פרס אוסקר לסרט המונפש הטוב ביותר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
פרס אוסקר לסרט המונפש הטוב ביותר
Academy Award for Best Animated Feature
מיקום הטקס לוס אנג'לס, קליפורניה
מדינה ארצות הברית
הגוף המעניק האקדמיה האמריקאית לקולנוע
נוסד 2001
www.oscars.org
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

פרס אוסקר לסרט המונפש הטוב ביותראנגלית: Academy Award for Best Animated Feature) הוא פרס אוסקר הניתן מטעם האקדמיה האמריקאית לקולנוע מאז שנת 2001 לסרטי קולנוע מתחום ההנפשה. הפרס ניתן גם לסרטים זרים, שאינם דוברי אנגלית, ובעלי הפקה זרה.

זוכים ומועמדים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  הערה: הזוכה מסומן בצהוב

המאה ה-21[עריכת קוד מקור | עריכה]

העשור הראשון
2001
שרק (דרימוורקס), במאי: ארון וורנר.
ג'ימי ניוטרון (אולפני פראמאונט וסרטי ניקלודאון), במאי: ג'ון א' דייוויס וסטיב אודקירק.
מפלצות בע"מ (פיקסאר ואולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: פיט דוקטר.
2002
המסע המופלא (סטודיו ג'יבלי), במאי: הייאו מיאזאקי.
עידן הקרח (בלו סקיי), במאי: כריס וודג'.
לילו וסטיץ' (אולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: כריס סנדרס ודין דבלויס.
סוס פרא (דרימוורקס אנימציות), במאי: ג'פרי קצנברג ומיריל סוריה.
כוכב המטמון (אולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: רון קלמנטס וג'ון מאסקר.
2003
מוצאים את נמו (פיקסאר ואולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: אנדרו סטנטון.
אחי הדוב (אולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: אהרון בלייז ורוברט ווקר.
שלישיית בלוויל (סרטי דיאפנה-צרפת וסוני פיקצ'רס קלאסיקס), במאי: סילביאן שומאט.
2004
משפחת סופר-על (פיקסאר ואולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: בראד בירד.
תפוס ת'כריש (דרימוורקס אנימציות), במאי: ביל דמשצק.
שרק 2 (דרימוורקס אנימציות), במאי: אנדרו אדמסון.
2005
וולאס וגרומיט והארנב הקטלני (ארדמן אנימציות ודרימוורקס אנימציות), במאי: ניק פארק וסטיב בוקס.
הטירה הנעה (טוהו וסטודיו ג'יבלי), במאי: הייאו מיאזאקי.
חתונת הרפאים (האחים וורנר), במאי: מייק ג'ונסון וטים ברטון.
2006
תזיזו ת'רגליים (האחים וורנר), במאי: ג'ורג' מילר.
מכוניות (פיקסאר ואולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: ג'ון לאסיטר.
מפלצת של בית (סרטי קולומביה), במאי: גיל קינן.
2007
רטטוי (פיקסאר ואולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: בראד בירד.
פרספוליס (סוני פיקצ'רס קלאסיקס), במאי: מרג'אן סטראפי ווינסנט פארונו.
תפוס ת'גלים (סרטי קולומביה וסרטי סוני), במאי: אש בראנון וכריס באק.
2008
וול-E (פיקסאר ואולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: אנדרו סטאנטון.
בולט (אולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: ביירון הווארד וכריס ויליאמס.
קונג פו פנדה (דרימוורקס אנימציות), במאי: מארק אוסבורן וג'ון סטיבנסון.
2009
למעלה (פיקסאר ואולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: בוב פיטרסון ופיט דוקטר.
קורליין ודלת הקסמים (סרטי יוניברסל), במאי: הנרי סליק.
מר שועל המהולל (פוקס המאה ה-20), במאי: וס אנדרסון.
הנסיכה והצפרדע (אולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: רון קלמנטס וג'ון מאסקר.
סוד הספר של קלס (סרטי ג'באקה), במאי: טום מור ונורה טומי.
העשור השני
2010
צעצוע של סיפור 3 (פיקסאר ואולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: לי אונקריץ.
הדרקון הראשון שלי (דרימוורקס), במאי: כריס סנדרס ודין דבלויס.
אמן האשליות (סוני פיקצ'רס ופאטה פיקצ'רס), במאי: סילביאן שומאט.
2011
רנגו (אולפני פראמאונט, סרטי ניקלודיאון), במאי: גור ורבינסקי.
חתול בפריז (פולימאג', פרנס 3 סינמה, דיגיט אנימה ולומייר הפקות), במאי: אליין גאגנול וג'ין-לופ פליקיולי.
צ'יקו וריטה (Isle of one man), במאי: פרננדו טרובה וג'אביר מאריסקל.
קונג פו פנדה 2 (דרימוורקס אנימציות), במאי: ג'ניפר יו נלסון.
החתול של שרק (דרימוורקס אנימציות), במאי: כריס מילר.
2012
אמיצה (פיקסאר ואולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: מארק אנדרוס, וברנדה צ'פמן.
ראלף ההורס (אולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: ריץ' מור.
פרנקנוויני (אולפני ההנפשה של וולט דיסני), במאי: טים ברטון.
פיראטים! (ארדמן אנימציות וסוני אנימציות), במאי: פיטר לורד, ג'ף נוויט.
פארנורמן (לייקה), במאי: כריס באטלר, סם פאל.
2013
לשבור את הקרח (אולפני ההנפשה של וולט דיסני), בימוי: כריס באק וג'ניפר לי
הקרודים (דרימוורקס אנימציות), בימוי: כריס סאנדרס וקירק דמיקו
גנוב על המיניונים (אילומיניישן הפקות), במאי: כריס רנו ופיר קופין
ארנסט וסלסטין, בימוי: בנג'מין רנר ודידייה ברונר
הרוח העולה (סטודיו ג'יבלי), במאי: הייאו מיאזאקי
2014
6 גיבורים (אולפני ההנפשה של וולט דיסני), בימוי: דון הול וכריס ווילימס
הדרקון הראשון שלי 2 (דרימוורקס אנימציות), בימוי: דין דבלויס
הקופסונים (לייקה), בימוי: Graham Annable and Anthony Stacchi
סיפורה של הנסיכה קאגויה (סטודיו ג'יבלי), בימוי: איסאו טקהאטה
שיר הים (Cartoon Saloon), בימוי: טום מור
2015
הקול בראש (פיקסאר ואולפני ההנפשה של וולט דיסני), בימוי: פיט דוקטר
אנומליסה (Snoot Films and Starburns Industries), בימוי: צ'ארלי קאופמן
הילד והעולם (Filme de Papel), בימוי: Alê Abreu
שון כבשון הסרט (אולפני ארדמן), בימוי: ריצ'רד סטארזאק ומארק ברטון
כשמארני הייתה שם (סטודיו ג'יבלי), בימוי: הירומאסה יונבאיאשי
2016
זוטרופוליס (אולפני ההנפשה של וולט דיסני), בימוי: ביירון הווארד וריץ' מור
מואנה (אולפני ההנפשה של וולט דיסני), בימוי: רון קלמנטס וג'ון מוסקר
קובו: אגדה של סמוראי (לייקה), בימוי: טראביס נייט ואריאן סאטנר
הצב האדום (Prima Linea Productions), בימוי: Michaël Dudok de Wit
חיי כקישוא (Gebeka Films), בימוי: קלוד באראס
2017
קוקו (פיקסאר), בימוי: לי אנקריץ'
לאהוב את וינסנט (BreakThru Productions Trademark Films), בימוי: דורותה קוביילה ויו ולשמן
פרדיננד (Blue Sky), בימוי: קרלוס סלדנה
המפרנסת (Cartoon Saloon), בימוי: נורה טומיי
בייבי בוס (אולפני ההנפשה של דרימוורקס), בימוי: טום מקגראת' ורמזי נייטו
2018
ספיידרמן: ממד העכביש (אולפני ההנפשה של סוני), בימוי: בוב פרסיצטי ,פיטר רמזי ורודני רוטמן
משפחת סופר-על 2 (פיקסאר), בימוי: בראד בירד
אי הכלבים (Fox Searchlight Pictures), בימוי: וס אנדרסון
מיראי (Studio Chizu), בימוי: מאמורו הוסודה
ראלף שובר את האינטרנט (אולפני ההנפשה של וולט דיסני), בימוי: ריץ' מור ופיל ג'ונטסון

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]