רוברט רוזנברג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

רוברט רוזנברג (19512006) היה סופר ישראלי שכתב באנגלית, עיתונאי וחלוץ אינטרנט.

רוזנברג נולד בבוסטון, מסצ'וסטס שבארצות הברית בשנת 1951. הוא למד באוניברסיטאות טאפט והרווארד, והוא עלה לישראל מיד לאחר מלחמת יום הכיפורים, כמתנדב. רוזנברג שהה זמן קצר בקיבוץ בית אלפא, ומאוחר יותר עבר לתל אביב, שם השלים את לימודיו באוניברסיטת תל אביב והחל לעבוד בשירות הידיעות UPI כמפעיל טלקס, וזאת ללא תשלום. הוא מונה לכתב והתמסר לעבודתו העיתונאית. משך שנים רבות עבד כעיתונאי בעיתון ג'רוזלם פוסט, וכתב עבור עיתונים נוספים בארצות הברית, בהם הירחון טיים מגזין והעיתונים US News ו-World Report. בעשר שנותיו האחרונות הצטרף למערכת עיתון הארץ באנגלית, והיה מהעורכים הבכירים.

רוברט רוזנברג היה גם סופר ישראלי, בלשון האנגלית, בצד עבודתו כעיתונאי. הוא כתב סדרה של ארבעה רומנים בלשיים, שהתבססו על עבודתו רבת השנים ככתב לענייני משטרה, ושגיבורם הוא הבלש אברהם כהן, ניצול שואה. בנוסף, כתב ביחד עם מוקי בצר, ממפקדי מבצע אנטבה, את סיפור חייו. הספר יצא לאור באנגלית תחת השם "Secret soldier" (לוחם חשאי).

בתחום האינטרנט החברתי, הקדים רוברט רוזנברג את זמנו. כבר בשנת 1995 החל לבנות את המגזין שלו "אריגה". הוא יצר לראשונה שילוב של מגזין ספרותי, שבו משתתפים משוררים מכל העולם, בצד אתר לוחמני ומחויב לעניין השלום במזרח התיכון. הוא שילב בצד שירים של משוררי האינטרנט החשובים גם גלריות של תמונות ומידע מסוגים שונים.

רוזנברג נפטר בתל אביב בשנת 2006, ממחלת הסרטן.

מספריו[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • Crimes of the city / Robert Rosenberg., Simon and Schuster, 1991
  • House of guilt : an Avram Cohen mystery / Robert Rosenberg.
  • The Cutting Room
  • An Accidental Murder
  • Secret soldier : the true life story of Israel’s greatest commando / by Moshe "Muki" Betser with Robert Rosenberg, New York 1996 (הספר תורגם לגרמנית, ויצא בהמבורג בשנת 1996.)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]