שונן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

שׁוֹנֶןקנג'י: 少年) הוא תת-ז'אנר של אנימה ומאנגה, המיועד בדרך-כלל לנערים בגילאי 12 עד 18. ולפעמים עד גיל 20 (ראנמה חצי). הפרסום הגדול ביותר של מנגת שונן הוא במגזין השבועי שונן ג'אמפ.

מאפיינים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לז'אנר השונן מספר מאפיינים המבדילים אותו מזיאנרים אחרים. סדרות השונן עוסקות בדרך כלל בנער בגילאי 12–20 בעל מטרה או שאיפה אותה הוא מנסה להגשים לאורך הסדרה. סדרה מז'אנר זה מתרכזת באקשן ובריבוי קרבות כדי לפתח את העלילה ולהעביר מסר, ופעמים רבות מערכת היחסים בין הדמויות קיצונית (אהבה אובססיבית, שנאה, חברות אמת וכדומה) וקבועה, אם כי לעיתים, שינוי מערכת היחסים מהווה חלק חשוב מהעלילה.

בהשוואה לז'אנר קודומו, פרופורציות הגוף באנימות שונן פחות מוגזמות והאירועים בה קיצונים יותר וכוללים אלימות, שתיית אלכוהול, עישון ואף מוות. בנוסף, מכיוון והסדרה מיועדת לנוער, לעיתים מוצגות בה רמיזות מיניות, דבר שאינו מתרחש כמעט בסדרות מז'אנר קודומו.

דוגמאות למאנגות שונן בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]