ראנמה חצי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ראנמה חצי
Ranmavolume1.jpg
らんま½‏
(ראנמה ½)
ז'אנר אקשן, קומדיה, רומנטיקה, אמנויות לחימה, הארם, שונן
יוצר {{{יוצר}}}


מאנגה
יוצר רומיקו טקהאשי
הוצאה Shogakukan (יפן)
מאייר
התפרסם לראשונה במגזין
תקופת הפרסום המקורית 1987 – 1996
מספר הכרכים שהתפרסמו 38


אנימה
אורך פרק 25 דק'
במאי טומומיטסו מוצ'יזוקי (עונה 1)
צוטומו צ'יבאיימה (עונה 1)
קוג'י סאוואי (עונה 2 - עונה 5)
ג'ונג'י נישימורה (עונה 6 - עונה 7)
תסריטאי
סטודיו Kitty Films, Studio Deen
רשת השידור Fuji Television, Animax (יפן)
מדבבים בשפה העברית
תקופת שידור מקורית 15 באפריל 198925 בספטמבר 1992
מספר עונות 7
מספר פרקים 161


ראנמה ½ OVA

11 פרקים בין השנים 1993 - 1996


רנמה ½ הסרט
  1. Ranma ½: Big Trouble in Nekonron, China (1991)
  2. Ranma ½: Nihao My Concubineראנמה ½, (באנגלית: ½ Ranma וביפנית:½らんま) היא סדרת אנימה ומנגה קומית אשר נכתבה על ידי רומיקו טאקאהשי (הידועה גם כיוצרת הסדרה אינויאשה).

גיבור הסדרה הוא נער העונה לשם ראנמה סאוטומה. ראנמה אוּ‏מן מגיל צעיר מאוד באמנויות לחימה עד גיל 16. עקב קללה קסומה שנפלה עליו בעת מסע האימונים שלו, כשהוא נרטב ממים קרים הוא הופך לנערה, וחוזר להיות נער רק כאשר הוא נרטב בחזרה ממים חמים.

המאנגה רצה ביפן בין השנים 1987 ל-1996 והאנימה בין 1987 ל-1992. הסדרה כוונה לקהל את הנוער משני המינים. בעקבות הצלחת הסדרה הופקו גם שני סרטים.

בישראל הסדרה שודרה מגיל 14 בערוץ הילדים ברצועת הערב "טלמאנגה" מיולי 2007 עד ינואר 2008.

העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך מסע אימונים בסין, ראנמה ואביו גנמה נופלים בטעות לתוך מעינות הטרגדיה המקוללים, אותם מעינות מקללים את היצורים שמימיהם נוגעים בהם בכך שהמעינות הופכים אותם ליצור שטבע באותם מעינות. רנמה נפל והפך לנערה בזמן שגנמה נפל למעיין אחר והפך לפנדה, שמפו נפלה למעיין אחר והפכה לחתול, מוס נפל למעיין אחר והפך לאווז, ריוגה היביקי נפל למעיין אחר והפך לחזרזיר ואילו טארו גרבונים נפל למעיין הטראגי ביותר והפך ליצור שנוצר משילוב של איש פרה ונחש. הקללה ניתנת להפיכה על ידי מגע עם מים חמים, אך היא לא מוסרת על ידי כך והמקולל שוב ישנה צורה במגע עם מים קרים.

בהגיעם ליפן, גנמה מספר להפתעת בנו שארגנו לו אירוסים עם נערה שאף פעם לא הכיר רק מספר רחובות ממיקומם. באותו זמן סואן טנדו, ראש משפחת טנדו מספר לשלוש בנותיו (קאסומי, בת 19, נאביקי, בת 17, ואקאנה, בת 16) שאחת מהם תאורס לראנמה כדי שיהיה לו יורש זכר להעביר אליו את הדוג'ו שלו. הפעם הראשונה ששלושתן רואות את רנמה הייתה בזמן שהוא היה בצורתו הנשית, דבר שגרם לבלבול רב, אך במהרה לומדים כולם וגם אקנה טנדו שרנמה הוא בעצם זכר.

האחיות המבוגרות של אקנה דוחפות אותה לאירוסין בגלל שהיא שונאת בנים (מצב הנגרם עקב האופן בו הבנים היו מתנהגים אליה בבית הספר) והרי רנמה הוא חצי אישה. ובכך מתחילה מערכת היחסים בין רנמה לאקנה שסביבה, בין השאר (כמו רוב הסדרות בקטגוריה שוג'ו), סובבת הסדרה.

במהלך הסדרה מגיעה שמפו, אמזונה סינית שמכירה רק את "הצד הנשי" של רנמה ומחויבת לפי חוקי השבט שלה להרוג אותו. כשהיא מגיעה לביתם של משפחת טנדו שמפו ורנמה נלחמים ורנמה מנצח, ולפי חוקי השבט שלה היא צריכה להתחתן איתו, מה שמגביר את המתח בינו לבין אקנה. חוץ משמפו ישנן בנות נוספות שמאוהבות ברנמה (בניגוד לרצונו) כגון: אוקיו וקודצ'י קונו (כשאוקיו מאורסת לו).

לרנמה יש גם מספר גדול של אויבים: טאטוואקי קונו שמאוהב באקנה וברנמה (הנערה) וחושב שרנמה לוקח לו את שתיהן (מה שגורם לו לשנוא את רנמה, ובכך להיקלע לריבים עם אחותו, קודצ'י), ריוגה המשמש לרנמה כאויב/חבר לפי הסיטואציה (הסיבה לאויבו ביניהם היא האהבה הגדולה של ריוגה לאקנה גם בצורתו האנושית וגם בצורת החזיר שלו, "פי צ'אן"), מוס המאוהב בשמפו (האוהבת את רנמה), הפוסאי המאסטר של גנמה ושל סואן טנדו ושתמיד מחפש לבני נשים.

רנמה פזיז ולא חכם במיוחד, וזו הסיבה לכל מיני דברי מוזרים ומשונים שתמיד קורים לו וגורמים לו ולאקנה לריב הרבה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]