קונג פו פנדה (זיכיון)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לעדכן ערך זה. הסיבה היא: סרטי הזכיון קונג פו פנדה 3 ו-4.
אתם מוזמנים לסייע ולעדכן את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעדכון הערך, ניתן להסיר את התבנית. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
יש לעדכן ערך זה. הסיבה היא: סרטי הזכיון קונג פו פנדה 3 ו-4.
אתם מוזמנים לסייע ולעדכן את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעדכון הערך, ניתן להסיר את התבנית. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
קונג פו פנדה
Kung Fu Panda
בימוי מארק אוסבורן
ג'ון סטיבנסון
ג'ניפר יו נלסון
הופק בידי דרימוורקס אנימציות
סרטי פרמאונט (עד 2013)
פוקס המאה ה-20 (החל מ-2013)
מוזיקה הנס צימר עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה 2008 עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת הסרט אנגלית
הכנסות ‏$1,297,436,841[1]
סרטים בסדרה קונג פו פנדה
קונג פו פנדה 2
קונג פו פנדה 3
קונג פו פנדה 4
www.kungfupanda.com
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

קונג פו פנדהאנגלית: Kung Fu Panda) הוא זיכיון המבוסס על סדרת סרטי הנפשה של סרטי פרמאונט ופוקס המאה ה-20 המופקת על ידי דרימוורקס אנימציות. מדובר בארבעת סרטי האנימציה "קונג פו פנדה" (2008), "קונג פו פנדה 2" (2011) "קונג פו פנדה 3" (2016) ו"קונג פו פנדה 4" (2024). הסדרה עוקבת אחרי דב פנדה שנבחר להיות לוחם קונג פו, ונאלץ להציל את סין מידיהם של רשעים שונים. הסדרה זכתה להצלחה רבה. סדרת הטלוויזיה זכתה בשבעה פרסי אמי, שני סרטי הסדרה הועמדו לפרס אוסקר לסרט המונפש הטוב ביותר ולפרס אנני לסרט הטוב ביותר.

סרטי הזיכיון[עריכת קוד מקור | עריכה]

קונג פו פנדה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – קונג פו פנדה

פו, דב פנדה שמן שחי בסין, ועבד כמלצר במסעדת הטופו של אביו, חלם להיות לוחם קונג פו. פו שמע על תחרות קונג פו חשובה שעומדת להתקיים. ביום האירוע, פו לא היה יכול לצפות בתחרות, בגלל עבודתו במסעדה. פו הגיע לתחרות בטעות, כשהוא חיבר את הכיסא שהוא ישב עליו לזיקוקי די נור שהיו בסביבה. פו עף יחד עם הכיסא לזירת התחרות, ונחת בדיוק כשמאסטר אוגווי, צב זקן, שהוא לוחם קונג פו מיומן, מרים את אצבעו כדי להכריז על המנצח. הוא נחת בדיוק מול האצבע, וכך פו נבחר בטעות להיות לוחם הדרקון.

פו התחיל להתאמן יחד עם חמשת הלוחמים הטובים באזור, המכונים 'חמשת המופלאים'. החמישייה לא האמינה ביכולותיו של פו, וחשבה שמאסטר אוגווי עשה טעות כשבחר אותו להיות לוחם הדרקון. מאסטר אוגווי לא חשב שהוא טעה, ואימן את פו ללא הפסקה. כשמאסטר אוגווי מת, מאסטר שיפו, שהוא פנדה אדומה שמיומן בקונג פו, נהיה אחראי לאמן את פו, והחליף את מאסטר אוגווי. מאסטר שיפו לא האמין בפו, וחשב כמו חמשת המופלאים, שפו לא ראוי להיות לוחם הדרקון. לאחר שפו הוכיח למאסטר שיפו, שבעזרת כוח הרצון שלו הוא יכול להיות לוחם קונג פו טוב, מאסטר שיפו התחיל להאמין בו. כשטאי לונג, נמר שהוא לוחם קונג פו מרושע, ברח מהכלא כדי להיות לוחם הדרקון בעצמו, פו נשלח כדי לעצור אותו. פו לחם בטאי לונג, ובעזרת השומנים של גופו, שבולמים כל מכה, הוא ניצח אותו, והחזיר את השלווה לאזור.

הסרט הצליח מאוד, אף על פי שהסרט המתחרה וול-E של דיסני הרוויח יותר. ביחס לסרטים אחרים של דרימוורקס, הסרט הצליח מאוד והכניס סכום נאה של $631,744,560 בכל רחבי העולם. בארצות הברית בלבד, הכניס הסרט סכום של $215,434,591. הצלחת הסרט הובילה ליצירת סרט שני בסדרה. הסרט הופץ ב-5 ביוני 2008. המדינות הראשונות בהן הסרט הופץ היו רוסיה, קוריאה הדרומית ואוקראינה.

קונג פו פנדה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – קונג פו פנדה 2

30 שנה לפני הסיפור, שן, טווס מרושע שמלך על עיר בשם גונגמן, שמע נבואה ממגדת עתידות. על פי הנבואה, לוחם קונג פו בצבעי שחור-לבן ינצח את שן, ויפיל אותו מתפקידו. שן חשב שמגידת העתידות התכוונה לדובי הפנדה, והרג את כל דובי הפנדה בסין, מלבד פו שהיה אז תינוק.

לאחר 30 שנה, מאסטר שיפו אימן את פו בקונג פו, וסיפר לו שיוכל להיות לוחם קונג פו טוב יותר אם ייעזר בשלווה הפנימית שבתוכו. באמצע האימון, הגיעו שמועות על התקפה של חייליו של שן על העמק שבו חי פו. פו יצא יחד עם חמשת המופלאים להילחם בחייליו של שן. באמצע הקרב, פו גילה ששן מתכנן להשתלט על כל סין, ויצא עם חמשת המופלאים להציל את הארץ. פו והחמישייה ניסו להגיע במסווה לארמונו של שן, אך חייליו של שן הדביקו אותם. פו וחבריו הצליחו לנצח את החיילים והסתערו על ארמונו של שן.

פו וחבריו הגיעו לארמונו של שן, ונלחמו נגדו. פו התרכז בשלווה הפנימית שבתוכו, ובזכותה הצליח לנצח את שן, ולהחזיר שוב את השלווה לאזור.

הסרט הצליח מאוד והכניס סכום של $665,692,281. הסרט הרוויח יותר מהסרט הראשון בסדרה. בארצות הברית בלבד, הכניס הסרט $165,249,063, פחות מהכנסות הסרט הראשון בסדרה בארצות הברית. הסרט השני הגדיל את ההכנסות הכוללות של סדרת הסרטים "קונג פו פנדה". הסרט הופץ ב-24 במאי 2011. המדינה הראשונה בה הופץ הסרט היא הפיליפינים.

קונג פו פנדה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – קונג פו פנדה 3

חברת דרימוורקס הודיעה בפסטיבל Comic-Con כי ב-2015 צפוי לצאת הסרט הבא בסדרת קונג פו פנדה, קונג פו פנדה 3. בדצמבר 2014, תאריך יציאת הסרט נדחתה ל-18 במרץ 2016 על מנת לא להתחרות בסרט מלחמת הכוכבים - פרק 7: הכוח מתעורר.[2]

קונג פו פנדה 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – קונג פו פנדה 4

ב-2018 ג'ק בלאק שמדבב את פו לאנגלית, הודיע על פרישה ואמר כי הוא מתכנן לעשות עוד שני סרטים: את ג'ומנג'י 3 שיצא בדצמבר 2019 ואת קונג פו פנדה 4 שיצא ב-8 במרץ 2024.

בסרט זה, פו הכיר פושעת מבוקשת אשר מגלה לו שיש רשעה עולמית שיכולה להפוך לכל אחד שרק תרצה: הזיקית. כאשר פו וז'ן הפושעת המבוקשת יוצאים למסע לחיפוש אחר הזיקית, מאסטר שיפו מבקש מפו לבחור אחד אחר שיהפוך לאביר הדרקון, מיכוון שפו סיים את עבודתו ויוצא לפנסיה. פו לא רוצה לעזוב את התפקיד, ויוצא עם ז'ן למסע ענקי.

המסע מתמשך ומתמשך, ואז פו וז'ן מגיעים לבר של חיות קשוחות שנשבעות לנקום. פו כל המסע לא עוזב את מטה אביר הדרקון שלו. בזמן שז'ן ופו בסכנה במסעם, אביו ואביו הביולוגי של פו מגיעים לחפש אותו. שפו וז'ן מגיעים לזיקית, ז'ן נגלת כנוכלת שעוזרת לזיקית, ומביאה לה את המטה של פו כדי שהיא תוכל לפתוח את עולם הרוחות, ותיקח מכל האויבים של פו עד היום את כוחותיהם ולהילחם נגד פו ולהשמיד אותו ולהפוך לישות העוצמתית ביותר בהיסטוריה של אבירי הדרקונים. ז'ן מתרחטת על מעשה מהר מאוד, ופו כועס עליה ומצליח להשתחרר מהזיקית. אביהם של פו מגיעים ומוצאים אותו. פו מצליח להגיע אל הזיקית ולחבור שנית אל ז'ן, ומגלים שהזיקית כבר סיימה את המעשה הזדוני שלה. פו מצליח להילחם נגדה וז'ן עוזרת לו. בסוף, פו וז'ן מביסים את הזקית ומחזירים את כל הרעים (טאי לונג, קאי ועוד) לעולם הרוחות. פו וז'ן חוזרים לכפר ביחד עם מאסטר שיפו.

פו מחליט שז'ן תיהיה אבירת הדרקון החדשה במקומו, ומביא את חמשת המופלאים לאמן אותה. הסרט נגמר בכך שפו עוזב את ז'ן וחמשת המופלאים מאמנים אותה ככל יכולתם. מעריצים רבים כעסו על הסרט מכיוון שחמשת המופלאים ומאסטר שיפו הופיעו בו כמה דקות בלבד, וז'ן יותר הופכת לראשית.

המשכים נוספים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מנכ"ל דרימוורקס אנימציות, ג'פרי קצנברג, אמר כי לאחר הסרט השלישי צפויים שלושה המשכים נוספים, קונג פו פנדה 4 שיצא ב-8 במרץ 2024, ותאריך מדויק עדיין לא נקבע לשניים הנוספים.

סדרות טלוויזיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קונג פו פנדה: אגדת המגניבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – קונג פו פנדה: אגדת המגניבות

קונג פו פנדה: אגדת המגניבות (באנגלית: Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness) היא סדרת טלוויזיה המתרחשת לאחר הסרט הראשון. הסדרה עוקבת אחר פו וחמשת המופלאים כאשר הם נאלצים להגן על עמק השלווה מפני מזיקים. בעברית, הסדרה דובבה על ידי אסף פריינטא, אמנון וולף, אלברט כהן, דקלה הדר ועוד רבים.

קונג פו פנדה: כפות הגורל

ערך מורחב - קונג פו פנדה: כפות הגורל

קונג פו פנדה: אביר הדרקון

ערך מורחב- קונג פו פנדה: אביר הדרקון

הכנסות הסרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

סרט תאריך הפצה הכנסות דירוג תקציב סימוכין
בארצות הברית מחוץ לארצות הברית ברחבי העולם כולו בארצות הברית ברחבי העולם
קונג פו פנדה 6 ביוני 2008 $215,434,591 $416,309,969 $631,744,560 #108 #63 $130,000,000 [3]
קונג פו פנדה 2 62 במאי 2011 $165,249,063 $500,443,218 $665,692,281 #196 #59 $150,000,000 [4]
סה"כ $380,683,654 $916,753,187 $1,297,436,841 #51 לא ידוע $280,000,000 [5][6]

ביקורת[עריכת קוד מקור | עריכה]

סרט אתר Rotten Tomatoes אתר Metacritic
קונג פו פנדה 87%[7] 73%[8]
קונג פו פנדה 2 81%[9] 67%[10]
סיכום דרוגים לממוצע 80% 74%

הסרט הראשון זכה לביקורות חיוביות ביותר, והיה אחד הסרטים המצליחים ביותר מבחינת ביקורת של החברה. באתרים Rotten Tomatoes וMetacritic, הוא זכה לביקורות משבחות.

משחקי וידאו[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קונג פו פנדה - משחק וידאו המבוסס על הסרט הראשון, יצא לאור בשנת 2008, פורסם על ידי Activision. המשחק עוקב אחרי פו, שמציל את העמק מחזירי בר ומחיות מרושעות שונות. בסוף המסע פו מגיע לטאי לונג, להילחם נגדו. בדומה לספר, גם במשחק פו מקבל עצות מאביו מדי פעם, וגם במשחק הוא מגיע לתחרות הקונג פו. בשלב הקונג פו, השחקן משחק את דמותה של טיגריס, ולא את פו. בשלב אחר, השחקן משחק את מאסטר קריין (אחד מחמשת הזועמים) שמודיע למאסטר שיפו שטאי לונג ברח מכלאו. באחד השלבים, חמשת הזועמים נלחמים בטאי לונג, והשחקן משחק את חמשת הזועמים. בשלבים אחרים, השחקן משחק את דמותו של מאסטר שיפו, שנלחם בגורילות מרושעות ואוסף פסלים של מאסטר אוגווי או מציל את חמשת הזועמים שכלא טאי לונג. במשחק קיימות משימות רבות שלא הופיעו בסרט. באחד השלבים, פו מנסה להציל עשרה צבים קטנים מתנינים מרושעים, ולהחזירם לאמם.
 • קונג פו פנדה 2 - משחק המתרחש אחרי אירועי הסרט השני, פורסם על ידי THQ ב-23 במאי 2011. בניגוד למשחק הראשון, משחק זה לא מבוסס על הסרט, ואירועיו מתקיימים אחרי אירועי הסרט השני. השחקן משחק את דמותו של פו, גיבור הסרט, שנלחם במפלצות שרוצות להרוג אותו. בשלבים מסוימים ניתן לשחק דמויות אחרות מהסרט, ולא רק את פו, כדומה למשחק הראשון "קונג פו פנדה". בשונה מהמשחק הראשון, בו חלק מהמשימות מבוססות על הסרט, במשחק השני אף משימה לא מבוססת על סדרת סרטי קונג פו פנדה.
 • קונג פו פנדה: לוחמים אגדיים - יצא לאור ב-5 בנובמבר 2008.
 • עולם קונג פו פנדה - יצא לאור ב-12 באפריל 2010.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא קונג פו פנדה בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ "הכנסות סרטי קונג פו פנדה", באתר box office
 2. ^ [1]
 3. ^ "Kung Fu Panda (2008)". Box Office Mojo. נבדק ב-24 בספטמבר 2011. {{cite web}}: (עזרה)
 4. ^ "Kung Fu Panda 2 (2011)". Box Office Mojo. נבדק ב-24 בספטמבר 2011. {{cite web}}: (עזרה)
 5. ^ "Kung Fu Panda Movies at the Box Office". Box Office Mojo.
 6. ^ "Franchise Index". Box Office Mojo. נבדק ב-10 בספטמבר 2012. {{cite web}}: (עזרה)
 7. ^ "קונג פו פנדה (2008)", במסדר הנתונים והביקורות Rotten Tomatoes
 8. ^ "קונג פו פנדה", במסד הנתונים והביקורות Metacritic
 9. ^ "קונג פו פנדה 2 (2011)", במסדר הנתונים והביקורות Rotten Tomatoes
 10. ^ "קונג פו פנדה 2", במסד הנתונים והביקורות Metacritic