קים ז'ונג צ'ול

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
זהו שם קוריאני; שם המשפחה הוא קים.

קים ז'ונג צ'ול או קים ז'ונג-צ'ול[1] (נולד ב-25 בספטמבר 1981) הוא בנו השני של קים ז'ונג איל, מנהיג קוריאה הצפונית, ושל רעייתו קו יונג הי.

קים ז'ונג צ'ול הוא בנה הבכור של קו יונג הי, ובנו השני של קים ז'ונג איל (קים ז'ונג נאם, בנו הבכור של קים ז'ונג איל, נולד לו מרעייתו הראשונה).

עד שנת 2001 סברו חוקרים ברחבי העולם כי יורשו של קים ז'ונג איל יהיה בנו הבכור, קים ז'ונג נאם. במאי 2001 נאסר ז'ונג נאם ביפן באשמת נשיאת דרכון מזויף. בעקבות אירוע זה גורש קים ז'ונג נאם לסין ומשם לקוריאה הצפונית, אולם האירוע גרם למתח בינלאומי ולירידת קרנו של קים ז'ונג נאם, אשר עבר למקאו.

בעקבות אירועים אלו החל צבא קוריאה הצפונית בפרסומים המהללים את "האם המכובדת הנאמנה ביותר למנהיג האהוב" - כאשר הכוונה לקו יונג-הי, אימו של קים ז'ונג צ'ול.

בשנת 2007 מונה קים ז'ונג צ'ול כסגן היושב ראש של מחלקת ההנהגה של מפלגת הפועלים של קוריאה, המפלגה השלטת בקוריאה הצפונית. מינוי זה פורש בקרב מומחים ברחבי העולם כמצביע על כך שקים ז'ונג צ'ול יהיה יורשו של קים ז'ונג איל עד שביוני 2009 פנה קים ז'ונג איל למפלגה השלטת וביקש את אישורה למינוי בנו הצעיר, קים ז'ונג-און כיורשו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ ‏בקוריאנית, שם המשפחה נכתב ראשון, ולכן השם הפרטי הוא ז'ונג-צ'ול, ושם המשפחה הוא קים‏.