית: The Lost City) הוא הסרט הראשון שביים השחקן אנדי גרסיה, העוסק במהפכה הקובנית של סוף שנות ה-50, בה כבש פידל קסטרו את השלטון בקובה. הסרט יצא לאקרנים בשנת 2006.

הסרט מהווה מחווה למולדתו של גרסיה, ומשלב בתוכו מוזיקה קובנית מקורית.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט מתמקד בסיפורה של משפחה אמידה בקובה בשנת 1958, והשפעת המהפכה עליה. במשפחה שלושה אחים: לואיס, ריקרדו ופיקו, (אנדי גרסיה) אשר שונים בתפיסתם את הדרך הנכונה להאבק בשלטון הרודן פולחנסיו בטיסטה. האח הראשון, לואיס, מצטרף לתנועה מהפכנית הפועלת לסלק את בטיסטה מהשלטון ולהביא לקובה דמוקרטיה. קבוצה זו נפרדה מקבוצתו של פידל קסטרו, תנועת ה-26 ביולי, כיוון שלא סמכו על טוהר כוונותיו ועל שאיפתו לדמוקרטיה קובנית. האח שני, ריקרדו, פונה דווקא לקבוצתו של פידל קסטרו. פיקו, אשר בסיפורו מתרכז הסרט, הולך בדרכו של אבי המשפחה פדריקו, פרופסור מכובד באוניברסיטת הוואנה, ומאמין בהחלפת השלטון בדרך חוקית, תוך שהוא מנסה לקדם את המאבק דרך הפרלמנט.

המחתרת לה שייך לואיס מנסה להתנקש בחייו של בטיסטה, אך הניסיון נכשל וחברי המחתרת השורדים מחוסלים על ידי חברי המשטרה החשאית יחד עם מספר איומים נוספים על שלטון הנשיא. (ביניהם חבר הפרלמנט בו נעזר פדריקו בניסיון להסיר את בטיסטה מהשלטון באופן חוקי)

בעידוד אמו, פותח פיקו במערכת יחסים עם אלמנתו של לואיס אחיו, אורורה, והם מתאהבים. זמן מה לאחר ההתנקשות ובעקבות הפגנות עזות למען עזיבתו מהארץ, מבין בטיסטה שחייו בסכנה בקובה ומחליט לעזוב את הארץ. הקובנים חוגגים ברחובות, ופידל קסטרו ממהר לתפוס את השלטון במדינה, מכריז על ביטול הבחירות ומוציא להורג את כל תומכי המשטר הישן.

ריקרדו, אשר הרחיק עצמו מהמשפחה וקצין בכיר בשלטון החדש מבקר את דודו מגדל הטבק ומודיע לו שהשדה שלו יוחרם לצורכי המהפכה. דודו זועם ונסער מאד, אך פרץ הרגשות מביא אותו להתקף לב, והוא מת לפני שאחיינו ריקרדו מצליח לקרוא לעזרה. חברי המשפחה מאשימים את ריקרדו במות הדוד, ומגנים אותו על ששם את מפלגתו לפני משפחתו. ריקרדו מתקשה לשאת באשמה, ומתאבד. (ובכך מותיר את פיקו בן יחיד להוריו)

אלמנתו של לואיס, אורורה, מתפתה להצטרף גם היא למפלגתו של פידל מתוך רצון לעזור לקובה בשעתה הקשה, אך מעשה זה מרחיק אותה מפיקו, והוא נעשה קר כלפיה. לבסוף, לאחר שהבין פיקו שאין לו מה לחפש בקובה של פידל ובעידוד הוריו, הוא מחליט לעבור לארצות הברית ולהקים שם מחדש את מועדון הג'אז הקובני אותו ניהל בהוואנה. לפני יציאתו מציע פיקו לאורורה להצטרף אליו, אך היא מסרבת וטוענת שקובה זקוקה לה. רוב כספו ורכושו נלקחים ממנו בשדה התעופה, כך שהוא נאלץ לעבודה בשטיפת כלים בהגיעו לארצות הברית, בתקווה שיוכל להביא בעתיד את שאר בני משפחתו לארצות הברית ולפתוח מחדש את המועדון שלו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]